Koszyk 0
Opis:
Dzień dobry, nazywam się Malina. Bardzo lubię nasze miasto. Mieszkam tu od urodzenia. Mojej mamy często nie ma w domu, bo spełnia się zawodowo. Tata też ciężko pracuje. Uwielbiam długie spacery po lesie albo nad rzeką z naszymi psami: mopsiczką Kredką i terierem Mazakiem. Bardzo kocham babcię Krysię i dziadka Kazika. Babcia prowadzi na rynku cukiernię z najlepszymi ciastkami. W naszym mieście dużo się ... dzieje… Musicie nas odwiedzić! Zapraszam. "Rok w mieście" zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr miasta z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. "Rok w mieście" można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Bogucka
  • 2015
  • 1
  • 28
  • 310
  • 231
  • 9788310-12805-8
  • 9788310128058
  • ZCMUB
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Rok w mieście

Ocena:
Autor:
Data:

Wiesław w styczniu leczy dzieci

Angelika do nich leci

Andrzej łowi w maju ryby

Może pójdzie też na grzyby

Latem Romek na rowerze,

Magda małe ciuszki pierze

Cały rok w mieście tętni życie

Nie wierzycie? Zobaczycie!
Tego wierszyka nie znajdziecie w tej książce, za to z powodzeniem możecie stworzyć miliony innych historii o mieszkańcach całkiem sporego miasta. Nowa książka Katarzyny Boguckiej "Rok w mieście" jest jedyna w swoim rodzaju ... Mimo iż na rynku jest już wiele historii "obrazkowych" ta na pewno wciągnie was na dłuższy czas.

Dzięki tej książce możecie poznać losy wielu mieszkańców. Zobaczycie co robią przez cały rok, o różnych porach dnia. Na pierwszej stronie spotykamy wszystkich bohaterów i dowiadujemy się kim są. Na każdej następnej rozkładówce znajdziemy piękne ilustracje Katarzyny Boguckiej przedstawiające całe miasto, miesiąc po miesiącu.

Ta książka to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Ćwiczy spostrzegawczość, rozwija wyobraźnię, pokazuje dzieciom jak zmienia się świat w okół nas w ciągu całego roku. Pozwala na łatwe wytłumaczenie dzieciom tego jak mija czas i sprawia, że tak abstrakcyjne dla nich pojęcie staje się łatwe do przyswojenia.

Choć jest to według mnie książka dla dzieci powyżej 3 lat to na pewno i mniejsze dzieci przyciągnie feeria kolorów i ogrom kształtów przepięknie przedstawionych na każdej stronie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Barwne miasto

Ocena:
Autor:
Data:
W mieście mieszka lub tylko bywa spora liczba ciekawych ludzi. Jest Klotylda, która swe imię otrzymała po babci. Klotylda jest artystką a na co dzień uczy w szkole plastyki. Jest Amrit, który od lat prowadzi sklep z warzywami. Jest Wiesław, który jest lekarzem a jego żona pracuje jako stewardesa. Jest Piotrek i jego pies Pankracy. Są po prostu nierozłączni. Jest Yao Ming, który przyjechał z Chin. Mnóstwo tu ludzi. Każdy z nich jest inny, ma inne zainteresowania, inne zajęcia czy inną pracę ...

Samo miasto ma bardzo zmienne oblicze. Zmienia się wraz ze zmianą pór roku, ba każdego miesiąca staje się miejscem trochę innym niż miesiąc wcześniej. Inaczej wygląda rano, inaczej wieczorem, inaczej, gdy świeci słońce, inaczej, gdy pada deszcz czy śnieg. Miasto w śniegu, wiosennej zieleni czy szkarłacie jesieni jest piękne i bardzo ciekawe. Tak wiele się w nim dzieje, tak wiele się zmienia.

W książce Rok w mieście Katarzyna Bogucka zabiera małego czytelnika w niezwykle barwną i wciągającą podróż po mieście z 12 różnymi obliczami. Zabawy jest tu co nie miara. W mieście bowiem tak wiele się dzieje, zmienia. To świetna wymówka by uczyć się snucia opowieści o mieście i jego mieszkańcach, by ćwiczyć spostrzegawczość, rozwijać umiejętność logicznego myślenia i wyciągania celnych wniosków. Z tą książką, niemal pozbawioną słów, nie sposób się nudzić a gdy już poznamy wszystkie twarze tego niezwykłego świata czeka nas i nasze dziecko gra w odnajdywanie miejskich nieprawdopodobnych sytuacji. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena