Koszyk 0
Opis:
KSIĄŻKA ROKU WEDŁUG "ELLE" WYRÓŻNIENIE "THE NEW YORK TIMES" REKOMENDACJA "NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER" Czy można mieszkać w piernikowym domu? Co to jest kat i jak zdyscyplinować uzależnionych od niego podwładnych? Jak wykorzystać potęgę masła orzechowego i dlaczego nawet w najprostszych sprawach każdy zasłania się tu wolą Boga? Oto, czego Jennifer Steil dowiaduje się o Arabii Felix XXI wieku. Kiedy w 2006 roku przebojowa nowojorska dziennikarka przyjmuje nietypową propozycję pracy w Sanie ... nie przypuszcza, że właśnie rozpoczęła się największa przygoda jej życia. Trzytygodniowe szkolenie jemeńskich dziennikarzy okazuje się jedynie preludium do jej rocznego pobytu w tym egzotycznym kraju - roku poznawania odmiennej kultury, niełatwych kompromisów zawodowych i wielkich przyjaźni. Rok w Jemenie to wciągająca historia dziennikarki, która - wbrew typowym dla Jemenu patriarchalnym uwarunkowaniom kulturowym - przez kilkanaście miesięcy pełni obowiązki redaktor naczelnej gazety "Yemen Observer". Wspomnienia Steil to barwny obraz dziennikarskiego rzemiosła oraz zabawny zapis poczynań zespołu jemeńskich reporterów, któremu szefuje. Świetnie napisana książka o współczesnym Jemenie, dziennikarstwie, a także o kobiecym uporze i pasji. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jennifer Steil
  • 2014
  • 480
  • 208
  • 145
  • 978-83-63531-03-4
  • 9788363531034
  • ZBERS

Recenzje czytelników

"Rok w Jemenie"

Ocena:
Autor:
Data:
Jako osoba, której każdy dzień kręci się wokół wspaniałego kierunku, jakim jest dziennikarstwo i jako osoba, która swojej największej pasji, czyli pisaniu, postanowiła poświęcić całe swoje życie, z radością czytam każdą książkę, która o tych tematach traktuje. Dlatego też, kiedy tylko "Rok w Jemenie" autorstwa Jennnifer Steil został wydany, postanowiłam, że muszę przeczytać tą powieść!

Jennifer Steil, autorka "Roku w Jemenie" ... to urodzona w Bostonie i wielokrotnie nagradzana dziennikarka i pisarka. Do tej pory napisała tylko jedną książkę, chociaż dwie kolejne (między innymi "Żona ambasadora" są już w przygotowaniu).

Główną bohaterką powieści jest nie kto inny jak jej autorka, Jennifer. "Rok w Jemenie" to bowiem książka autobiograficzna! Jennifer Steil opisała w niej rok swojego życia. Historia rozpoczyna się w momencie, w którym udała się do Jemenu, by przeprowadzić trzytygodniowe szkolenie w redakcji "Yemen Observer". Kobieta nie przypuszcza jednak, że nietypowa propozycja pracy w Sanie rozpocznie największą przygodę jej życia! Szkolenie jemeńskich dziennikarzy okaże się wstępem do jej rocznego pobytu w tym kraju. Jennifer, pracując w "Yemen Observer" spotka niezwykłych ludzi, którzy staną się jej przyjaciółmi i odegrają naprawdę dużą rolę w kształtowaniu jej nowej osobowości. Znajdzie swoje miejsce na ziemi, a także osobę, którą zechce je dzielić. Niestety na jej drodze pojawi się też sporo kłopotów. Jennifer będzie musiała się z nimi zmierzyć, a okaże się, że to naprawdę trudne zadanie.

Muszę przyznać, że sięgając po "Rok w Jemenie" miałam duże obawy. Nie przepadam za biografiami, a autobiografie wydają mi się po prostu nudne. Nie oszukujmy się, nikt nie ma aż tak interesującego życia, by można było z niego zrobić dobrą powieść. Na szczęście żadna z moich wątpliwości się nie sprawdziła! "Rok w Jemenie" okazał się być niezwykle wciągającą historią, która zawarła w sobie wszystko - jest to bowiem świetnie napisana, porywająca lektura.

Jennifer Steil na bazie własnych przeżyć (wciąż nie mogę uwierzyć, że ta historia wydarzyła się naprawdę!) stworzyła wspaniałą opowieść o współczesnym Jemenie i kulisach pracy dziennikarzy. Najważniejszym elementem "Roku w Jemenie" nie są jednak piękne krajobrazy czy jemeńscy dziennikarze, a sama Jennifer Steil. Jej kobieca niezłomność charakteru i pasji, a także nieustępliwość w dążeniu do wyznaczonych celów jest godna największego podziwu.

Ostatnią rzeczą, na którą pragnę zwrócić uwagę, a która, moim zdaniem, jest bardzo, bardzo ważna, jest wydanie książki. "Rok w Jemenie" jest po prostu śliczny! Zaczynając od niezwykle klimatycznej okładki, przez piękne zdobienia kartek, po dopasowaną zakładkę, która jest w komplecie z książką. To wszystko dopasowane jest w najmniejszym szczególe. Na uwagę zasługują również polscy wydawcy, tłumacze i edytorzy - ze szczerym sumieniem muszę przyznać, że nigdy nie czytałam tak dopracowanej powieści. Podczas lektury nie dostrzegłam żadnego błędu, żadnej literówki czy choćby braku przecinka. To naprawdę niezwykłe.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena