Koszyk 0
Opis:
Cztery siostry, które nigdy nie poznały swojego ojca - ani siebie nawzajem - spotykają się przy jego łożu śmierci. Czy będą chciały dowiedzieć się prawdy? Chory na raka, zamożny biznesmen Jessie Reed pragnie odnaleźć swoje cztery córki, które opuścił przed laty. Prosi o pomoc prawniczkę Lucy, która składa kobietom niecodzienną propozycję: 10 milionów dolarów dla każdej z nich, pod warunkiem że zgodzą się co miesiąc spotkać i wysłuchać pozostawionych przez Jessiego taśm. Elizabeth ... choć otoczona kochającą rodziną, najciężej przeżyła rzekome porzucenie przez ojca. Ginger, zakochana w żonatym mężczyźnie, musi na nowo przemyśleć wszystkie swoje związki. Rachel w jednym dniu dowiaduje się prawdy o ojcu i romansie męża. Christina jest początkującym filmowcem i nie wie, czy warto dawać drugą szansę człowiekowi, którego od dawna uważała za zmarłego. Cztery siostry, które nie miały pojęcia o swoim istnieniu, odnajdą siłę i miłość, a rozwiązanie dręczących je problemów nadejdzie z najmniej spodziewanej strony. Ta książka to prawdziwa perełka współczesnej literatury kobiecej, którą wielbicielki Jodi Picoult i Marian Keyes przeczytają, polecą innym i będą wspominać przez lata. "Publishers Weekly" Georgia Bockoven jest utytułowaną autorką bestsellerów sprzedanych na całym świecie w liczbie ponad trzech milionów egzemplarzy. Mieszka w Północnej Kalifornii z mężem Johnem. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Georgia Bockoven
  • 2012
  • 0
  • 504
  • 200
  • 130
  • 97883-7839-4150
  • 9788378394150
  • ZATH3

Recenzje czytelników

Nieoczekiwany spadek

Ocena:
Autor:
Data:


Rodzimy się. Przychodzimy na świat nie wiedząc, ile czasu jest nam na nim dane. Jednych los obdarza chojnie i żyją dożywając sędziwej starości. Innych Bóg szybko zabiera. Jedni odchodzą spokojnie we śnie, inni giną w ułamku sekundy, a śmierć ich zaskakuje i jest niespodziewana. Są i tacy, którzy w ciszy lekarskich gabinetów wysłuchują porażającą diagnozę, która jest wyrokiem. Wyrokiem najbardziej surowym. Wyrokiem śmierci. I nie można się od niego odwołać. Nie ma możliwości apelacji ... Cóż wtedy? Jak wobec potwornej nowiny zachowują się ludzie? Jedni nie chcą jej zaakceptować, inni starają się wycisnąć pozostałe chwile niczym cytrynę i wykorzystać je maksymalnie. Są i tacy, którzy mając mało czasu do kresu postanawiają naprawić błędy, które popełnili w przeszłości, wyrównać rachunki, naprawić krzywdy.

Tak właśnie reaguje na wiadomość o przegranej walce z rakiem Jessie Reed bohater książki Georgii Bockoven. Starszy człowiek mocujący się z bezwględnym rakiem w obliczu śmierci chce naprawiać zło wyrządzone własnym dzieciom, a konkretnie czterem porzuconym córkom, które są już dorosłymi kobietami. Zleca swojej prawniczce i przyjaciółce ich odnalezienie i zorganizowanie spotkania. To bardzo trudne zadanie, bo kontakty urwały się wiele lat temu, a jedna z córek została adoptowana i nie ma pojęcia o tym fakcie. Lucy prawniczka i przyjaciółka Reeda dokłada wszelkich starań, by miało miejsce owo spotkanie i ocieplenie stosunków. Ale czy to możliwe? Czy bardzo mocno zranione córki są w stanie wybaczyć? Wszak to tyle lat, to trauma wychowywania bez ciepłego domu, obojga rodziców. Cztery kobiety zamieszkujące różne zakątki Stanów Zjednoczonych nie mają również pojęcia o swoim istnieniu. List z kancelarii prawnej przewraca ich życie do góry nogami. A na dodatek każda z nich ma własne życie, swoje kłopoty ..........

Książka "Rok, którzy wszystko zmienił" jest bardzo wyjątkowa. Autorka porusza w niej bardzo trudny problem jakim jest porzucenie dzieci, które wcale nie zasłużyły niczym na swój los. Mimo niewinności muszą płacić za błędy dorosłych. Bo nie mają obojga rodziców, bo czują się winne, że tata ich nie chce i bardzo to przeżywają. Czy coś jest w stanie wynagrodzić smutek dzieciństwa, odrzucenie, osamotnienie? Pewnie nic. Żadne słowo "przepraszam", żadne profity pieniężne. Są rzeczy bezcenne, a szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo, poczucie bezpieczeństwa z pewnością do nich należą. Czy można wybaczyć taką krzywdę? Z pewnością nie jest łatwo. Z pewnością to boli, bo rozdrapuje się stare rany, narusza się blizny. Ale czy gniew i trwanie w nim to dobre rozwiązanie? Ponoć wybaczenie jest balsamem nie tylko dla winowajcy, ale i dla wybaczającego. Jak zachwują się córki Reeda? Różnie. Ale każda w pierwszej chwili mówi "nie". Jest oburzona i wydaje się być nieprzejednana. Słuchanie taśm nagranych przez Jessiego jest oryginalną terapią. Wyjaśnia fakty o których córki nie miały pojęcia.
Powieść Bockoven jest niezwykle wzruszająca, pełna uczuć, emocji. Czyta się ją przyjemnie. Tempo akcji jest idealne dobrane do treści. Książka nie nurzy, ale wzbudza ciekawość. To lektura o sile siostrzanej przyjaźni, o potrzebie bliskości. Warto ją poznać, bo jest oryginalna i taka z życia wzięta. Nie ma w niej sztuczności, niedomówień, a czytając ma się wrażenie, że ta historia wydarzyła się naprawdę. Warta polecena.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Szara codzienność czy barwne życie?

Ocena:
Autor:
Data:
Niejednokrotnie po lekturze lekkiej książki wymyka się nam stwierdzenie: “ale przyjemne czytadło”. Tylko czy nie krzywdzimy nim autora i samej powieści? Bo słowo czytadło ma dość pejoratywy wydźwięk. Zwykle kojarzy się ono z płytką historią, która niewiele wnosi do naszego życia. Nie staniemy się ubożsi tylko przez to, że czegoś nie przeczytamy, zwłaszcza jakiegoś tam zwykłego czytadła. Jednak powinna powstać specjalna kategoria, do której będziemy zaliczać książki zbyt wymagające ... ale niosące ze sobą jakieś ważne przesłania. Do takiej grupy zaliczyłabym książkę pani G. Bockoven pt. “Rok, który zmienił wszystko”.

Bez wątpienia nie jest to skomplikowana, pełna nudnych, naukowych wywodów lektura. To ogólnie rzecz ujmując czytadło, ale bardzo mądre, które nie zostało potraktowane po macoszemu. To obyczajowa powieść pełna zwrotów akcji, życiowych sytuacji, które każdemu z nas mogą się przydarzyć. Dla czytelnika będzie to opis barwnego życia, a dla bohaterek zwykła, przytłaczająca codzienność poprzetykana wieloma niespodziankami.

Nie jest to bajka o słodkiej miłości, w zasadzie jest to słodko- gorzka opowieść o kobietach, które tylko pozornie mają poukładane życie. Wystarczy jednak list od prawnika i wszystko może się zmienić oraz ulec zniszczeniu jak domek z kart. A mimo to warto czasem podjąć ryzyko i zrobić coś wbrew sobie, wbrew temu, co podpowiada logika. A już na pewno dobrze czasem popatrzeć na swoje życie z pewnej odległości i innej perspektywy, niż własna- jak nam się często wydaje- jedynej słusznej.

Oprócz dobrej zabawy autorka zabiera nas do świata dylematów, trudnych wyborów i ciężkich przeżyć. Możemy wraz z bohaterkami odbyć podróż w czasie, która wiele wyjaśnia i daje nam czas na przemyślenia, które mogą zaważyć na całym naszym życiu. Pisarka ociera się o wiele istotnych tematów. Niechciana ciąża, adopcja dziecka, porzucenie przez ojca, zdrada małżeńska, konflikt rodzinny, wszystkie te wątki wplata bardzo zgrabnie w fabułę, która w żadnym wypadku nie jest płaska. I chyba mogę pokusić się o stwierdzenie, że Bockoven to drugie wcielenie Jodi Picoult, co z resztą potwierdza zacytowany na okładce fragment recenzji z “Publishers Weekly”:

“Ta książka to prawdziwa perełka współczesnej literatury kobiecej, którą wielbicielki Jodi Picoult (…) przeczytają, polecą innym i będą wspominać przez lata”

Obie w bardzo przystępny sposób opisują problemy, z którymi ludzie często się borykają. Nie zawsze potrafią odpowiedzieć jednoznacznie, ale pokazują wiele możliwych wyjść nawet z najbardziej beznadziejnych tarapatów. Wybór zwykle należy do bohaterów, to oni podejmują decyzję kiedy i którą furtką wyjdą z opresji.

Cóż rzec? Jest ro niesamowita historia o niesamowitych kobietach dla niesamowitych kobiet. Polecam! To dobra lektura dla tych, którzy lubią sobie odpocząć przy dość opasłych tomiszczach, które pochłania się szybko i z zaciekawieniem. “Rok, który zmienił wszystko” to wyśmienicie napisana książka zapewniająca ogrom wrażeń, a osobom wrażliwym odrobinę łez. Zresztą sprawdźcie sami.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena