Koszyk 0
Opis:
Nowa powieść genialnego syna Stephena Kinga! Ignatius Perrish budzi się pewnego ranka kompletnie skacowany. Jest pewien, że w nocy narobił głupstw, ale nic nie pamięta. W lustrze zauważa z przerażeniem, że wyrosły mu rogi… Zdezorientowany idzie do lekarza. Dostrzega też inną prawidłowość: wszyscy zaczynają mówić mu, co myślą. Bez ogródek, tak jakby nie mogli się powstrzymać. Kiedy Ig dotyka skóry innego człowieka, poznaje jego myśli, wspomnienia, widzi przeszłość ... Rok wcześniej zgwałcono i brutalnie zamordowano jego dziewczynę i właśnie to wydarzenie doprowadziło Ignatiusa na skraj załamania nerwowego. Czy nowe zdolności pomogą mu wrócić do równowagi i odkryć, kto jest winien śmierci ukochanej? Na mocy dwóch znakomitych thrillerów - „Pudełka w kształcie serca” (2007) i „Rogów” - uznaje się, że Joe Hill jest jednym z najlepszych amerykańskich twórców tego gatunku. „Time Magazine" „Rogi” są diabelnie dobre. Hill to znakomity pisarz z ogromną wyobraźnią. Ma wyjątkowy talent do zabierania czytelnika i swoich bohaterów w bardzo dziwne miejsca… „USA Today" Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joe Hill
  • 2010
  • 0
  • 376
  • 202
  • 142
  • 97883-7648-4082
  • 9788376484082
  • Z1472

Recenzje czytelników

Diabelnie ciekawa

Ocena:
Autor:
Data:
Historia, jaką opowiada nam jeden z najzdolniejszych pisarzy horrorów młodego pokolenia, wydaje się być nieprawdopodobną, jednak tak silnie oddziałuje na wyobraźnię, że już po kilku stronach poruszamy się po świecie przedstawionym jak po naszym własnym.

Podczas wizyty w toalecie pewnego poranka (który wyglądał jak setki innych) Ignatius Perrish, niedoszły naukowiec, znany w środowisku jako rzekomy gwałciciel i morderca swojej narzeczonej, odkrywa, że wyrosły mu rogi.
Szybko orientuje się ... że pod wpływem nowej części ciała napotkani przez niego ludzie wyjawiają mu najskrytsze sekrety i zwierzają się z najbrudniejszych myśli. Na przystawkę jego obecna partnerka informuje go o swojej wczorajszej zdradzie, a od rodziny dowiaduję się, że pohańbił nazwisko i nikt z najbliższych nie wierzy w jego niewinność…
Z biegiem czasu, rogi się powiększają, ich moc staje się coraz większa, a Ig odkrywa w sobie kolejne piekielne zdolności.
Dzięki nim powoli dochodzi do prawdy o śmierci swojej ukochanej i ogarnięty szatańskim gniewem, postanawia zemścić się na sprawcy nieszczęścia.

Joe Hill w swoich opowieściach jest znacznie subtelniejszy niż inni autorzy gatunku i kreuje swoich bohaterów z bogatszą warstwą emocjonalną, co czyni jego twórczość wyjątkową.

Od książki trudno się oderwać. Jest diabelnie ciekawa.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Genialny syn Stephena Kinga potwierdza swój geniusz w "Rogach"

Ocena:
Autor:
Data:
Joe Hill, czyli właściwie Joseph Hillstrom King jest synem Stephena Kinga. Tak, tego Stephena Kinga, króla thrilleru i niekwestionowanego mistrza w swoim fachu. Nie wiem czy zadziałała tu magia nazwiska, ale Rogi to jedna z najlepszych książek tego gatunku, jakie przeczytałam. Sięgnęłam po nią, mimo że nie jest nowością wydawniczą, właśnie z ciekawości czy możliwe jest wyssanie z mlekiem matki zdolności pisarskich, jakie Hill niewątpliwie odziedziczył po ojcu ... Chciałam sprawdzić czy wychwalanie młodego Kinga i przydawanie mu miana następcy króla gatunku nie jest przypadkiem artystycznego nepotyzmu, ale przeczytanie już pierwszych stron powieści rozwiało moje wątpliwości, co do przypisywanego mu geniuszu. Wszystkie te zachwyty nad talentem Hilla bynajmniej nie są przesadzone.
Akcja zaczyna się, mówiąc kolokwialnie, z grubej rury. Bez zbędnych wstępów, wprowadzeń, tudzież prologów, Hill przedstawia nam swego bohatera, Ignatiusa Perrisha, który wraz z odbiciem swojej skacowanej twarzy, dostrzega w lustrze, że na głowie wyrosły mu rogi. Jak się niedługo potem okazuje, inni ludzie tychże nie widzą, lecz za ich sprawą diametralnie zmieniają się relacje Iga z otoczeniem. Przede wszystkim, rogi powodują skrajną szczerość u ludzi, z którymi się on styka. I tak, podając pierwszy z brzegu przykład, jego dziewczyna z rozbrajającą szczerością wyjawia mu wczorajszą zdradę, lekarz do którego udał się po pomoc mówi, że go pacjenci nie obchodzą, a recepcjonistka w przychodni zdrowia w niewybrednych słowach ruga pacjentkę, która nie potrafi uspokoić swojej rozwrzeszczanej córki. Wraz z rozwojem akcji rosną też zdolności Iga, jakie posiadł za sprawą rosnących mu rogów. Chce on je wykorzystać, by rozwiązać zagadkę brutalnego zabójstwa swojej byłem dziewczyny, a to pociąga za sobą kolejne motywy, na których Hill zbudował niezwykłą całość.
Niezwykłość ta polega na samym koncepcie, którego nie powstydziłby się nawet jego ojciec, sam Stephen King. Osadzenie bohatera w tak normalnych, zwykłych realiach i obdarzenie go rogami na głowie, wydaje się tak niewymyślnym zabiegiem, że genialnym w swej prostocie. Do tego całkiem dobrze dobrany styl opowieści, nie przeintelektualizowany, ale też nie prostacki, czy wulgarny, co ostatnimi czasy jakby częściej zdarza się Kingowi seniorowi, sprawił, że książkę czyta się wyśmienicie. Nie nazwałabym jej horrorem, pomimo całkiem koszmarnych okoliczności jakie w niej następują, ale po trosze thrillerem psychologicznym, czy nawet kryminałem.
Reasumując, jest to powieść, którą warto przeczytać. Nie jest pozbawiona humoru, skądinąd czarnego, ale zawsze. Czuć polot pisarski autora, jakby tworzył ją z niezwykłą lekkością, przemyśleniem, co sprawia, że lektura jest naprawdę przyjemna. Z czystym sumieniem polecam i będę szukać innych tytułów Joego Hilla, bo Rogi to pierwsza jego książka jaką przeczytałam i z pewnością nie ostatnia.
http://ksiazkiprzykawie.blogspot.com/2013/11/rogi-joe-hill.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena