Koszyk 0
Opis:
Co zrobić, jeśli całe życie okazuje się jednym wielkim kłamstwem? Klara żyła dotychczas w luksusie i beztrosce. Jedno tragiczne wydarzenie powoduje, ze musi zacząć wszystko od nowa. W dodatku okazuje się, że jej najbliżsi ukrywali przed nią prawdę o niej samej. Klara będzie musiała zmierzyć się z przeszłością ojca. Pomoże jej w tym przystojny policjant Patryk. Czy odważna, ale zraniona kobieta zakocha się na nowo? Czy odkryje ... co chciał jej powiedzieć przed śmiercią ojciec i czy odnajdzie swoją siostrę bliźniaczkę? Lekki, zakończony happy endem romans z wątkiem kryminalnym w tle... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Lucky
 • miękka
Mniej Więcej
 • Agnieszka Rusin
 • 2014
 • 1
 • 272
 • 190
 • 123
 • 978-83-62502-75-2
 • 9788362502752
 • ZBHPI

Recenzje czytelników

Powrót do przeszłości

Ocena:
Autor:
Data:
Co zrobić, jeśli całe życie okazuje się jednym wielkim kłamstwem? W takim nieciekawym położeniu znalazła się główna bohaterka powieści ''Rodzinny sekret'' Agnieszki Rusin.

Dwudziestoośmioletnia Klara Konstancińska dotychczas otaczała się wielkim luksusem i beztroską. Ale jeden tragiczny wypadek jej rodziców zmienia wszystko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Śmierć najbliższych pociąga za sobą kolejne miażdżące wiadomości. Przez niebotyczne długi ojca ... dziewczyna zostaje bez pieniędzy i koneksji, a także bez męża, który od dłuższego czasu miał romans na boku. Jakby tego było mało, okazuje się, że Klara ma … siostrę bliźniaczkę. W zaistniałych okolicznościach próbuje znaleźć najbliższą krewną. Pomaga jej w tym Patryk, przystojny policjant. Co z tego dalej wyniknie? Czy Konstancińska odnajdzie siostrę i poukłada swoje życie na nowo?

Fabuła od samego początku budzi zainteresowanie i ''więzi'' uwagę. Rozpoczynamy dramatycznym akcentem, od śmiertelnego wypadku państwa Konstancińskich. Nagła tragedia przewraca do góry nogami bezpieczny, poukładany świat Klary. Jej dotychczasowe życie okazuje się kłamstwem i ułudą. Rodzice żyli ponad stan nie przejmując się długami. Na dodatek okłamali ją w kwestii jej pochodzenia. Idąc śladami przeszłości dziewczyna dowiaduje się, że ma siostrę bliźniaczkę. To jednak nie koniec rewelacji. Śledczy ustalają, że śmierć rodziców nie była przypadkowa, ktoś ewidentnie pomógł im zejść z tego świata. Dlatego też Klara powinna mieć się na baczności. Agnieszka Rusin stworzyła frapujący romans z wątkiem kryminalnym w tle. Oprócz subtelnego wątku miłosnego, który rozwija się powoli i zadziwiającą naturalnością, mamy także kryminalną zagadkę. Kto zabił rodziców Klary i dlaczego? Ten aspekt owiany jest delikatną mgiełką tajemnicy, ale stopniowo odkrywamy coraz więcej detali, drobiazgów, szczegółów, przez co uzyskujemy klarowny obraz całej sytuacji. Dzięki temu mamy również pewne podejrzenia odnośnie nieznanego osobnika, który ustawicznie śledzi naszą bohaterkę i czyha na jej życie.

Od samego początku polubiłam Klarę. To pozornie szorstka i zamknięta w sobie dziewczyna, lecz w środku jest niezwykle wrażliwą i dobroduszną osobą. Nigdy nie zaznała miłości, zwłaszcza od oziębłej matki, mimo to posiada w sobie ogromne pokłady uczuć, emocji i wartości. Los rzucił ją nagle na głęboką wodę, bez wsparcia bliskich, z poranioną duszą, i pozostawił w nieciekawym położeniu. Teraz uczy się na nowo poznawać świat. Z jakim to wyjdzie skutkiem? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Powieść napisana jest prostym, lekkim językiem, czyta się ją płynnie bez potknięć. Pisarka postawiła na skondensowaną formę przekazu, co dla niektórych czytelników może być wadą. Mi to osobiście specjalnie nie przeszkadzało, aczkolwiek wolałabym bardziej rozbudowane opisy miejsc, sytuacji, osób itp. Liczyłam także na dokładniejszą analizę psychologiczną bohaterów. Za to tempo akcji bez zarzutu, równe i żwawe. Natomiast zakończenie całkiem niespodziewane, choć według mnie mogłoby być nieco dłuższe i bardziej rozwinięte.

To ciekawa, niezobowiązująca lektura dla tych, którzy szukają odrobiny relaksu i wytchnienia od codzienności. Znajdziecie tu: odrzucenie, złamane serce, rodzinne tajemnice, powikłane relacje, przyjaźń, miłość, niebezpieczeństwo i konfrontację z wrogiem. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

dla młodzieży

Ocena:
Autor:
Data:
Pieniądze szczęścia nie dają – mówi ludowe porzekadło, które w rozwiniętej wersji przekonuje, że bardzo ułatwiają. O tym wiedzą bohaterowie, których losy bardzo się komplikują przez ten ważny w kulturze konsumpcyjnej element. Wszystko zaczyna się od nieszczęśliwego wypadku rodziców Klary, której z każdą stroną świat powoli się rozpada i odkrywa, że do prawdziwej tragedii doszło prawie trzydzieści lat wcześniej. Przekonuje się, że jej życie było pełne niedopowiedzeń, złudzeń, kłamstw ... Wielki majątek, perfumowe imperium to iluzja taka sama jak udane małżeństwo. Rozwód staje się tu początkiem do zmian. Czy aby na lepsze? Jak wiele będzie musiała zapłacić za błędy przodków? Dlaczego matka nigdy nie potrafiła jej pokochać?
„Rodzinny sekret” to romans wymieszany z wątkiem kryminalnym, przez co nie tylko nie zabraknie przelewu krwi, ale też nie obędzie się bez strzelaniny i zbrodni niemal idealnej. Jak na prawdziwy romans przystało wszystko skończy się szczęśliwie.
Lekka fabuła z prostym językiem i szybka akcją spodobają się osobom lubiącym sięgać po romanse. Zagadka kryminalna nie jest tu zbyt ważna i wątek ten jedynie urozmaica kwitnącą miłość. Książka na pewno bardzo przydatna osobom znajdującym się na rozstaju życiowych dróg, które uważają, że razem z końcem związku tracą zaufanie do innych ludzi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena