Koszyk 0
Opis:
 A na Pamiątkowej w Poznaniu nigdy nie pada deszczRóża i Robert, i ich wchodzące w dorosłość dzieci − Gosia (Perełka), Jan Peregryn  oraz Elanora Pulcheria, dla swoich po prostu Elka, to główni bohaterowie pierwszego tomu opowieści o rodzinie o wdzięcznym nazwisku Niziołek. Wszyscy czytają książki, a numerem jeden jest zdecydowanie Władca Pierścieni. Na przekó ... r nadmiernej konsumpcji i wyścigowi szczurów, Niziołkowie oddychają atmosferą książek, żyją życiem bohaterów, toczą boje w ich imieniu, sami tworząc niezwykłą historię zwykłej, wielopokoleniowej rodziny. Powtarzając za Autorką, śmiemy marzyć, że Niziołkowie podarują Wam odrobinę uśmiechu i wzruszeń, jednocześnie wnosząc do Waszych domów ciepło i ponadczasowe, niezmienne wartości.UWAGA! Zaraża miłością do... książek! Ile ja się przy tym napłakałem! o. Jan Góra, dominikaninKsiążka Robert i Róża ma wszelkie predyspozycje, by stać się balsamem na zbolałą duszę; napisana dowcipnie i z werwą, opisuje to, co ładne i dobre. Ewa Klimontowicz, mama, tłumaczka i książkoholiczkaDzisiaj, kiedy zanika kultura słowa pisanego, wzięcie do ręki tej książki to czysta przyjemność. Świetny język, humor, iskrząca się erudycja. Andrzej Prinke, archeolog, etnolog, mól książkowyFabuła − jak energiczny marsz. Odniesienia do ulubionych książek i filmów − jak wizyta u miłych znajomych. Odnajdywanie wplecionych w tekst prawdziwych historii − jak rozwiązywanie szarad. Ewa Czerwińska, mama czworga dzieci Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Małgorzata Klunder
 • 2015
 • 1
 • 352
 • 201
 • 130
 • *, 9788376744377
 • 9788376744377
 • ZCHFJ

Recenzje czytelników

Ciekawa, ale nie dla mnie

Ocena:
Autor:
Data:
Niziołkowie to nietypowa rodzina. Nie przesiaduje przed komputerem, nie ogląda telewizji, nie spędza czasu ze znajomymi... Każdą wolną chwilę poświęcają czytaniu książek. Ta pasja przechodziła w tej rodzinie z pokolenia na pokolenie, a wszystko zaczęło się od Roberta i Róży.

Robert Niziołek to tata dzieci Gosi (Perełka), Jana Peregryna, oraz Eleonory Pulcherii. Od dziecka fascynował się czytaniem książek. Zabierał lekturę ze sobą, chował się do szafy i zatapiał się w magii historii ... Najbardziej zaciekawiła go książka ,,Władca pierścieni", gdyż hobbici nazywani są tam niziołkami, czyli tak samo jak mają na nazwisko główni bohaterowie. Robert czytał co się dało, robił to cały ciałem, duszą, oraz sercem. Któregoś dnia postanowił zostać tłumaczem, by móc czytać sobie książki w oryginale.

Róża Kotoń- Pasję czytania odziedziczyła po swojej matce. Uwielbiała tworzyć różne bajki z głównymi postaciami książek i nigdy ich historia nie kończyła się źle tylko z wielkim Happy Endem. Od dziecka lubiła, gdy ktoś siadał obok niej z książką w ręce i czytał jej różne ciekawe historie, które nie zawsze były zgodne z treścią książki, lecz mała Róża nie przejmowała się tym i z ogromnym uśmiechem na ustach wsłuchiwała się w głos czytającego.

Niziołkowie żyją w świecie fikcyjnym, nie realnym, pełnym bohaterów pozytywnych jak i negatywnych. Dla nich nie liczy się świat rzeczywisty. W każdej wolnej chwili marzą by zatopić się w świecie książki, by móc później z całą rodziną dyskutować na temat wniosków jakie z niej wyciągnęli. A największą uwagę skupiają na trylogii Tolkiena, dyskutują na jej temat przy rodzinnym stole, rzucają ulubionymi wątkami, porównują ekranizację filmu z oryginałem. To nietypowa polska rodzina, która ma bzika na punkcie książek.

Za książkę zabrałam się dzięki Wydawnictwu Replika. Sądziłam, że dzięki tej książce miło spędzę czas z bohaterami... Ale trochę się rozczarowałam.

,,Robert i Róża- Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej " to książka o ludziach lubiących czytać. Pisarka bardzo dużo w tekście wplotła porównań i cytatów z różnych tekstów książek o których ja (w moim 19-sto letnim życiu nie słyszałam) dlatego nie miałam pojęcia o kogo chodzi. Do tego sądzę, że autorka dość chaotycznie opisała całą powieść, gdyż miałam problem z odnalezieniem właściwego toku myślenia bohaterów.

Podsumowując uważam, że będzie to dobra lektura dla czytelników nieco starszych, którzy najprawdopodobniej zetknęli się z tymi tytułami. Fajna powieść dla tych, którzy pokochali trylogię Tolkiena.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Inny świat

Ocena:
Autor:
Data:
Inny i mało prawdziwy Poznań! Poznań, w którym milicjanci nie znali nazw ulic i osiedli, Poznań, w którym na maturze na pytanie o fundusze unijne odmawia się odpowiedzi "z przyczyn ideologicznych". Erudyci, którzy emocjonują się głównie losami Harrego Pottera. Mentalność szlachty spod Kielc z 1863 roku przeniesiona 150 lat później do Poznania - miasta pracy organicznej, spółek zarobkowych, Cegielskiego, ks. Wawrzyniaka. Kolejna próba pokazania, jak ważni są ci ... którzy dochodu narodowego nie pomnażają, lecz za to duuużo czytają. Prawdziwi poznaniacy tego nie kupią. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena