Koszyk 0
Opis:
Przygoda nie daje o sobie zapomnieć! By rozwiązać zagadkę niezwykłego kamienia, dwaj chłopcy potajemnie wyruszą w podróż. Już w pociągu natrafią na dobrego znajomego, a to tylko początek zaskakujących spotkań. Jak porozumieć się bez słów, kiedy spuszczenie powietrza z opon grozi spuszczeniem manta i dlaczego czas raz szybko pędzi, a innym razem rozciąga się jak guma do żucia - o tym dowiecie się z trzeciej części przygód małych detektywów. "Rico ... Oskar i złodziejski kamień" to pasjonująca lektura, która przybliży dzieciom świat dorosłych, a dorosłym pozwoli znów poczuć się dziećmi. Nakładem Wydawnictwa WAM ukazały się już dwie części przygód chłopców "Rico, Oskar i głębocienie" oraz "Rico, Oskar i złamanie serca". Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAM
 • twarda
Mniej Więcej
 • Andreas Steinhofel
 • 2013
 • 0
 • 318
 • 219
 • 150
 • 97883-7767-1672
 • 9788377671672
 • ZAY7O
 • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Przyjacielska współpraca

Ocena:
Autor:
Data:
Niepełnosprawność jest stanem, w którym występują ograniczenia w fizycznym lub umysłowym rozwoju człowieka. Posiadając różne formy oraz stopnie, utrudnia samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie. Bohaterami kolejnej już z tej samej serii książki Andreasa Steinhöfela są niewyobrażający sobie bez siebie życia, dwaj „inni od reszty” przyjaciele. Rico i Oskar doskonale się czują razem, wspomagając jeden drugiego w sytuacjach trudnych i nieprzyjemnych. Wiedząc, że mogą liczyć na siebie nawzajem ... dzielnie stawiają czoła przeciwnościom.

Lektura dostarcza czytelnikowi prawdę o największych wartościach, jakimi są: przyjaźń, zrozumienie i wzajemne porozumienie oraz wrażliwość na potrzeby innych. Napisana w sposób humorystyczny, wielokrotnie wywoła uśmiech na twarzy. Tak więc czytelnik ma okazję dokładnie poznać zalety nieco zaburzonego i nie lubiącego zmian Rica; wyobrazić sobie intelektualnego geniusza Oskara z wyraźnymi defektami w wyglądzie zewnętrznym, który z powodu silnie odczuwanej (choć dla zdrowego człowieka całkowicie nieuzasadnionej) potrzeby maskowania się, nie rozstaje się z pomponiastą czapką z grubej wełny lamy (noszona w środku upalnego lata przyprawia o dreszcze nawet najbardziej odpornego); uczestniczyć w poszukiwaniach wyhodowanego przez zmarłego Fitzkego kamienia „cielaczka”.

Opublikowana nakładem Wydawnictwa WAM książka "Rico, Oskar i złodziejski kamień" stawia ludzi upośledzonych na równi z wszystkimi. Wskazuje na niezwykłe bogactwo, kryjące się w sercach młodych bohaterów. Przestają przeszkadzać pokaźne zęby i uszy wielkości żagli, jakimi został „obdarowany” Oskar. Pozbawiona jest znaczenia denerwująca przenikliwość Rica. Rozświetlona zostaje również tajemnica (po raz kolejny sprawdzili się mali detektywi) tytułowego „złodziejskiego kamienia”. Całości dopełnia mistrzowskie i precyzyjne rozwiązanie zagadki poszukiwaczy szlachetnego rubinu. Wszystko to pozytywnie nastawia do osób niepełnosprawnych, w właściwy sobie sposób realizujących życiowe powołanie.

Śmieszne i zarazem przenikliwe sformułowania zmuszają do głębokich przemyśleń. Dodając uroku lekturze, czynią ją jeszcze bardziej ciekawą. Czarnobiałe ilustracje autorstwa Petera Schössowa, przyciągają oko czytelnika. Umieszczone w ramkach trudne wyrazy (wraz z wyjaśnieniem) pogłębiają wiedzę. Twarda okładka z sympatycznym rysunkiem przedstawiającym głównych bohaterów, zachęca do skorzystania z dalszego ciągu. Lektura przeznaczona jest przede wszystkim dla tych, którzy żyjąc w „normalnym” świecie, mają jakiekolwiek wątpliwości czy zastrzeżenia dotyczące współżycia w społeczeństwie. Napisana językiem prostym i przystępnym, bez wątpienia dostarczy wielu wrażeń wszystkim, którzy po nią sięgną.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena