Koszyk 0
Opis:
Kontynuacja romansu wszech czasów „Przeminęło z wiatrem”. Akcja powieści rozgrywa się w latach 1843-1874. Na tle panoramy sennego i rozleniwionego Południa rozgrywają się dramatyczne wydarzenia, które ukształtują bohatera takim, jakim poza go Scarlett.
Mniej Więcej
  • Donald McCaig
  • 2008
  • 1
  • 560
  • 210
  • 978-83-7359-649-8
  • 9788373596498
  • V4911

Recenzje czytelników

Alternatywa dla wielbicieli Mitchell i Ripley

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem wielbicielem „Przeminęło z wiatrem” i bardzo cieszę się, gdy ukazuje się cokolwiek związanego z moją ukochaną powieścią. Możliwość poznania życia Rhetta zapowiadała się wręcz imponująco.
Po książce spodziewałem się bardzo dużo, zwłaszcza, że D. McCaig uważany jest za najlepszego pisarza z okresu wojny secesyjnej. Niestety, spotkało mnie bardzo wielkie rozczarowanie. W książce próżno szukać tła historycznego, które tak wspaniale współgrało z akcją „Przeminęło z wiatrem” M. Mitchell ... Brakuje opisów, królują za to same nudne, płaskie dialogi. A Rhett był przecież postacią pełną wdzięku, szarmancką, język jego był błyskotliwy, a riposty cięte i pełne ironii.
Myślałem, iż D. McCaig stworzy historię Rhetta do 1861 roku, czyli do momentu, w którym rozpoczyna się akcja pierwowzoru Mitchell. Autor natomiast nie tylko część akcji umieścił w czasach wojny secesyjnej, ale i dopisał swoje zakończenie, które nijak ma się do powieści A. Ripley. Spotykamy więc te same sceny, które opisywała Mitchell i chyba te momenty są w tej powieści najgorsze. Autor próbuje nas przekonać, że np. krucha i dobra Melania jest zazdrośnicą i wie o niegodziwościach popełnianych przez Scarlett. Irytujące są też pojawiające się w kilku rozdziałach sprzeczności z fabułą pierwowzoru Mitchell.
Dla mnie książka jest nudna, a nowi bohaterzy nieciekawi. Mimo, iż mozolnie czytałem powieść dwa razy, żaden z nowych bohaterów nie utkwił mi w pamięci. Główny bohater został pozbawiony przez autora całego swojego uroku. Szkoda, że ta książka w ogóle powstała, ale pewnie jeszcze nie raz powstanie sequel lub prequel „Przeminęło z wiatrem”. Oby tylko nie były tak irytujące i nudne jak propozycja D. McCaiga.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna książka

Ocena:
Autor:
Data:
Mi osobiście bardzo się podobała. Uważam, że jest warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena