Koszyk 0
Opis:
Czyta się jednym tchem! Perypetie młodych lekarzy mają niesamowitą moc przyciągania. Katarzyna Bujakiewicz, gwiazda serialu "Lekarze" Tętniące emocjami życie barcelońskich lekarzy. Magda przeprowadza się do Barcelony, aby uciec od dręczącego ją poczucia winy i rozpocząć nowe życie. Juan nie ma odwagi ani rzucić znienawidzonych studiów, ani wyznać Magdzie, że ją kocha. A Magda lekkomyślnie traci głowę dla mało odpowiedzialnego Roia.. ... Młodzi stażyści w dramatycznych okolicznościach poznają specyfikę zawodu lekarza. Są jednak rzeczy trudniejsze nawet od beznadziejnych medycznych przypadków. Powikłane relacje, rodzinne tajemnice, kryzys powołania, intrygi współpracowników i tragiczne konsekwencje zakazanego romansu... Nigdy nie wyleczysz się z tej książki! Od razu przeniosłam się do pięknej Barcelony i zatopiłam w zawodowo-rodzinnych perypetiach młodych lekarzy, tak sugestywnie przedstawionych przez autorkę. Powikłane losy Magdy i Juana pokazują, że zawsze warto walczyć o siebie i własne marzenia. Katarzyna Bujakiewicz, gwiazda serialu "Lekarze" Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paula Roc
  • 2014
  • 1
  • 256
  • 195
  • 125
  • *, 9788379241521
  • 9788379241521
  • ZBF8P

Recenzje czytelników

Dla miłośników seriali lekarskich

Ocena:
Autor:
Data:
Magda przyjeżdża do Barcelony na lekarskie praktyki. Ostatnio w jej życiu wiele się zmieniło i to w stopniu wręcz niewiarygodnym. Jej poukładane dotąd życie, które wiodła nagle z dnia na dzień za sprawą jednego zdarzenia całkowicie legło w gruzach. Zawaliła rok studiów, musi powtarzać egzaminy, rozstała się z Robertem a wszystko to przez jedno tragiczne, drastyczne wydarzenie. Wyjazd do Barcelony ma być próbą naprawienia wszystkiego poprzez ucieczkę od tego, co najbardziej boli, od straty ... od śmierci oraz obezwładniającego i odbierającego sens istnienia poczucia winy.

Juan, syn znakomitego neurochirurga, również rozpoczyna praktyki w barcelońskim szpitalu. Syn swego ojca, ojca wiecznie zapracowanego i nieobecnego w życiu mężczyzny również nie potrafi odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości. Pomimo bycia człowiekiem dorosłym stale próbuje spełniać oczekiwania wymagającego rodzica. Może tu, w barcelońskim szpitalu w końcu wraz ojcem staną się sobie bliżsi? Jednak mimo posiadania niezaprzeczalnych umiejętności i wspaniałego podejścia do pacjentów w rzeczywistości tym, o czym marzy Juan nie jest zawód lekarza. On ma duszę artysty, lecz czy odważy się wybrać życie o jakim marzy?

Roi jest rezydentem, lekarzem, który w hierarchii jest o wiele wyżej niż zwykły praktykant, lecz nie na tyle wysoko, by nie musieć nieustannie walczyć o szacunek i przychylność starszych stażem lekarzy. Jest zdolny, ambitny i bardzo arogancki. Sukces, podziw, zdobycie renomy to główny motor jego działania. Z pozoru wrogi, cyniczny skrywa jednak w sobie bolesne tajemnice, które przed światem skryte są pod zimnym i bezwzględnym pancerzem? Co wzbudza jego ogromny lęk?

Losy bohaterów, wśród których znajdziemy również młodziutką Irati oraz sympatyczną pielęgniarkę Maię splatają się nieustannie ze sobą. Rodzą się przyjaźnie i miłości. Postaci dramatu ukazują z czasem swą prawdziwą twarz a na światło dzienne wychodzą skrywane dotąd bolesne tajemnice. Kto przetrwa trudy lekarskiego życia, kto komu złamie serce a kto niemal straci życie?

"Recepta na miłość" Pauli Roc to osadzona w barcelońskiej, lekarskiej rzeczywistość opowieść o grupie ludzi, którzy poszukują recepty na swe życie, szczęście i wewnętrzny spokój. Gubią się i odnajdują, podejmując przy okazji trudne życiowe decyzje.

Powieść Pauli Roc nie odbiega zbyt mocno od konwencji przyjętych w serialach telewizyjnych osadzonych w środowisku lekarskim, takich choćby jak "Chirurdzy" czy "Lekarze" i w rzeczywistości książkę czyta się poniekąd jakby się oglądało taki właśnie serial. Rzeczywistość zmienia się błyskawicznie, czas płynie, życie lekarzy w barcelońskim szpitalu pędzi z zawrotną prędkością a młodzi ludzie rozstrzygają życiowe dylematy pomiędzy kolejnymi nocnymi dyżurami. Jest tu przyjaźń, romans, złamane serce i mnóstwo młodzieńczych rozterek. Nic nowego, nic zaskakującego. Książkę, o skromnych rozmiarach, czyta się błyskawicznie. Dla miłośników gatunku.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miłość, zdjęcia i stetoskop

Ocena:
Autor:
Data:
„Recepta na miłość” to powieść z serii lekkie, łatwe i przyjemne. Co prawda lektura nie zatrzęsie waszym światopoglądem, ale pozwoli miło spędzić czas. Takie książki czyta się najlepiej w komunikacji miejskiej, kolejach do lekarzy, lub w trakcie nudnych zajęć na uczelni. Jeśli czeka was nieciekawy lub męczący dzień nie zapomnijcie zabrać ze sobą tomiku Pauli Roc. Format i objętość są wręcz stworzone do damskich torebek.
Więcej na http://all-you-need-is-book.blogspot.com/
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena