Koszyk 0
Opis:
Nieszczęść się nie planuje, one po prostu nadchodzą. Młoda i utalentowana Jenny Aaron robiła karierę w policyjnej jednostce specjalnej. W trakcie nieudanej akcji w Barcelonie straciła wzrok. Myślała, że to najgorszy dzień w jej życiu. Myliła się. Pięć lat po wypadku przeszłość upomina się o nią. Seryjny morderca, którego niegdyś aresztowała, znowu atakuje ... Teraz chce rozmawiać tylko z Jenny. Specjalistka od przesłuchań żyje w ciemności, ale nie musi widzieć, żeby wiedzieć. Sprawiedliwość jest przecież ślepa. „Mocna rzecz – jak browning z pełnym magazynkiem. Nie do odłożenia! Szalona historia, genialna bohaterka. Zarwałam dla Jenny Aaron noc i proszę o więcej. Kryminalny majstersztyk!” Katarzyna Bonda Andreas Pflüger jest pisarzem, autorem słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych oraz jednym z najbardziej znanych niemieckich scenarzystów telewizyjnych i filmowych, docenianym i nagradzanym – między innymi za pracę nad scenariuszami filmów Dziewiąty dzień i Strajk Volkera Schlöndorffa. Raz na zawsze to jego druga powieść. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Otwarte
 • miękka
Mniej Więcej
 • Andreas Pflüger
 • 2016
 • 1
 • 500
 • 205
 • 136
 • *, 978837515-013-1
 • 9788375150131
 • ZDC9U

Recenzje czytelników

Przeczytajcie

Ocena:
Autor:
Data:
„Raz na zawsze” jest drugą powieścią autorstwa niemieckiego pisarza, scenarzysty filmowego i telewizyjnego oraz twórcy słuchowisk radiowych Andreasa Pflugera. Z twórczością jednego z najbardziej znanych scenarzystów w Niemczech (jak głosi notka biograficzna) spotykam się po raz pierwszy, ale czy po raz ostatni, zaraz się dowiecie…

Po przeczytaniu krótkiego opisu książki chętnie rozpocząłem lekturę. Pomysł dość nietypowy, pierwszy raz spotykam się z niewidomym głównym bohaterem ... który prowadzi śledztwo. Dodatkowo zachęciły mnie pozytywne fragmenty recenzji z zagranicznej prasy, oraz rekomendacja Katarzyny Bondy, która zapewnia, że „Raz na zawsze” jest rzeczą mocną dla której zarwała noc i prosi o więcej.

W książce przedstawiona zostaje historia Jenny Aaron, młodej kobiety, która rozpoczyna karierę w policyjnej jednostce specjalnej. W trakcie jednej z akcji w Barcelonie dochodzi do fatalnego w skutkach wydarzenia, w wyniku którego Aaron traci wzrok. Po pięciu latach od wspomnianej akcji o naszą bohaterkę upomina się seryjny morderca, którego niegdyś aresztowała. Osadzony nie chce rozmawiać z nikim innym niż z Jenny. Niewidoma policjantka polegająca na czterech pozostałych zmysłach, swoich umiejętnościach dzięki którym stara się normalnie funkcjonować oraz wspierana przez kolegów z wydziału rozpoczyna dochodzenie.

Początki były trudne, chyba jak przy każdej pierwszej książce nowego autora, trzeba przyzwyczaić się do stylu piszącego, ale po kilku stronach czytelnik wie czy będzie chciał kontynuować przygodę i poznawać twórczość danego autora. W przypadku „Raz na zawsze”, po przeczytaniu kilkunastu stron książki trochę się zraziłem do Pana Andreasa, miałem wrażenie, że pisarz wystrzeliwuje z siebie zdania jak naboje z karabinu maszynowego, szczególnie opisując pościg bądź strzelaninę. To była pierwsza myśl w trakcie czytania – wystrzeliwuje z siebie zdania. Z kolejnymi stronami było lepiej, może to kwestia przyzwyczajenia się do stylu pisarza. Chyba dość nietypowe są również wspomnienia głównej bohaterki oraz jej kolegów, które są przywoływane w samym środku akcji, czytelnik „łapie oddech” i po paru zdaniach znowu jesteśmy w środku strzelaniny. Obecne są również dokładne opisy, ale nie tak długie jak w „Nad Niemnem”, funkcjonowania Aaron w życiu codziennym, to jak wykorzystuje zmysły oraz otoczenie do określenia odległości którą musi pokonać lub lokalizacji przedmiotów.

Pomysłowa intryga, przedstawienie sposobu w jaki osoby niewidome żyją na co dzień, pełna zwrotów akcji historia – jak najbardziej na plus. Jednak po przeczytaniu książki czuję pewien niedosyt, czegoś „tego” mi w książce zabrakło. I na dodatek momentami ciut za długie, nużące opisy … książkę przeczytajcie i oceńcie sami!

Może następne spotkanie będzie bardziej udane.


Premiera 06.07.2016


maleadhd.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Warto :)

Ocena:
Autor:
Data:
Andreas Pflüger dobrze przygotował się do napisania powieści od strony merytorycznej. Oczywiście nie zamierzam latać po niemieckich serwisach i sprawdzać, jak funkcjonują specjalne jednostki policji, więc daję autorowi pewien kredyt zaufania. Bardzo zainteresował mnie echolokacją i jej wykorzystaniem przez osoby niewidome, o wielu rzeczach naprawdę nie miałam pojęcia.

Raz na zawsze zawiera w sobie niepowtarzalne kreacje bohaterów, o których naprawdę trudno zapomnieć. Do tego intryga ... która dzięki nim nabiera prawdziwego sensu i dynamiczna akcja, przerywana wspomnieniami z poprzednich misji lub dzieciństwa.

Nie nazwę tej powieści kryminalnym majstersztykiem, powtórzę to po raz trzeci, bo autor nie ustrzegł się kilku błędów. Jest to jednak powieść, której zdecydowanie bardzo blisko jest do ideału. Mnie historia wciągnęła i zainteresowała, pomimo początkowego oporu. Na pewno przeczytam kolejną książkę autora.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena