Koszyk 0
Opis:
Pełna zabawnych historii i zwrotów akcji powieść detektywistyczna dla dzieci. Wszawy Dołek to najbardziej intrygujące miejsce w Vastanvik! Właśnie tu do wesołego miasteczka przychodzą dwaj 11-letni przyjaciele: Rasmus i Pontus, aby zobaczyć światowej sławy połykacza noży – Alfreda. Jeszcze nie wiedzą o tym, że tu właśnie rozpoczyna się największa przygoda ich życia ... Kiedy bowiem staną się mimowolnymi świadkami zuchwałej kradzieży starych sreber, natychmiast zapragną uratować ten bezcenny skarb. Przeczytaj tę książkę i stań się detektywem wszech czasów! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Astrid Lindgren
  • 2016
  • 7
  • 232
  • 190
  • 122
  • 9788310-11987-2
  • 9788310119872
  • ZD6FS
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Zabawa w detektywa!

Ocena:
Autor:
Data:
Zabawa w detektywa, czyli "Rasmus, Pontus i pies Toker" Astrid Lindgren
"Rasmus, Pontus i pies Toker to kolejna książka Astrid Lindgren, którą z ogromną przyjemnością prezentuję na blogu. O zaletach prozy szwedzkiej pisarki pisałam już wielokrotnie, jej powieści nie mają słabych punktów, dlatego lektura każdej z nich to gwarancja świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Astrid Lindgren nie ma sobie równych!
Rasmus i Pontus są przyjaciółmi ... chodzą do tej samej klasy i każdą wolną chwilę od nauki spędzają razem. Często towarzyszy im pies Rasmusa, Toker, wesoły i uroczy jamnik. Rasmus ma jeszcze siostrę, szaleńczo zakochaną w pewnym Joakimie, który prowadzi dość nietypowy album, do którego wkleja zdjęcia byłych sympatii. Kiedy para zrywa znajomość, dziewczyna obawia się, że podzieli los poprzedniczek. Rasmus nie może patrzeć na cierpienie siostry i postanawia wykraść zdjęcie, by Joakim nie mógł wkleić go do albumu. Chłopcy nocą zakradają się do rezydencji Joakima, ale na miejscu odkrywają, że oprócz nich w domu są jeszcze złodzieje, którzy wynoszą cenne srebra. Tak rozpoczyna się pełna przygód opowieść detektywistyczna, która z jednej strony trzyma w napięciu, a z drugiej jest powodem niekontrolowanych wybuchów śmiechu!
"Rasmus, Pontus i pies Toker" to zabawna i pełna zwrotów akcji historia o przyjaźni. Wątek detektywistyczny porusza całą lawinę zdarzeń i nie przesadzę, jeśli stwierdzę, że tę książkę czyta się, jak rasową powieść detektywistyczną okraszoną sporą dawką humoru. Astrid Lindgren to genialna pisarka i świetna obserwatorka, która potrafi doskonale uchwycić każdy szczegół dziecięcego świata i nic nie umknie jej uwadze. A pewne rzeczy nie zmieniają się od lat, jak chociażby poranne mycie zębów w wykonaniu chłopców, o czym świadczy cytat: "Aby się rozbudzić, na chwilę wsadził głowę pod zimną wodę. Potem udekorował swoją szczotkę do zębów długim, ozdobnym wężem pasty, potrzymał ją pod kranem, póki woda nie spłukała doszczętnie pasty, wsadził szczotkę do ust i szurnął nią po zębach parę razy, po czym uznał swą poranną toaletę za zakończoną". Astrid Lindgren jest fenomenalna i nie bez powodu jej powieści są zaliczane do klasyki literatury dziecięcej, a kolejne pokolenia zachwycają się jej książkami.
"Skrzydła fantazji ma się po to, żeby je rozwijać", macie ochotę poszybować na nich do świata wykreowanego przez Astrid Lindgren? Mnie nie trzeba namawiać!
Dominika Ławicka http://matkapolkaczytajaca.blox.pl/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

wspaniali detektywi

Ocena:
Autor:
Data:
Rasmus, Pontus i pies Toker to jedna z cudownych opowieści dla dzieci, której autorką jest Astrid Lindgren. Autorka takich dziecięcych „hitów” jak przygody Pipi czy opowieści o detektywie Blumkviście. Podobnie jak w innych utworach pisarki, tak i tutaj głównymi bohaterami są dzieci, które przeżywają niesamowite przygody…

Rasmus i Pontus to dwaj przyjaciele na dobre i na złe. Towarzyszą sobie praktycznie bez przerwy i realizują mniej lub bardziej szalone pomysły ... Są samowystarczalni – kiedy potrzebują pieniędzy, zbierają i sprzedają złom. Dzięki temu mają pieniądze na wizytę w wesołym miasteczku, które odwiedziło ich miasto. Toker to pies Rasmusa, wierny towarzyszysz zabaw i niedoli obu chłopców.

Dwaj młodzieńcy nie mogą usiedzieć na miejscu, dlatego często nosi ich po miasteczku. Kiedy przyjeżdża wędrowna trupa cyrkowców, chcą zobaczyć pokaz połykacza noży. W tym samym czasie okazuje się, że siostra Rasmusa rozstała się z chłopakiem, który umieszcza zdjęcia swoich byłych ukochanych w specjalnym zeszycie. Aby uratować honor dziewczyny, chłopcy ruszają na „akcję ratunkową”, w czasie której są świadkami kradzieży cennych sreber… Jak się rozwinie cała ta sytuacja? Mogę zdradzić jedynie tyle, że będzie się działo i to dużo, będzie też niebezpiecznie…

Rasmus, Pontus i pies Toker to powieść dla dzieci i o dzieciach. Mimo upływu blisko sześćdziesięciu lat od pierwszego wydania nie traci na swojej atrakcyjności. Jest napisana prostym, przystępnym językiem oraz przepełniona humorem i ciepłem. Jest też tutaj dużo przygody i nieco strachu. Czyli mieszanka wyważona, odpowiednia dla młodych czytelników. Rasmus, Pontus i pies Toker to ciekawa propozycja dla dzieci i ich rodziców. Warto takie książki czytać razem. Jest ona przeznaczona dla dzieci, które już potrafią samodzielnie czytać, jednak wspólne przeżywanie takich pasjonujących przygód jest o wiele przyjemniejsze :)

http://www.czytajac.pl/2016/05/rasmus-pontus-pies-toker-astrid-lindgren/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena