Koszyk 0
Opis:
Za tobą bale maturalne i wakacje z piekła. Teraz czas umówić się na niesamowite, mroczne, seksowne i przerażające randki z piekła. Natarczywy wampir, romantycznie usposobiony wilkołak, uwodzicielski demon, zmiennokształtny ulegający przerażającej metamorfozie zapraszają na zabójcze randki, jakich dziewczyny z opowiadań autorki "Umarli czasu nie liczą" i trzech innych bestsellerowych pisarek nie zapomną do śmierci.
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kim Harrison
 • 2010
 • 1
 • 464
 • 205
 • 130
 • 978-83-2413-7-206
 • 9788324137206
 • Z4147

Recenzje czytelników

Pierwsze można ominąć...

Ocena:
Autor:
Data:
Randki z piekła to zbiór czterech opowiadań czterech autorek, z których miałam przyjemność czytać pozycje tylko dwóch.

na początku mamy styczność z opowiadaniem zatytułowanym Nieumarli w ogrodzie dobra i zła autorstwa Kim Harrison. W tym opowiadaniu poznajemy Ivy - urodzoną wampirzycę. Jej jedynym zadaniem, zmartwieniem jakie wywnioskowałam z całego opowiadania jest picie krwi i doznania jakie przy tym odczuwa. Właściwie nie wiem co mam napisać więcej ... Całe opowiadanie jest mdłe i nie do końca wywnioskowałam jaki jest cel całego opowiadania, które miałam wrażenie, że ciągnęło się w nieskończoność.Przy tym opowiadaniu naprawdę korci, aby odłożyć książkę, w moim przypadku czytnik na bok i już do tego nie wracać. Na szczęście przebrnęłam rzez te stronice i w końcu zaczęło robić się coraz ciekawiej.
Moja ocena: 2/10

Po tragicznym spotkaniu z twórczością Pani Harrison przenosimy się do ciekawego opowiadania Objęcia chaosu, którego autorką jest Kelley Armstrong. Opowiadanie o wiele lepsze niż pierwsze. Poznajemy Hope, którą na randki umawia mama. Jak wiadomo ranka okazuje się kompletną klapą, ale dziewczyna daje sobie z tym radę. W końcu nie jest zwykłym człowiekiem, tylko pół demonem karmiącym się chaosem. Gdy w końcu udaje jej się wymknąć na chwilę przyłapuje złodzieja. Dzięki niemu ten wieczór obejmie zupełnie inny tor niż dotychczas.
Opowiadanie objęcia chaosu, jest napisane lekkim językiem, a dzięki wartkiej akcji nie sposób się przy nim nudzić.
Moja ocena: 9/10

Idziemy dalej. Kolejne opowiadanie z antologii nosi tytuł Randka z nieboszczykiem i napisała je Lori Handeland, której nazwiska nigdy wcześniej nie słyszałam, a z której twórczością muszę się koniecznie teraz zapoznać.
Lori opowiada nam historię Kit, która jak można domyślić się z tytułu opowiadania poszła na randkę z trupem. Chociaż żeby być bardziej dokładnym należałoby napisać, że nie do końca ponieważ w ciele trupa siedział demon. I to nie zwykły demon, ale inkub, który żywi się seksem przy okazji zabijając przy tym swoje ofiary. Kit z ramion trupa zostaje uratowana przez Chaveza - łowce demonów. Od tego momentu muszą zacząć współpracować, aby ocalić świat przed katastrofą.
Opowiadanie spodobało mi się trochę mniej niż poprzednie, ale nadal jest bardzo dobre i warte przeczytania.
Moja ocena: 8/10

I na koniec dostajemy opowiadanie Lynsay Sands Metamorfoza, które jest niczym wisienka na torcie.
Poznajemy tutaj Johna, Clarie i Kyle. Wszyscy oni pracują w laboratorium testując na zwierzętach urządzenie, które ma sprawić, że uzyskają one efekt kameleona. Niecierpliwy John chce zaprzestać testów na zwierzętach i eksperymentować na ludziach. Dwójka pozostałych bohaterów nie jest temu przychylna. Pewnego wieczoru John odstępem napromieniowuje Clarie. Od tego momentu zaczynają dziać się dziwne rzeczy.
uwielbiam Lynsay Sands, jej książki zawsze mają w sobie trochę erotyzmu i mnóstwo humoru. I w tym wypadku tego nie zabrakło.
Metamorfoza jest genialnym uwiecznieniem wszystkich opowiadań Antologii.
Moja ocena: 10/10

Podsumowując wszystkie opowiadania z wyjątkiem pierwszego są świetne i niczego im nie brakuje. Mamy tutaj akcje i humor, dzięki czemu nie sposób nudzić się przy ich lekturze. Nie będę raczej wiele rozpisywała się na temat pierwszego opowiadania, gdyż nawet nie ma nad czym. Nudna i według mnie zupełnie zbędne w całej Antologii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena