Koszyk 0
Opis:
Wejdź do zaczarowanego ogrodu! Zauroczą cię wyrafinowane, a zarazem pełne naturalnego piękna ilustracje do kolorowania autorstwa Eleri Fowler, dopełnione inspirującymi cytatami. Pąki i kwiaty w rozkwicie, myśli Thoreau i wiersze Emily Dickinson – wszystkie zakątki cudownego ogrodu ożyją dzięki twojej kreatywności. Wędruj strona po stronie, pozwól się ponieść fantazji, nie bój się ... eksperymentować. Stwórz ogród twoich marzeń! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Eleri Fowler
  • 2016
  • 96
  • 240
  • 240
  • *, 97883276-2089-7
  • 9788327620897
  • ZD908

Recenzje czytelników

KWIAT KOLOROWANEK

Ocena:
Autor:
Data:
Kolorowanki nie muszą być tylko do kolorowania. Ta moda podbijająca w ostatnim czasie serca czytelników i książkowe rynki przybiera najróżniejsze formy, co więc stoi na przeszkodzie by poza oferowaniem samej interaktywnej rozrywki, zapewniały także coś do poczytania? Jak się okazuje nic i to właśnie wykorzystała Eleri Fowler, której „Radość kwiatów” trafiła niedawno do polskich księgarń.

Co zawiera w sobie ta pozycja, jasno określa już sam tytuł. „Radość kwiatów” to roślinne ... głównie kwiatowe, choć oczywiście nie tylko, wzory. Czego innego jednak można by się spodziewać po autorce, której nazwisko brzmi, jak anagram angielskiego „Flower” (Kwiat)? Delikatne łatki, listki, łodyżki – wszystko splecione ze sobą we wzory, zapraszają do ogrodu pełnego pięknych roślin ozdobnych czekającego tylko na swoje barwy i życie, jakiego nada mu ręka kolorysty-pasjonata. Tego zaś ogranicza już tylko jego własna wyobraźnia…

Kolorowanie tego typu pozycji to, wbrew temu, co mogą sądzić ich przeciwnicy albo po prostu czytelnicy nieprzekonani, naprawdę wciągająca i fascynująca zabawa. Zabawa przyjemna w samotności i w skupieniu, ale jeszcze lepsza, gdy zasiąść do niej we dwoje, z nutą szaleństwa i odmiennymi, acz uzupełniającymi się pomysłami i koncepcjami na wykonanie całości. Wystarczy tylko wziąć kredki, flamastry, mazaki, pastele czy farby w dłoń, usiąść i… dać się wciągnąć bez patrzenia na zegar.

A w trakcie zabawy twórczej każdy może przy okazji odrobinę poczytać i to poczytać nie byle co, bo cytaty z takich autorów, jak Szekspir, Dickinson, Brontë czy Emerson, a także francuskie i szwedzkie przysłowia. A co ciekawe, także je może pokolorować, wyciąć, oprawić… Po prostu dobrze się bawić.

Fani kolorowanek dostają więc wszystko to, czego oczkują z nutą wyższej także wartości. Efekt końcowy jest więc godny polecenie. Realizuje założenia gatunkowe i prezentuje się w przyjemny sposób. Lubicie kolorować? Sięgnijcie, bo warto.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kolorowe ogrody wyobraźni

Ocena:
Autor:
Data:
Boom na kolorowanki dla dorosłych już trochę ostygł, jednak nadal mają one spore grono odbiorców. Sama od czasu do czasu lubię sięgnąć po kredki, flamastry czy farby i zatopić się w świecie kolorów. Do moich ulubionych motywów należą te inspirowane naturą. W końcu nic tak nie relaksuje, jak zieleń i kwiaty (choćby tylko ona papierze ;)) Właśnie takie szkice odnalazłam w książce do kolorowania „Radość kwiatów” autorstwa Eleri Fowler ... Autorka zainspirowana walijskimi pejzażami oraz krajobrazami Azji Południowo-Wschodniej zwabia czytelnika do swojego wymarzonego ogrodu, który aż prosi się o nadanie mu intensywnych odcieni.
„Radość kwiatów” to nie tylko kilkadziesiąt kompozycji do zapełnienia barwą. To także spacer po ogrodzie najpiękniejszych cytatów. Zainspirują nas myśli Thoreau, Szekspira czy Emersona, które jednocześnie stają się trafnym uzupełnieniem ilustracji.
Zatem zapraszam do zaczarowanego ogrodu Eleri Fowler ;)

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena