Koszyk 0
Opis:
Poznajcie Radka Szkaradka - chłopca z całym mnóstwem złych nawyków i szalonych pomysłów. W książce znajdziecie trzy zabawne historie z przygodami naszego wyjątkowego bohatera! Strzeżcie się jednak! Złymi nawykami można się zarazić! W tym tomiku: *Radek prosi babcię i jej koleżankę, aby zabrały go do wesołego miasteczka. Niestety, wyjście kończy się kompletną katastrofą. *Radek udaje żebraka w dzień historycznych przebierańców w szkole ... Wyprawa z mamą do sklepu w tym stroju okazuje się wielką pomyłką. *Rodzina Radka wybiera się na weekend do znajomych. Chłopiec nie chce bawić się z małą Madzią. Ale to właśnie dzięki niemu dziewczynka wypowiada swoje pierwsze słowo. Dlaczego dorośli są niezadowoleni? Czego nauczył ją Radek? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Papilon
 • miękka
Mniej Więcej
 • David Roberts, Alan MacDonald
 • 2013
 • 96
 • 195
 • 125
 • 978-83-245-1989-7
 • 9788324519897
 • ZB41K
 • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Radek Szkaradek. Fuj!

Ocena:
Autor:
Data:
Radek Szkaradek. Fuj! to książka Alana Macdonalda. Jest to lektura skierowana do dzieci powyżej 6 roku życia i składa się z trzech niezbyt długich opowiadań. Ich głównym bohaterem jest tytułowy Radek, chłopiec zbuntowany i niepokorny, który nader często popada w tarapaty. Szczególnie mocno buntuje się przed rodzicielskim nadzorem. Nie kryje niezadowolenia gdy rodzice nie chcą zabrać go do wesołego miasteczka, gdy mama kupuje mu obciachowy kostium ... w którym ma pójść do szkoły oraz gdy musi niańczyć śliniącego się bobasa. W sumie przykłady te oraz rozczarowanie Radka myślę, że nikogo tu nie zdziwią. Chłopiec, podobnie pewnie jak większość dzieci, uznał to za niesprawiedliwe, że rodzice w ogóle podejmują za niego takie decyzje nie pytając go przy tym o zdanie.
Radek jest bohaterem bardzo kontrowersyjnym. Z jednej strony chłopiec przezabawny z pomysłami tak zaskakującymi i szalonymi, że można nawet pozazdrościć, z drugiej zaś jego słownictwo i buntowniczy charakter pozostawiają dużo do życzenia.
Przygoda z książka była dla nas dość niespotykaną i ciekawą odskocznią od rzeczywistości. Zrozumiały, przystępny i z pewnością nieprzesłodzony tekst przeplatały zabawne czarnobiałe ilustracje, które zaciekawiły moje dzieci, rozśmieszyły i zachęciły do czytania.
Jeśli chodzi o przesłanie autora, no cóż… Na pewno zwraca on uwagę na złe nawyki i zachowanie bohatera co w konsekwencji nie wychodzi mu przecież na dobre, wręcz przeciwnie, jego postępowanie jest skutkiem pasma wydarzeń, które Radek na pewno zapamięta na zawsze.
Tak więc do lektury podchodzę z lekkim przymrużeniem oka. Razem z córką uśmiałyśmy się co niemiara śledząc perypetie Radka. Myślę, że warto sięgnąć po tę właśnie pozycję. Dobra zabawa gwarantowana.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena