Koszyk 0
Opis:
Kobieta z przeszłością, która uwierzyła, że Bóg ma dla niej lepszą przyszłość. Rachab – jedna z pięciu zwykłych kobiet, które odegrały niezwykłą rolę w dziejach ludzkości. Jej imię zostało uwiecznione w najważniejszej genealogii świata – w „Rodowodzie Łaski”. "Rodowód Łaski: Rachab" to druga część fascynującej sagi o pięciu kobietach wymienionych w biblijnej genealogii Jezusa Chrystusa. Choć bohaterki tej opowieści były kobietami starożytnego Wschodu ... ich historie mają zastosowanie w naszym życiu, w trudnych kwestiach, z którymi zmagamy się we współczesnym świecie. Kobiety te żyły na krawędzi. Miały odwagę. Podejmowały ryzyko. Dokonywały zaskakujących wyborów – i czasem popełniały ogromne błędy. Nie były idealne, a mimo to Bóg posłużył się nimi w realizacji swego niezwykłego planu, którego celem było objawienie Chrystusa – Zbawiciela świata. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Francine Rivers
  • 2014
  • 1
  • 192
  • 208
  • 140
  • 9788361097389
  • 9788361097389
  • ZBGJ7

Recenzje czytelników

Rachab - kobietą wiary

Ocena:
Autor:
Data:
"Tamar jest kobietą nadziei. Rachab - kobietą wiary. Rut - kobietą miłości. Batszeba jest kobietą, która doświadczyła bezmiaru łaski. Maria jest kobieta posłuszeństwa."

Francine Rivers jest amerykańska pisarką z ponad trzydziestoletnim stażem. Po tym jak w 1986 roku stała się nowo narodzoną chrześcijanką, wydała wiele książek poruszających kwestie wiary. Jak sama mówi - pisarstwo przybliża ją do Boga. Autorka zdobyła również wiele nagród - m.in ... Złoty Medal Amerykańskiego Stowarzyszenia Wydawców Chrześcijańskich ECPA, nagrodę RITA, a także nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS.

„Rachab. Rodowód łaski” to druga, po „Tamar. Rodowód łaski”, część sagi o pięciu kobietach, które występują w linii genealogicznej Jezusa Chrystusa. Historie opisane przez autorkę w pełni oparte są na przekazie biblijnym. Rachab, kobieta wiary, podobnie jak cztery pozostałe bohaterki (Tamar, Rut, Batszeba, Maria), odegrała niezwykłą rolę w dziejach ludzkości. Choć wszystkie one żyły w innych czasach, innej kulturze, to problemy z jakimi się zmagały śmiało można odnieść do czasów współczesnych. Cechowała je odwaga, nie bały się ryzyka, czasami podejmowały zaskakujące decyzje. Nie były idealne, ale to właśnie nimi posłużył się Bóg, aby zrealizować swój plan zbawienia człowieka w Jezusie Chrystusie.

Rachab była prostytutką, mieszkającą w Jerychu. Według przekazu biblijnego dała w swoim domu schronienie dwóm zwiadowcom, wysłanym przez Jozuego na spenetrowanie wschodnich brzegów Jordanu. Gdy król miasta dowiedział się, że przebywają w nim izraelscy szpiedzy, wysłał do nierządnicy swoich żołnierzy z rozkazem natychmiastowego ich wydania. Ona natomiast, nie zważając na to, że naraża swoje życie, ukryła ich pod łodygami lnu na dachu swojego domu. Następnie pomogła im bezpiecznie opuścić miasto. W nagrodę za lojalność wraz z rodziną została ocalona z rzezi, jaka miała miejsce po zdobyciu Jerycha przez Izraelitów. Wedle tradycji miała poślubić Salomona z pokolenia Judy, z którym miała syna Booza.

Rachab to wyjątkowa kobieta, która uwierzyła nadziei wbrew nadziei. Poganka, która odrzuciła swoich bogów oraz całą ufność i nadzieję złożyła w Bogu Izraela. Na pewno wykazała się większą odwagą niż niejeden członek narodu wybranego.

Opowieść Francine Rivers nie odbiega od przekazu biblijnego, a wręcz pozwala pogłębić jego zrozumienie. Książka napisana jest w sposób prosty i przystępny. Współczesny język bardzo realistycznie oddaje uczucia bohaterów.

Dodatkowym plusem książki są umieszczone na końcu pytania, które można rozważać indywidualnie lub grupowo. Ich zadaniem jest lepsze zrozumienie przeczytanej lektury i odniesienie poszczególnych jej wątków do swojego życia.

Książkę polecam szczególnie tym, którzy chcą nieco lepiej poznać biblijny świat.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena