Koszyk 0
Opis:
Morderca jest nienasycony. Jego żądza domaga się wciąż nowych ofiar, a ból, który im zadaje, jest trudny do wyobrażenia. Jest zimny, precyzyjny, szalony i nieobliczalny. Detektyw Frank Quinn zetknął się już z podobnymi morderstwami. Wiele lat wcześniej podobne obłąkańcze rytuały odprawiał głośny seryjny morderca Daniel Daniele, którego osobowość nie tylko nie znała granic między tym co ludzkie i nieludzkie, ale także… granicy między płciami. Czy potwornych zbrodni dokonuje Daniel Daniele ... który dziesięć lat temu zniknął bez śladu? A może to dzieło naśladowcy? A jeśli tak, kto naśladuje seryjnego mordercę? Frank Quinn musi odpowiedzieć na te pytania, by zatrzymać falę zbrodni. Falę, która narasta. Lutz wie, jak wzbudzić w czytelniku dreszcz. Harlan Coben Opowieść Lutza przyspiesza puls jak przejażdżka na diabelskim młynie. Jeffery Deaver John Lutz – autor prawie pięćdziesięciu powieści kryminalnych, wielokrotny laureat nagród Edgar i Shamus, w tym Shamus Lifetime Achievement Award, przyznawanej za całokształt osiągnięć, były prezes Mystery Writers of America i Private Eye Writers of America. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • John Lutz
  • 2013
  • 624
  • 175
  • 110
  • 978-83-7839-654-3
  • 9788378396543
  • ZB8VF

Recenzje czytelników

Ciemna strona życia

Ocena:
Autor:
Data:
John Lutz
PULS – recenzja
Początek tej książki skojarzył mi się z filmami Hitchcocka. Najpierw trzęsienie ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć.
Karetka więzienna wiezie groźnego, seryjnego mordercę Daniela Wentwortha alias Daniel Danielle albo Danielle Daniel, do więzienia gdzie ma on zostać stracony. W radio leci komunikat o nadciągającym huraganie. W pewnym momencie samochód wznosi się w powietrze. Właśnie uderzył zapowiedziany huragan.
Nowy Jork , kilka lat później ... O świcie dzwoni telefon w domu właściciela Agencji Detektywistycznej – Franka Quinna. Właśnie odkryto straszliwie zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Quinn i jego współpracownicy na zlecenie nowojorskiej policji rozpoczynają śledztwo.
Wiele odkrytych na miejscu zbrodni szczegółów przypomina sposób działania Daniela W.
Ale tego zabiło przed laty tornado. Tylko czy na pewno?
Autor buduje napięcie stopniowo. Chwilami pozwala odetchnąć aby w następnym akapicie znowu pobudzić zmysły czytelnika. Wiela razy cofa się w czasie ukazując zdarzenia, które pozornie nie mają związku z tym co dzieje się aktualnie.
Książka zawiera sceny drastyczne, ale trzeba powiedzieć, że na szczęście, nie są one zbyt częste.
Niejasne uczucia budzi też postać lekarza sądowego Juliusa Nifta. Zboczony zawodowo czy potencjalny sadysta?
Kim jest naprawdę - rektor Waycliffe College Linden R. Schueller?
Dużo pytań, a na odpowiedzi trzeba czekać do zakończenia książki. Tylko czy będzie ona taka jakiej czytelnik oczekiwał? O tym trzeba się przekonać osobiście czytając książkę.
A czyta się ją dobrze. Krótkie rozdziały pozwalają przyswoić sobie to co zostało przed chwilą przeczytane. Kilkakrotne retrospekcje nie odciągają uwagi czytelnika od głównego wątku.
Być może nie byłoby minusem dla książki, gdyby była nieco krótsza. Ale to sprawa indywidualna.
Ciekawa graficznie, miękka okładka, przyciąga uwagę.
Podsumowując, książką dla amatorów mocnych kryminałów. Ci nie będą zawiedzeni.
W mojej ocenie 7/10.
Mira U.
Czytaj.pl
http://www.books.jupe.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

dla odważnych

Ocena:
Autor:
Data:
W jednej z dzielnic Nowego Jorku znaleziono zamordowaną kobietę, którą w bestialski sposób maltretowano a następnie odcięto piersi. Do akcji wkraczają detektywi Quinn i Pearl i rozpoczynają śledztwo. Wszystkie ślady wskazują na Daniela Daniele – mordercę oskarżonego o gwałty i tortury. Ale przecież Daniele dawno powinien już nie żyć… kto więc stoi za serią morderstw opanowujących Nowy Jork? MaF
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena