Koszyk 0
Opis:
Książka wyjątkowa, niepodobna do niczego innego. „New York Times” Niezwykle emocjonalna i zabawna historia losów dwóch rodzin, które nieoczekiwanie staną się sobie bliskie w obliczu śmiertelnej choroby i codziennych problemów. Siedemnastoletnia Saykensko straciła ojca. Wraz z matką i bratem rozpoczyna nowe życie w Michigan. Nowe plany na przyszłość, obawy przed nieznanym i nowi sąsiedzi powodują poważne zmiany w relacjach rodzinnych ... Colleen Hoover - autorka pięciu bestsellerowych powieści z listy „New York Timesa”, na której m.in. znalazły się "W potrzasku" i "Punkt zwrotny", opowiadających losy Layken Cohen i Willa Coopera. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • Colleen Hoover
 • 2014
 • 1
 • 288
 • 205
 • 135
 • 97883-280-09097
 • 9788328009097
 • ZBG0L
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

W pułapce uczuć

Ocena:
Autor:
Data:
Jeśli każda kolejna książka będzie tak dobra jak ta (o ile nie lepsza) to wiem, że z tą pisarką na pewno sie polubię. Mało tego, możliwe, że dołączy do grona moich ulubionych pisarek. Bo to, jak napisała „Pułapkę uczuć” całkowicie chwyciło mnie za serce. Były chwile uśmiechu, były też łzy - trudne do opanowania, bo jeden wątek przypomniał mi całkiem niedawne wydarzenia z mojego życia, które przez Hoover przeżyłam na nowo.

Pokochałam bohaterów całym sercem ... bo razem tworzą cudowną mieszankę osobowości. Oczywiście mam na myśli tych najbliższych: Lake, Willa, ich rodzeństwo, Julię i Eddie. Każdy z nich jest inny i każdy ma nam coś ważnego do przekazania nie tylko słowami, lecz także czynami i zachowaniem.

W „Pułapce uczuć” ważną rolę odgrywa zarówno poetycki slam, jak i sama poezja. To właśnie przez tę formę bohaterowie przekazują najbardziej skrywane uczucia, przedstawiając najważniejsze momenty swojego życia. Równie istotnym elementem jest zespół The Avett Brothers, który – jak napisała sama autorka w dedykacji – był dla niej inspiracją. Każdy kolejny rozdział rozpoczyna się słowami z ich piosenek. I już się nie dziwi mnie, że tytuły powieści Hoover w większości nie są tłumaczone, bo tutaj również pasuje bardziej angielskie „Slammed”, nawiązujące i do wcześniej wspomnianych występów, i do gry słownej, którą zastosowała autorka w swojej książce.

Jedynym mankamentem jest czas, w którym Lake i Will się poznawali, a dokładniej pokochali - można by rzec, że to prawdziwa miłość od pierwszego wejrzenia. Minęło zaledwie kilka dni, a ja czułam się jakby to były tygodnie. Chociaż... czyż życie nie jest nieprzewidywalne i pisze różne scenariusze? W końcu nie takie rzeczy się dzieją na świecie.

Colleen Hoover w „Pułapce uczuć” zawarła taki ładunek emocjonalny, że naprawdę obawiam się co będzie ze mną podczas czytania „Hopeless” czy „Maybe someday”, które są podobno o niebo lepsze. Cieszę się, że swoją przygodę zaczęłam właśnie od tej powieści, bo możliwe, że będzie towarzyszyła mi tylko tendencja wzrostowa, nie spadkowa. A wiem, że z pewnością przeczytam kolejne książki Colleen. Dobrze, że mam już na półce „Nieprzekraczalną granicę”, bo nie wiem, co bym bez tego zrobiła. Po prostu muszę dowiedzieć się, co będzie dalej. I dobrze, że ten głód będzie już w najbliższym czasie zaspokojony.

_____
http://szeptksiazek.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Genialna....

Ocena:
Autor:
Data:
Pokochałam autorkę tej książki gdy tylko przeczytałam Hopeless, bo pokochałam anglojęzyczny opis od wydawcy, a nie powiązałam tej wydanej książki w Polsce i po prostu ot tak czekałam na kolejną pozycję w stylu New Adult. Gdy wpadła w moje ręce nie mogłam jej po prostu odłożyć. Pech chciał, ze zaczęłam ją wieczorem i nie nie poświęciłam nocy na czytanie, ja sobie ją wyśniłam :)
Dawno nie czytałam takiej książki, może to śmieszne, ale po skończeniu jej czuję się duchowo pełna.. ...
Książka nie jest schematyczna. Po sięgnięciu po nią i przeczytaniu 40 stron myślałam, ze wiem już absolutnie wszystko, ale autorka po raz kolejny udowodniła mi jak jest nieprzewidywalna i i jak doskonale umie zmylić czytelnika .
Nie spodziewajcie się nastoletniej miłości, problemów w szkole czy na imprezach. Nie ma zakompleksionej nastoletniej dziewicy, nie ma gwiazdy sportu, na widok którego mdleją dziewczyny na szkolnych korytarzach......tu wszystko jest inaczej, wszystko wychodzi poza schemat..... o czym wiec jest ?? Jest o przebaczeniu, zaaklimatyzowaniu, walce o drugą osobę, marzeniach ale też o codzienności, problemach, a przede wszystkim o miłości. Nie mówię tylko o miłości damko- męskiej – mówię o miłości rodziców do dzieci, miłości rodzeństwa, miłości przyjaciółki. Miłości, która leczy, naprawia i buduje.
Autorka bardzo realistycznie pokazuje życie. To jak zaskakujące i niesprawiedliwe potrafi być, a jednocześnie jakim jest błogosławieństwem i jak bardzo powinniśmy je szanować i doceniać każdy dar jaki dostajemy na swej tak krótkiej drodze.
Pięknie napisana, głęboka, wzruszająca historia w cudowny sposób przepleciona poezją. Zmusza do refleksji, daje nadzieję, gra emocjami czytelnika....
Daje jej osiem punktów w mojej dziesięciostopniowej skali - czemu tylko osiem?? bo mogło być dłużej, bardziej rozbudowane.... tylko wówczas moje serce pewnie by tego nie wytrzymało....

POLECAM
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena