Koszyk 0
Opis:
Cel – pal! Pudło! Ciekawa, dobrze płatna praca? Pudło! Ukochany zawsze pod ręką, wierny i gotowy do pomocy? Pudło! Bezproblemowe, grzeczne dziecko? Pudło! Ileż to pudeł bywa udziałem trzydziestoletniej kobiety… Co gorsza, w niektórych znajdują się nawet niezidentyfikowane zwłoki. Karolina i Lutka, przypadkowe sąsiadki, zostają wplątane w aferę kryminalną dużego kalibru. Szczegó ... lnie Karolina musi się postarać, żeby nie trafić do takiego czy innego pudła. Porwania, zaginięcia, osierocony chłopiec, brawurowy pościg. To całkiem sporo jak na zwykłe sąsiadki. Zwyczajna komedia kryminalna? Pudło! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Anna M. Zawadzka
 • 2015
 • 1
 • 384
 • 200
 • 130
 • 978837674-445-2
 • 9788376744452
 • ZCKAW

Recenzje czytelników

Pudło!

Ocena:
Autor:
Data:
Karolina – bohaterka „Pudła i innych nieszczęść” jest zakręconą kobietą, która traci pracę, znajduje w kartonie zwłoki, idzie do łóżka z mężczyzną którego nie zna, przygarnia pobitego psa, wyrywa z rąk patologii dziecko, opiekuje się ciocią i zakochuje się w sąsiedzie. Jest przy tym wprost stworzona do pakowania się przypadkowo w kłopoty. Dzięki swemu urokowi osobistemu nie idzie jej nie lubić.

Książka jest ot komedyjką z nutą kryminału ... W powieściach tego typu morderstwo nie wydaje się straszne. Co prawda jest trup, dochodzenie, tajemnica, porwanie, ale główna bohaterka, której brakuje piątej klepki sprawia, że w nijak nie można poczuć ciarek na myśl o czyhającym mordercy. Stylem autorka przypominała mi trochę Monikę Szwaję, Martę Obuch i Sophie Kinsella. Od innych podobnych powieści, które miałam okazję czytać wyróżnia się jednak swym charakterem, który ze swobodnego, wesołego wręcz zabawnego nagle diametralnie obraca się o trzysta sześćdziesiąt stopni by przerodzić się w dramat.

Historia mimo, iż strasznie nierealna, to jednocześnie jest całkiem fajna. Irytujące natomiast są wielokrotnie występujące cytaty z encyklopedii. Główna bohaterka lubi „googlować” wszystko co jej przyjdzie do głowy, tak więc czytelnik ma okazję poznać encyklopedyczną definicję kaca czy rozwolnienia. Pozycję czyta się długo ponieważ książka ma około czterystu stron napisanych wąską interlinią. Gdyby pozbyć się wszystkich pobocznych opisów, które niczego nie wnoszą do powieści myślę, że podobałaby mi się ona bardziej.

Na plus zasługuje szerokie grono podejrzanych, co jakiś czas podejrzewałam kogoś innego. Fabuła została zarysowana w zgrabny sposób, aby rozwikłać zagadkę trzeba doczytać do samego końca. Lubię bohaterki, które mimo iż nie są głupie, zachowują się jak wariatki, wplatając w treść wątki humorystyczne, co również odbieram pozytywnie.

Czy polecam? Oczywiście, jeśli lubicie słodko-gorzkie historie, cenicie początkujących pisarzy i macie dużo wolnego czasu oraz cierpliwości.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

„Pudło i inne nieszczęścia” Anna M. Zawadzka.

Ocena:
Autor:
Data:
Przy tej powieści można się i pośmiać, a zarazem pogłówkować, bo nosi ona w sobie znamiona zarówno komedii, jak i świetnego kryminału. Nie nudzi i nie sprawia, jakoby miałoby się przy niej zasypiać. Autorka dzielnie dotrzymała słowa. W wywiadzie, jaki przeprowadziłam z nią w zeszłym roku, zapowiedziała, że pisze kolejną książkę i że pojawią się w niej znani już z „Miłości, zazdrości i arszeniku” bohaterowie, ale będą też i nowi. Podziwiam ją ... że potrafi tak znakomicie grać na emocjach czytelnika i skutecznie wmanewrować go w swoje intrygi. Jej bohaterowie, to ludzie podobni do nas, nasi sąsiedzi, przyjaciele, członkowie rodzin. A cała fabuła dzieje się w przeciągu zaledwie miesiąca. Wszystko zaczęło się od tego, że Karolina Kwiecień straciła pracę właśnie w kwietniu, pamiętnej, często uznawanej za pechową datę trzynastego, w piątek......
Zapraszam na całą recenzję:
http://nietypowerecenzje.blox.pl/2015/07/8222Pudlo-i-inne-nieszczescia8221-Anna-M-Zawadzka.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena