Koszyk 0
Opis:
Jakie ptaki mieszkają w mieście? Ile lat żyją kruki? Dlaczego bociany odlatują na zimę? Jak nazywa się najmniejszy ptak świata, a jak największy? Czy kukułki budują gniazda? Mały miłośnik ptaków znajdzie tu odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Pozna ptaki zarówno te żyjące w Polsce, jak i egzotyczne, a czytając teksty, przyklejając nalepki i kolorując ilustracje, w przyjemny sposób połączy naukę z zabawą. Książka zawiera wiele pięknych ilustracji i 59 kolorowych naklejek.
Mniej Więcej
  • Iwona Gawryś
  • 2012
  • 16
  • 285
  • 205
  • 978-83-7568-812-2
  • 9788375688122
  • ZAKD0
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Ptaki

Ocena:
Autor:
Data:
Nauka spostrzegawczości, trenowanie koncentracji, motoryki małej, przyswajanie wiedzy o otaczającym nas świecie nie musi być nudne. Zbiór ćwiczeń „Ptaki. Odkrywam świat z naklejkami” to zadania przybliżające dziecku takie gatunki jak: wróble, sikorki, szpaki, gołębie, orły, kruki, sępy, jastrzębie, kury, indyki, kaczki, dzięcioły, sowy, bażanty, szczygły, wilgi, słowiki, kosy, skowronki, bociany, jaskółki, kukułki, kaczki krzyżówki, papugi, kolibry, strusie ... Na jednej stronie znajdziemy cztery gatunki z krótkim opisem, a na sąsiadującej ćwiczenie pozwalające rozwijać umiejętność spostrzegawczości, motorykę małą ważną w czasie nauki pisania. Ptaki dobrano grupami tak, aby przybliżyć dzieciom ich naturalne środowisko. Kolorowanka zabiera przedszkolaków i uczniów w świat zwierząt i pomaga przygotować się do lekcji biologii w starszych klasach.
U nas tego typu książeczki cieszą się wielkim powodzeniem, ponieważ zawiera wiele różnorodnych zwierząt, a do tego kolorowanka posiada pola, w których należy wkleić naklejki. Jest to bardzo dobry materiał terapeutyczny pozwalający urozmaicić zwykłe ćwiczenia z puzzlami, wzbogacający ćwiczenia z wymowy o nazwy ptaków, których połączenia liter pozwalają ćwiczyć różne dysfunkcje. Plusem jest połączenie kolorowanki z mini-encyklopedią, dzięki czemu dziecko chętniej będzie wracało do swoich prac, co jest bardzo ważne u maluchów z zaburzeniami społecznymi. Dopisanie pociechy jako współautora ćwiczeń pozwoli podbudować u dziecka wiarę w siebie. Odpowiednie rozmieszczenie informacji i ćwiczeń pozwala również na wywieszaniu prac, możliwości chwalenia się nimi.
Ćwiczenia polecam wszystkim przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Spędzą przy niej wiele godzin i zdobędą dużo informacji o świecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena