Koszyk 0
Opis:
Ptaki są przedmiotem zainteresowania nie tylko przyrodników, ale też chociażby wszystkich tych osób, które na okres zimowy stawiają karmniki w ogrodzie, by móc obserwować zwyczaje i podziwiać ich piękno. Ptaki są także wdzięcznym tematem dla malarzy i rysowników. Jednak jeśli nie jest się doświadczonym artystą, sportretowanie ich może sprawić kłopot. Mamy na to rozwią ... zanie: oto piękna książka do kolorowania, która daje możliwość rozpoczęcia kreatywnej pracy, bez martwienia się o swoje umiejętności malarskie, ponieważ kontury i cechy charakterystyczne dla danych ptaków już nakreślono zgodnie z rzeczywistością. Kolorowanka zawiera 44 unikalne ilustracje wraz z czarno-białymi planszami, dzięki którym pasjonaci będą mogli wypróbować swoje zdolności malarskie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Vesper
 • miękka
Mniej Więcej
 • .
 • 2015
 • 1
 • 96
 • 280
 • 225
 • 978837731-222-3
 • 9788377312223
 • ZCYQE

Recenzje czytelników

Kolorowanka Ptaki

Ocena:
Autor:
Data:
Wydawnictwo Vesper zaczyna wydawać kolorowanki. Po dużym sukcesie Pięknych ogrodów teraz czas na zwierzęce kolorowanki. Tak właśnie powstały Ptaki.
W książce znajdziemy 44 wzory do kolorowania. Na przeciwległych kartach umieszczono dwie ilustracje. Po lewej stronie znajdziemy oryginał. Tu jest obrazek w kolorze, który przypomina kartę ze starej książki z rysunkami. Są piękne, bajkowe, o nieco przytłumionych kolorach. Naprawdę klimatyczne. Z prawej czeka na nas wzór do kolorowania ... To puste kontury, kopia tego co na drugiej stronie. Możemy wzorować się na oryginale albo tworzyć własne kompozycje.
Kartki są dość grube, dzięki czemu nie ma obaw, że coś przebije na druga stronę. Świetnie sprawdzają się tu kredki. Ja zdecydowanie wolę kolorować nimi niż flamastrami czy cienkopisami. Nawet mocny nacisk nie zostawia śladów z drugiej strony.
Na początku książki czekają na nas miniatury wszystkich ilustracji. Możemy sprawdzić, z jakimi obrazkami spotkamy się na kolejnych stronach. To bardzo przydane i ładnie dopełnia pozycje. Każdy obrazek w miniaturce posiada podpis – nazwę polską i łacińską (w nawiasie i kursywą). Karty w środku książki są numerowane, więc łatwo możemy odnaleźć pełnowymiarowy obrazek po numerze miniatury.
Dużym plusem jest – w odróżnieniu od poprzedniej kolorowanki – zostawienie kolorowanek bez cieniowania. Tu są po prostu czarne szkice, bez cieni, więc każdy sam może zdecydować, gdzie da jaki odcień, jak rozłoży akcenty.
Minusem są jednak same obrazki. Zbyt duże kawałki źle mi się kolorowało. Nie miałam cierpliwości do całych fragmentów, często nie wyglądały one w moim wykonaniu zbyt dobrze. Znacznie bardziej podobały mi się wzory z większą liczbą szczegółów. Ale to tylko moja wina, innym może właśnie to pasować bardziej niż dłubanie w małych szczegółach.
Ogólnie uważam, że jest dość nietypowa kolorowanka. Wzory są bardzo ładne a jakość wykonania książki zachwyca. Pomysł na tematycznie jednolitą kolorowankę jest fajny. Ptaki są różnorodne i można bardzo kreatywnie je pokolorować.
Polecam fanom kolorowanek. Na pewno będziecie zachwyceni. To ładna i pomysłowa książka. Warto mieć ją pod ręką, by móc się odstresować w wolnej chwili. Miło spędza się przy niej czas.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena