Koszyk 0
Opis:
Hodowla pszczół miodnych to książka adresowana zarówno do początkującego hodowcy, jak i pszczelarza profesjonalisty. Dzięki tej pozycji osoby, które dopiero planują założenie hodowli pszczół, zdobędą podstawowe informacje dotyczące pasieki. Bardziej doświadczonym pszczelarzom publikacja ta dostarczy wielu wartościowych wskazówek. Poruszono w niej m.in. następujące tematy: pszczelarskie kalendarium, wyposażenie pasieki, stanowiska i obserwacje pożytków, opieka i zaopatrzenie rojów ... zdrowie pszczół i ich potomstwa, hodowla królowych, miodobranie i przetwarzanie pszczelich produktów, regulacje prawne w zakresie ochrony pszczół i konsumentów. Autor książki, Werner Gekeler, jest praktykującym mistrzem pszczelarstwa i rzeczoznawcą przy zarządzie niemieckiego landu Badenia-Wirtembergia. W książce dzieli się całą swą wiedzę zdobytą w trakcie wieloletniej praktyki pszczelarskiej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • RM
 • miękka
Mniej Więcej
 • Werner Gekeler
 • 2014
 • 2
 • 176
 • 210
 • 166
 • 9788377732816
 • 9788377732816
 • ZBIHA

Recenzje czytelników

Pszczoły. Poradnik hodowcy

Ocena:
Autor:
Data:
Pszczoły to niezwykłe owady. Mimo, że nierzadko budzą strach wywołują w ludziach ogromną sympatię i szacunek. Założenie własnej pasieki od zawsze było moim marzeniem. Wiem jednak, że nie jest to proste przedsięwzięcie, wymaga bowiem niemałych nakładów pracy, zaangażowania czy odpowiedniego wyposażenia, pomijając sam koszt jego zakupu ...
Przed rozpoczęciem hodowli warto na pewno zasięgnąć porady osób bardziej doświadczonych lub po prostu zaopatrzyć się w fachową literaturę autorstwa praktykującego mistrza pszczelarstwa Wernera Gekelera pt. „Pszczoły. Poradnik hodowcy”.
Jest to publikacja skierowana zarówno do początkujących pszczelarzy jak i tych posiadających małe doświadczenie w tej dziedzinie. Osoby, które rozpoczynają przygodę z pszczołami na pewno zainteresują informacje typowo teoretyczne jak np. biologia pszczoły miodnej, rok pszczelarski, pożywienie czy przygotowanie i lokalizacja ula. Autor udziela również czytelnikowi bardziej praktycznych porad. Opowiada dość szczegółowo o produkcji i pozyskiwaniu miodu czy wosku, instruując o kolejnych etapach pracy krok po kroku. Omawia też choroby pszczół, ich wędrówki i zagrożenia jakie napotykają na swej drodze. Na koniec kilka stron poświęca prawu i przepisom, które każdy szanujący się pszczelarz powinien znać i przestrzegać.
Osoby posiadające już pasiekę również znajdą w tej książce kilka naprawdę interesujących wskazówek. Jej autor bowiem bardzo drobiazgowo objaśnia każdy z aspektów pszczelarstwa czerpiąc swe informacje z własnych długoletnich obserwacji i doświadczeń. Jednym słowem wie o czym mówi i potrafi to dość jasno przekazać innym pasjonatom.
Publikacja zdecydowanie wzbogaciła moją wiedzę. Świat pszczół zachwyca złożonością a te maleńkie owady swą pracowitością, organizacją i mądrością. Książka jest wręcz kopalnią wiedzy i na pewno może okazać się bardzo pomocna na każdym etapie pracy w pasiece.
Jeżeli więc interesuje was tematyka pszczelarstwa sięgnijcie po tę właśnie książkę. Jej autor odpowiada w niej niemal na wszystkie nurtujące pytania w tej dziedzinie i z pasją opowiada o swej pracy.
Naprawdę rewelacyjne wydanie. Polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena