Koszyk 0
Opis:
Frank Clevenger, znany psychiatra, chce uciec od rozgłosu i skupić się na problemach swego adoptowanego syna. Nadaremnie. FBI prosi go o pomoc w ujęciu Autostradowego Zabójcy, który sieje postrach w całym kraju. Jego ofiary odkryto już w dwunastu stanach. Sprawa staje się jeszcze głośniejsza, gdy morderca – też doświadczony psychiatra – rzuca Clevengerowi wyzwanie: ten ma go leczyć za pośrednictwem listów drukowanych w
  • Rebis
  • miękka
Mniej Więcej
  • Keith Ablow
  • 2007
  • 1
  • 316
  • 97883-7301-8594
  • 9788373018594
  • M7622

Recenzje czytelników

Psychopata

Ocena:
Autor:
Data:
Keith Ablow z wykształcenia lekarz medycyny. W 1996 roku rozpoczął prywatną praktykę w zakresie psychiatrii sądowej oraz psychiatrii dla osób młodych i dorosłych.

Frank Clevenger, znany psychiatra, chce uciec od rozgłosu i skupić się na problemach swojego adoptowanego syna. Nadaremnie. FBI prosi go o pomoc w ujęciu zabójcy, który sieje postrach w całym kraju. Jego ofiary odkryto już w dwunastu stanach. Sprawa staje się jeszcze głośniejsza ... gdy morderca – też doświadczony psychiatra – rzuca Clevengerowi wyzwanie: ten ma go leczyć za pośrednictwem listów drukowanych w New York Timesie.

Powieść jest psychoanalizą głównego bohatera Jonaha Wrensa. Ukazuje sposób myślenia schizofrenicznego, seryjnego zabójcy oraz motywy jego działania, które sięgają traumatycznych przeżyć z czasów dzieciństwa.

„Pragnienie, by zabić, zawsze odzywało się w taki sam sposób, on zaś niezmiennie wierzył, że jadąc długą autostradą, wreszcie zdobędzie nad tym kontrolę, okiełzna, tak jak jego dziadek poskramiał muskularne źrebaki na równinach rancza w Arizonie, gdzie Jonah jako nastoletni chłopiec spędził kilka lat. Jego psychopatologia miała bardzo podstępną konstrukcję, każąc mu wierzyć, że jest od niej potężniejszy, że tkwiąca w nim dobroć jest w stanie pokonać zło. Wierzył w to nawet teraz, choć za sobą w pobliżu autostrady pozostawił łącznie siedemnaście ciał.”

Autostradowy Zabójca – bo tak nazwano Jonaha – prowadzi podwójne życie. Jest szanowanym, uważanym za genialnego, doktorem psychiatrii, ale również opętanym żądzą krwi bezwzględnym mordercą.

Świetny, choć nietypowy – kryminał (wszak sprawcę znamy od pierwszych kart powieści).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena