Koszyk 0
Opis:
Nowoczesny polski podręcznik psychologii rozwojowej pokazujący ewolucję dyscypliny, stan obecny i perspektywy przyszłych badań. Książka prezentuje: * teoretyczne podstawy badań nad rozwojem pozwalające zrozumieć i wyjaśnić zmiany w zachowaniu człowieka w ciągu życia, * obecny stan dyscypliny, najnowsze koncepcje, problemy i wyniki badań, a także klasyczne badania i teorie, które wywarły istotny wpływ na kształt współczesnej psychologii rozwoju człowieka ... * zagadnienia stosowanej psychologii rozwojowej, pokazujące zastosowania wiedzy o rozwoju w wybranych obszarach praktyki społecznej, * rozwiązania dydaktyczne niezwykle przydatne w samodzielnej pracy studenta: bloki rozszerzające, podsumowania rozdziałów, słowa kluczowe, zadania kontrolne, słownik pojęć, dodatkowe lektury. Podręcznik jest obszernym kompendium współczesnej wiedzy psychologicznej dotyczącej rozwoju człowieka. Obejmuje historyczne, teoretyczne i metodologiczne podstawy rozumienia psychicznego rozwoju oraz szczegółową charakterystykę poszczególnych okresów życia. Ponadto przedstawione zostały ważne zagadnienia stosowanej psychologii rozwojowej - w edukacji, opiece psychologicznej oraz w psychologicznej diagnostyce i terapii. (Z recenzji prof. Ireny Obuchowskiej) Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Janusz Trempała
  • 2011
  • 1
  • 544
  • 285
  • 210
  • *, 97883-01-163945
  • 9788301163945
  • ZA51Q

Recenzje czytelników

Świetny podręcznik akademicki!

Ocena:
Autor:
Data:
W skrócie duży format i dużo nowoczesnej wiedzy. Dlaczego właśnie taki wniosek przygodzi nam do głowy po zapoznaniu się z omawianą pozycją? Otóż przede wszystkim jest to najbardziej aktualny podręcznik akademicki do psychologii rozwojowej na polskim rynku wydawniczym. Ukazał się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN w 2012 roku pod redakcją naukową prof. dr hab. Janusza Trempały. Zalet jest jednak więcej.
Treść podręcznika została podzielona na trzy obszerne działy ... Są to Podstawy psychologii rozwoju człowieka, Rozwój psychiczny człowieka w poszczególnych okresach życia oraz Stosowana psychologia rozwojowa. Łącznie zawierają one 21 rozdziałów, z których każdy jest przystępnym i rzetelnym opracowaniem aktualnych badań z zakresu psychologii rozwojowej człowieka.
Na szczególną uwagę zasługuje dział ostatni, w którym zaprezentowano praktyczne zastosowania teoretycznej wiedzy o mechanizmach rozwoju człowieka. Dowiemy się m.in. na czym polega wspomaganie funkcjonowania ludzi starszych czy osób z zaburzeniami ze spektrum autystycznego.
Autorami poszczególnych rozdziałów są znani w kraju i za granicą pracownicy polskich uniwersytetów. Poza pracami prof. Janusza Trempały w spisie autorów znajdziemy takie nazwiska jak Ewa Pisula, Marian Olejnik, Adam Niemczyński czy Małgorzata Kościelska. P
rzejrzysty dwukolumnowy układ treści sprawia, że lektura podręcznika jest przyjemna i pozwala na długą pracę z materiałem. Najważniejsze pojęcia zostały wytłuszczone, a także wyjaśnione pod koniec każdego rozdziału. Materiał został wzbogacony o bloki rozszerzające, które często nie tylko poszerzają horyzonty czytelnika, lecz również pozwalają umiejscowić nowe zagadnienia w szerszym kontekście psychologicznym.
Warto również nadmienić, iż każdy rozdział został zwieńczony podsumowaniem, co przypadnie do gustu szczególnie studentom, którzy chcą w krótkim czasie odświeżyć wiadomości. Omawiane w książce zagadnienia ilustrowane są czytelnymi ilustracjami i zdjęciami, a także często prezentowane są w formie jasnych i przejrzystych tabel, co zapewne przyczyni się do lepszego przyswojenia materiału. Natomiast bogata bibliografia umożliwi odwołanie się do źródeł oraz będzie solidnym punktem wyjścia do dalszej pracy.
Pozycja ta na pewno stanie się klasykiem literatury akademickiej i chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że okaże się dla wielu studentów koniecznym vademecum psychologii rozwojowej w czasie studiów psychologicznych. Wprawdzie odstraszać może nas cena, nie mniej jedna podręcznik pod redakcją prof. Trempały zdaje się być jedną z tych pozycji, do których niejednokrotnie wraca się na przestrzeni lat, tak więc na pewno warto w nią zainwestować swoje środki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena