Koszyk 0
Opis:
Ciccarelli i White, znakomici dydaktycy i profesorowie psychologii, napisali najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny podręcznik wprowadzający do tej dyscypliny na świecie! To od paru lat najpopularniejszy podręcznik psychologii w Stanach Zjednoczonych. Tematyka, która została ujęta w tym podręczniku, obejmuje: biologiczne podstawy procesów psychicznych, czucie i spostrzeganie, świadomość, proces uczenia się, pamię ... ć, poznanie, motywację i emocje, seksualność, płeć kulturową, stresy i ich wpływ na funkcjonowanie człowieka, teorie osobowości, zagadnienia psychologii społecznej, zaburzeń psychicznych i psychoterapii. Podręcznik uzupełniają dodatki: jeden obejmujący zastosowanie statystyki w psychologii i drugi poświęcony obszarom, na których pracują psychologowie. Materiał ułożony jest w sposób sprzyjający zapamiętywaniu i umożliwiający sprawdzanie opanowanej wiedzy przez samego studenta – służą temu podsumowania, mapy pojęć oraz testy zamieszczone w podrozdziałach i na zakończenie każdego rozdziału – uzupełniony licznymi odwołaniami do badań naukowych, diagramami, wykresami, tabelami i przykładami. W tej książce widać wyraźnie, że psychologia – choć z wielu korzeni wyrasta – ma już jasno określony i ciągle doskonalony obszar badań, pomiarów, diagnoz i zastosowań. I co więcej, ma ciągle powab nowości, oferując wiele jeszcze nieotwartych drzwi.prof. dr hab. Waldemar Domachowski, autor wstępu do wydania polskiego. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Rebis
  • twarda
Mniej Więcej
  • Saundra K. Ciccarelli, J. Nolan White
  • 2015
  • 610
  • 284
  • 239
  • 978837818-713-4
  • 9788378187134
  • ZCY7E

Recenzje czytelników

Kompednium wiedzy dla psychologów

Ocena:
Autor:
Data:
Ogromna książka zawierająca wszystkie możliwe do ujęcia aspekty psychologii. Poruszonych zostaje wiele kwestii, takich jak: uczenie się, neurologia, zmysły a psychologia, różne ujęcia i teorię psychologiczne. Jednakże, niektóre są ujęte zbyt płytko. No ale mając taki ogrom materiału, nie można wszystkiego opisać bardzo szczegółowo.
Książka jest kierowana do studentów psychologii. Uważam jednak, że nadaje się dla każdej osoby, która chce zgłębić temat psychologii ... Stanowi swoistego rodzaju kompendium wiedzy dotyczącej psychologii. Dla osób, które posiadają już jakąś wiedzę psychologiczną, może być nieprzydatna.
Co mi się nie podoba, to kapsułki z pytaniami studentów, zdania pod koniec rozdziału, kapsułki zapamiętaj. Przypomina mi to formą podręcznik dla podstawówki czy gimnazjum. Przez co czułam, jakby autorzy traktowali swoich czytelników, jak dzieci, które nic nie wiedzą. Plusem książki, jest zbiór wszystkich najważniejszych pojęć, osób zajmujących się psychologią, metod oraz dziedzin. Wszystko rozpisane jest w sposób logiczny i uporządkowany.Jeśli, kogoś zainteresuje dana dziedzina będzie mógł sięgnąć po literaturę bardziej szczegółową. pomocą w poszukiwaniu jej będzie obszerna bibliografia, zamieszczona na końcu książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena