Koszyk 0
Opis:
William Wisting zostaje zawieszony w czynnościach w związku z podejrzeniem o fabrykowanie dowodów w głośnej sprawie zabójstwa Cecilii Linde. Teraz, 17 lat później, wychodzi na jaw, że dowody, na podstawie których skazano sprawcę zostały sfałszowane. Media wietrzą sensację. Przez wszystkie lata służby w policji Wisting tropił przestępców. Teraz sam jest przynętą ... i musi jak najszybciej ustalić, potajemnie i na własną rękę, kto z jego współpracowników sfabrykował materiał dowodowy, i co tak naprawdę wydarzyło się 17 lat temu. Jak zawsze może liczyć na córkę, Line, która jest dziennikarką, ale pomoc przychodzi również z zupełnie nieoczekiwanej strony. Nagle ginie kolejna młoda dziewczyna. Zaczyna się dramatyczny wyścig z czasem. "Jego nową powieść powinni przeczytać wszyscy miłośnicy kryminałów. Jest po prostu sensacyjnie dobra."Torbjørn Ekelund, Dagbladet "Czytając tę książkę, ma się wrażenie, że wbudowano w nią program do automatycznego obracania stron."Geir Rakvaag, Dagsavisen Powieść „PSY GOŃCZE” to najbardziej utytułowana i nagradzana książka Horsta z serii o Williamie Wistingu, obsypana nagrodami zarówno ze strony dziennikarzy, jak i księgarzy. Otrzymała między innymi:  Nagrodę Martina Becka 2014 (Nagroda Szwedzkiej Akademii Kryminału), Nagrodę Szklanego Klucza 2013 (Najlepszy skandynawski kryminał) Nagrodę Rivertona 2012 (Najlepszy norweski kryminał) Jørn Lier Horst (ur. 27.02.1970) to norweski pisarz i dramaturg; do września 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vestfold, obecnie jest pełnoetatowym pisarzem. Studiował kryminologię, filozofię i psychologię. Jest autorem przedstawień dla Teater Ibsen; serii kryminałów z komisarzem Williamem Wistingem w roli głównej, od dwóch lat ukazują się również jego powieści kryminalne w tzw. serii CLUE, przeznaczone dla młodszych czytelników. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jorn Lier Horst
  • 2015
  • 388
  • 205
  • 147
  • 9788364846-15-1
  • 9788364846151
  • ZCKYP

Recenzje czytelników

Psy gończe zawsze złapią trop.

Ocena:
Autor:
Data:
W Psach gończych mamy niezwykłą dbałość o szczegóły, do tego autor perfekcyjnie przeplata ze sobą różne wątki i co ważne nikt się w tym nie gubi (ani on, ani my). Bardzo przypadł mi do gustu duet ojciec – córka, który nadzwyczaj się tutaj sprawdził. Oni uzupełniają się doskonale i wspierają w tym co robią w sposób bardzo naturalny a przy tym interesujący dla czytelnika.

W powieści Horsta motywy psychologiczne pozwalają dostrzec w policjancie człowieka i odnieść się do tego ... że jest tylko człowiekiem, choć policjantem (jak William Wisting). Główny bohater mimo przeciwności, w tym i oskarżeń nie poddaje się – zaczyna własne śledztwo w sprawie zbrodni sprzed lat. Stawia na szalę wszystko, łącznie z sobą i tym co reprezentuje, bo… ma wątpliwości.

Książka ta jest bardzo szczególnym kryminałem, z tak zwanym „drugim dnem” z dodatkową warstwą na tym swoistym torcie literackim. Pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości Jørna Liera Horsta, miłośników gatunku jak i dobrej literatury popularnej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Role się odwracają

Ocena:
Autor:
Data:
Zdarzają się różne kryminały, jedne lepsze, drugie gorsze, zdarzają się jednak i takie, które potrafią wciągnąć czytelnika i zabrać mu kilka godzin z życia. Do takich książek należą „Psy gończe” autorstwa Jørna Liera Horsta, norweskiego pisarza i dramaturga, byłego szefa Okręgu Policji Vestfold, który w niesamowity sposób wykorzystał swoje doświadczenie i wiedzę do stworzenia serii o Williamie Wistingu. A co czeka nas w 8 tomie przygód śledczego z Larviku?

Media wietrzą sensację ... Szanowany stróż prawa jest podejrzany o sfabrykowanie dowodów w sprawie brutalnego morderstwa Cecilli Linde z przed 17 lat, okazuje się, bowiem, że dowody na podstawie, których skazano sprawcę zostały sfałszowane. Teraz Wisting musi jak najszybciej dowieść swojej niewinności i dowiedzieć się, który z jego współpracowników sfabrykował materiał dowodowy. Zawsze, jednak może liczyć na swoją córkę Line, reporterkę lokalnej gazety, która pragnąc pomóc ojcu rozpoczyna własne śledztwo.

Fabuła „Psów gończych” to niesamowicie, złożona konstrukcja. Wiele wątków, splata się w spójną, ale i dopracowaną pod każdym względem całość. Akcja jest wartka i wciągająca, gdy zaczęłam czytać, z trudem mogłam zmusić się do choć krótkiej przerwy. Książkę czyta się niesamowicie szybko, a z każdą kolejną stroną z coraz większym zapałem śledzimy losy bohaterów. Horst w niesamowity sposób buduje napięcie, dawkuje je nam stopiwo z każdym rozdziałem zwiększając naszą ciekawość.

Horst jak zauważyłam przy lekturze drugiej jego książki, nie lubi długich wstępów, gdyż już na samym początku wciąga nas w wir wydarzeń. W książce mamy rozdziały, podczas których śledzimy poczynania Wistinga, ale i jego córki Line. Każde z nich prowadzi własne śledztwo. Wisting policyjne, które ma na celu oczyszczenie go z zarzutów, natomiast Line dziennikarskie związane z tajemniczym morderstwem. Dwie różne sprawy, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego, jak można przypuszczać prędzej, czy później natrafią na punkt wspólny.

Nie mogę inaczej opisać tej książki jednym słowem, niż niesamowita. Śmiem twierdzić, że jest nawet lepsza od czytanego przeze mnie wcześniej „Jaskiniowca”. Ta książka pochłonęła mnie, nie pozwoliła oderwać się od niej choćby na chwilę, czytałam ją z zapartym tchem, śledząc dalsze losy bohaterów i towarzysząc im podczas rozwiązywania głośnej sprawy sprzed lat. „Psy gończe” są 8 w kolei tomem o przygodach komisarza Williama Wistinga i nie mogę się doczekać aż w Polsce zostaną wydane inne jego książki.

http://someculturewithme.blogspot.com/2015/05/role-sie-odwracaja-psy-goncze.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena