Koszyk 0
Opis:
Nikt nie nazwałby Daniela popychadłem, tak jak nikt nie nazwałby go przebojowym; nie wadzi nikomu, lubi grać na iPhonie w sudoku, a w życiu nade wszystko ceni sobie święty spokój. Od czterech lat ma dziewczynę, Klarę, i myśli, że odnalazł szczęście, lecz oto Klara znika, pozostawiając oszczerczy list i psa, a Daniela – na lodzie. Dan musi znaleźć nową pracę i nowy dom dla psa ... to pierwsze okazuje się bułką z masłem, ale drugie... niekoniecznie. I z biegiem czasu staje się coraz trudniejsze. To niezwykłe – zdaje się, że jesteśmy świadkami inkarnacji ducha Bridget Jones w ciało mężczyzny… „Grazia”Mark B. Mills jest absolwentem Uniwersytetu Cambridge. Mieszkał we Włoszech i Francji, pisał scenariusze. Jego debiutancka powieść, The Whaleboat House, zdobyła w 2004 roku nagrodę Crime Writer’s Association dla najlepszego debiutu. Mieszka w Oksfordzie z żoną i dwójką dzieci. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mark B. Mills
  • 2015
  • 240
  • 195
  • 125
  • 9788379611942
  • 9788379611942
  • ZCG1R

Recenzje czytelników

Historia pod psem

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść Marka B. Millisa to historia trzydziestoletniego mężczyzny, niespełnionego pisarza kryminałów i copywritera, pracującego w agencji reklamowej. Daniel jest cierpiący, został zraniony przez kobietę swojego życia. Ona po prostu go rzuciła i zostawiła po sobie jedynie list i najbrzydszego psa na świecie, który nie dość, że jest paskudny, to na dodatek ma charakterek.
Daniel w monologu opowiada, co też mu się w życiu przytrafia. Zaglądamy zatem do agencji reklamowej i poznajemy Edi ... koleżankę, z którą bohater tworzy tandem w pracy, a poza pracą...No, łatwo się domyślić.

Przyprowadzanie Burka do biura generuje mnóstwo zabawnych sytuacji. Mills jest mistrzem budowania krótkich scenek, w których dialogi potrafią doprowadzić do skrętu kiszek. Ze śmiechu, oczywiście, nie z niestrawności.
Daniel to facet ambitny, inteligentny, dowcipny, ale za cynicznym pancerzem kryje się osoba wrażliwa. Przekonuje nas o tym wizyta w szpitalu u dziadka, który choruje na Alzheimera. Relacje z dziadkiem i z matką są bardzo ciepłe, ale Daniel dowiaduje się czegoś, co nieco wytrąci go z równowagi. W każdej rodzinie są bowiem jakieś tajemnice, czyż nie?

„Psia story" ujęła mnie wszystkim, czym może ująć dobrze napisana opowieść. Bohaterowie - indywidualiści, choć wiadomo, że na tak małej przestrzeni tekstowej, autor nie mógł stworzyć pogłębionych portretów psychologicznych, wchodzić w analizy uczuć porzuconego faceta, bo nie o to chodziło. „Psia story" to rozrywkowa literatura, taka, która wprawia w dobry nastrój i wywołuje nieopanowane wybuchy śmiechu. Dialogi, to niezaprzeczalny atut tej powieści, krótkie epizody natomiast tworzą zwartą fabułę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena