Koszyk 0
Opis:
Miłość czeka na każdego Wydawałoby się, że to historia stara jak świat... On - niepoprawny romantyk - zupełnie niespodziewanie dziedziczy po dziadku uroczą leśniczówkę i piątkę kotów. Ona po bolesnych doświadczeniach ucieka przed przeszłością na wieś. Oboje znają się od dziecka... ale Anna nie jest już piegowatą smarkulą, Anią Shirley z zaplecionymi warkoczami i głową w chmurach. Również Michał, choć - jak ona - tęskni za prawdziwą miłością, pierwsze uczuciowe stłuczki ma już za sobą ... Spotkanie po latach stopniowo sprawia, że obojgu szybciej biją serca... ...ale życie nie jest wcale takie proste. Najpierw każde z nich będzie musiało policzyć się z przeszłością i poukładać na nowo teraźniejszość - zwłaszcza Michał, w życiu którego jest jeszcze ta druga - Maja. Czy Anna i Michał podejmą ryzyko i odnajdą wspólną drogę? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Monika Rebizant-Siwiło
 • 2013
 • 1
 • 408
 • 200
 • 130
 • 978-83-7674-256-4
 • 9788376742564
 • ZB0E1

Recenzje czytelników

Jak uwolnić się od przeszłości

Ocena:
Autor:
Data:
Książka napisana przez młodą i mało znaną pisarkę jest naprawdę godna polecenia. Główna bohaterka jest młodą, trzydziestoletnią kobietą, która ma ogromny bagaż doświadczeń. Jako młoda dziewczyna zakochała się w dużo starszym od niej mężczyźnie, sądząc że jest to ten jedyny mężczyzna jej życia i pomimo sprzeciwów ze strony najbliższej rodziny, wyszła za niego za mąż. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna. Na początku mąż pokazał jej świat, pozwolił na ukończenie studiów ... ale jednocześnie okazał się człowiekiem bez serca, myślącym tylko o sobie i co najgorsze często swoją żonę bił. Pragnął potomka, którego nie mogła mu dać i wmówił jej, że jest niepłodna. Dziewczyna przeszła gehennę i gdyby nie pomoc brata, który niestety odpokutował za to w więzieniu, nigdy nie wyzwoliłaby się z jego rąk. Anna (tak miała na imię bohaterka) wróciła do swojego domu rodzinnego, mówiąc rodzicom, że rozwiodła się z mężem, chociaż nie było to prawdą, gdyż mąż użył szantażu, aby nie pozwolić jej na prowadzenie normalnego życia i zaangażowanie się w nowy związek. W swojej rodzinnej wsi spotkała przyjaciela z dzieciństwa, ale bojąc się, że mąż zrobi mu krzywdę, nie chciała się angażować w nowy związek. W domu rodzinnym mieszkała z rodzicami i z dziadkiem, którego podziwiała. Dziadek był bowiem w czasie wojny partyzantem a również po wojnie nie złożył broni walcząc o niepodległą Polskę, za co dostał się w ręce UB. Ten wątek opowiadań dziadka o przeszłości, który splatał się z rodzinnymi losami i tajemnicami jest oprócz historii Ani godny polecenia. Książkę czyta się jednym tchem a zakończenie jej wcale nie jest banalne, ale nie chciałabym go zdradzać. Zachęcam do przeczytania. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Przytul mnie

Ocena:
Autor:
Data:
Wśród malowniczych, roztoczańskich lasów kryje się mała leśniczówka, niczym ptasie gniazdo, pieczołowicie ukryta w trudno dostępnym miejscu. To tu, podobnie jak przed laty, mają miejsce najważniejsze wydarzenia w powikłanej historii rodziny Rawiczów. Dla Michała z pokolenia JP II stara leśniczówka-spadek po dziadku-partyzancie, okazuje się bezpieczną przystanią, spokojnym portem, do którego niespodziewanie zawija po życiowych nawałnicach, by podsumować dotychczasowe dokonania i porażki ... nabrać sił do zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. Najważniejszym z nich jest rodzące się uczucie do Ani-dziewczyny, z którą znają się od dziecka. Ona, podobnie jak Michał, wiele lat temu, pełna nadziei i optymizmu wyrwała się stąd w szeroki świat, podążając za miłością swojego życia. Złamana przez nieudany związek z sadystycznym mężczyzną, jak poraniony ptak wraca z powrotem w rodzinne strony. Ale tu już nic nie jest takie jak dawniej: na zapomnianej przez Boga i ludzi wschodniej ścianie Polski trudno jest znaleźć pracę, liczą się tylko układy i znajomości, bezrobocie przekracza krajowe statystyki, a emigracja zarobkowa wymiata młode pokolenie na zachód Europy, gnającej na oślep po unijnych torach.
Szare, monotonne życie Roztocza snuje się wolno od wyborów do wyborów. Podczas cyklicznych kampanii propagandowych, na krótką chwilę odżywają płonne nadzieje, że wreszcie coś się zmieni na lepsze, a znana na pamięć kiełbasa wyborcza, to tym razem nie czcza obietnica.
Niestety... Prawda zawsze okazuje się brutalna...
Na kartach Przytul mnie Monika Rebizant-Siwiło z sentymentem przywołuje dawno zapomniane wartości: uczciwość, honor, odwagę, szczerość, poświęcenie, które pozwoliły pokoleniu naszych dziadków z podniesionym czołem przetrwać zawieruchę wojenną, koszmar okupacji hitlerowskiej, pacyfikacje wsi, wysiedlenia ludności Zamojszczyzny, a potem niewyobrażalne upokorzenia ze strony sowieckich wyzwolicieli zadawane w ubeckich katowniach, takich, jak ciesząca się najgorszą sławą Smocza Jama.
Nikt lepiej, niż wywodząca się z tych stron Autorka nie odda klimatu roztoczańskich miejsc, szumu jesiennych liści, smaku razowego chleba, witalnej siły źródlanej wody, spełnionego uczucia dojrzałej miłości.
Zwykłe życie..., zwykli ludzie..., zwykły czas...
Dzięki Autorce powieści Przytul mnie opisane postaci i wydarzenia przykuwają naszą uwagę, skłaniają do refleksji, pozwalają delektować się piękną polszczyzną.
Przytul więc Czytelniku ponad 400 stron książki Moniki Rebizant-Siwiło. Warto rozsmakować się w jej pięknym pisaniu i podążając zapomnianym partyzanckim szlakiem odwiedzić magiczne Roztocze.
Poleca: Anna
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena