Koszyk 0
Opis:
Trylogii Sary Midnight ciąg dalszy... Sara Midnight nie jest zwyczajną nastolatką. To łowczyni demonów, która znalazła się w samym środku krwawej wojny. Osierocona w wieku szesnastu lat zmuszona jest nauczyć się śmiercionośnej profesji swojego rodu. Harry Midnight, który zaoferował pomoc jako daleki kuzyn nie jest tym, za kogo się podaje. To Sean Hannay. Chłopak z czasem staje się jej najlepszym przyjacielem i w mgnieniu oka życie Sary zmienia się nie do poznania. Walka trwa ... Sean i Sara wygrali pierwszą bitwę, lecz wojna szaleje i demony stają się coraz silniejsze. Dziewczyna pragnie się dowiedzieć, kto jest jej wrogiem, nim świat pogrąży się w chaosie. Misja doprowadza ją do posiadłości od pokoleń należącej do rodziny. Midnight Hall na wyspie Islay skrywa mroczne sekrety przodków oraz władcy demonów, który poprzysiągł zniszczyć Sarę. Kiedy wokół niej zaczyna wirować nowy świat, dziewczyna musi uporać się z niełatwą przeszłością Midnightów i ich dziedzictwem, aby przebić się przez falę demonów i dotrzeć do ich władcy. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Daniela Sacerdoti
  • 2013
  • 392
  • 206
  • 140
  • 978-83-63579-39-5
  • 9788363579395
  • ZBBFW

Recenzje czytelników

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Ocena:
Autor:
Data:
Utrata obojga rodziców oraz tragiczna śmierć jednej z najbliższych koleżanek Sary mocno wstrząsnęły dziewczyną. Do tego wszystkiego okazało się, że została oszukana przez osobę, której w ostatnim czasie bezgranicznie wierzyła. Chłopak podający się za jej kuzyna Harry'ego tak naprawdę nazywa się Sean Hannay i jest Łowczym, a nie tak jak ona potomkiem Tajnych Rodzin. U jej boku został już tylko Nicholas, czarnooki tajemniczy chłopak, którego poznała w swoich snach. Ma on wobec niej pewne plany ... które powoli zaczyna wprowadzać w życie. Tymczasem Sara wierzy, że zdoła on obronić ją przed czającymi się na każdym kroku Surari pragnącymi jej śmierci. Czy ma rację? Sean nie podziela jej zdania i mimo tego, że dziewczyna kazała mu zniknąć z jej życia każdego dnia skrycie czuwa nad jej bezpieczeństwem. Sara natomiast postanawia wybrać się na wyspę Islay, gdzie znajduje się rodzinna posiadłość Midnight Hall. Dziewczynie nie daje spokoju zagadkowa śmierć ciotki Mairead oraz to, że przez całe życie ukrywano przed nią fakt, że jej babka Morag miała jeszcze jedną córkę. Na miejscu okazuje się, że rodzina Midnightów skrywała nie jeden sekret, a tajemnice, które wychodzą na jaw zagrażają życiu nie tylko Sary, ale również wszystkich bliskich jej sercu osób.

Śmierć rodziców, rozpoczęcie polowań na demony, wspólna walka u boku Seana oraz zniszczenie Valayi Cathy odmieniły Sarę. Dziewczyna narodziła się na nowo. Prędzej była małą dziewczynką, spędzającą samotne noce w pustym domu, mającą problemy z zaśnięciem z obawy o to, co tym razem przyniosą jej senne wizje. Teraz jest silną, odporną na ból młodą kobietą, zdeterminowaną by walczyć z wrogiem, która nauczyła się stawać twarzą w twarz z własnym przeznaczeniem. Zmianie uległ nawet sposób jej poruszania się. Kroczy wyprostowana, dumna i nieugięta. Swą obecną postawą przypomina swą babkę Morag Midnight, która była nad wyraz twardą, nieugiętą, mocno trzymającą się zasad kobietą - prawdziwą przedstawicielką swego rodu. Zanim wyszła na jaw zdrada Seana, to przy nim dziewczyna koiła zszargane nerwy po kolejnych stoczonych walkach z Surari. Teraz, kiedy zabrakło go u jej boku, stara się znaleźć pociechę w ramionach Nicholasa. Jedno tylko nie daje jej spokoju. Od dłuższego czasu nie śni. Prędzej, kiedy co noc dręczyły ją koszmarne wizje, z całego serca pragnęła, aby móc się od nich uwolnić i żyć jak normalna dziewczyna. Teraz, kiedy ich zabrakło, czuje się bezbronna, absolutnie bezsilna, gdyż nie potrafi dostrzec już grożącego zarówno jej jak i jej przyjaciołom niebezpieczeństwa. Dlaczego akurat teraz utraciła zdolności Śniącej? Przypadek? Czy też może czyjeś celowe działanie, aby uśpić jej czujność?

Poprzedni tom trylogii Danieli Sacerdoti "Wizje" był tak dobry, że bałam się, iż kontynuacja może mu nie dorównać, że okaże się w jakiś sposób słabsza czy też mniej dopracowana. Na całe szczęście rzeczywistość okazała się zupełnie inna (ku mojej wielkiej uciesze), bowiem "Przypływ" okazał się być jeszcze lepszy niż poprzednia część. Książka jest po prostu świetna. Czyta się ją błyskawicznie, z wypiekami na twarzy, przez cały czas czując napięcie towarzyszące bohaterom powieści. Dzieje się tu doprawdy sporo. Mamy nagłe zwroty akcji oraz mrożące krew w żyłach rodzinne tajemnice, które raz na zawsze odmienią życie nie tylko Sary, ale również osób z najbliższego jej otoczenia. Bohaterom powieści przez cały czas grozi niebezpieczeństwo ze strony Surari, z którymi raz po raz przyjdzie im staczać krwawe walki. Niestety życie to nie bajka, a kolejne starcia okupione będą prawdziwym cierpieniem oraz bolesną stratą. W tej części bohaterowie przekonają się, że świat nie jest jedynie czarno-biały, gdyż posiada wiele odcieni szarości. Przyjaciele mogą okazać się wrogami, a tym, którym nie ufaliśmy nagle zawdzięczać będziemy życie. Poczujemy smak niespełnionej miłości oraz pragnienie wyrwania się z okowów rodzinnych zobowiązań. Okaże się również, że i duchy zmarłych osób mają wiele do powiedzenia w całej historii oraz nie lada wpływ na jej przebieg. Jedno trzeba przyznać autorce - potrafi zaskakiwać oraz kreować swój świat tak, że czytelnik zostaje przez niego pochłonięty w całości. Nie mogę doczekać się chwili, kiedy w moje ręce trafi ostatnia część jej trylogii. Z bólem rozstawałam się z bohaterami, zwłaszcza, że zakończenie drugiego tomu zostawia czytelnika z mnóstwem pytań, na które jak najszybciej chciałoby się poznać odpowiedzi. Jedno jest pewne - będzie się działo!! A ja chcę być tego świadkiem.

Moja ocena: 6/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/przedpremierowo-przyplyw-daniela-sacerdoti-recenzja-397/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Nadszedł twój czas Saro

Ocena:
Autor:
Data:
Pierwszy tom trylogii Sary Midnight pozostawił mnie z niedosytem i rozbudzoną ciekawością. Dlatego kiedy w moje ręce wpadła kontynuacja powieści „Przypływ” nie zwlekałam z „zagłębieniem się" w lekturze. Miałam nadzieję na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, ale nie przypuszczałam, że kolejne spotkanie z członkami tajnych rodzin, będzie tak ciekawym doświadczeniem.

Po śmierci rodziców życie Sary wkroczyło na nowe tory ... Dziedzictwo rodziny Midnight okazało się ciężkim brzemieniem, ale nastolatka dzielnie znosiła swój los. W najtrudniejszych chwilach miała przy sobie kuzyna Harrego, ale gdy jego oszustwo wyszło na jaw, dziewczyna straciła do niego zaufanie i wpadła wprost w ramiona Nicholasa. Dziś to on roztacza nad nią opiekę i nie ukrywa, że ma wobec niej poważne zamiary. Sercowe rozterki to jednak najmniejszy z problemów Sary, która ma świadomość, że wróg nie śpi, a wszystkie podjęte przez nią tropy prowadzą do starej rodzinnej posiadłości Midnight Hall na Islay. Podróż przyniesie jej nie tylko pożądane odpowiedzi, ale też odkryje przed nią wiele rodzinnych sekretów.


Autorka zabiera czytelnika do fascynującego świata zbudowanego na solidnych fundamentach. W tej rzeczywistości garstka ludzi obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami prowadzi nieustanną walkę z demonami mającymi jeden cel - opanowanie i podporządkowanie sobie Ziemi. Większość osób żyje w nieświadomości, ponieważ członkom tajnych rodzin udaje się w porę zażegnać niebezpieczeństwo. W każdej z nich znajduje się śniący - osoba mająca podczas snów wizje ujawniające, gdzie i pod jaką postacią pojawi się nieprzyjaciel. Niestety, w tym od wieków działającym systemie, pojawił się zdrajca i wiele rodzin wymordowano, a na pozostałych zostały wydane wyroki śmierci. Nieznany wróg ma bardzo precyzyjnie opracowany plan działania i doskonale wie, kogo trzeba wyeliminować w pierwszej kolejności, aby osiągnąć zamierzony cel.

Młodzi bohaterowie ponownie muszą zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem oraz prawdą, która nie zawsze jest piękna i kolorowa. Przyjdzie czas poważnych decyzji i dokonywania trudnych wyborów. Stawienia czoła własnym słabościom i uprzedzeniom. I choć największy bagaż doświadczeń spadnie na Sarę, autorka nie zapomniała o skomplikowaniu życia pozostałych postaci, które oprócz walki ze wspólnym wrogiem zmagają się z własnymi problemami.

Konstrukcja fabuły sprawia, że ciekawość czytelnika jest nieustannie podsycana, gdyż rozwój wypadków przynosi więcej pytań niż odpowiedzi. Nie brakuje też mrocznego klimatu wywołującego niepokój i niepewność oraz wprowadzającego aurę tajemniczości i nieprzewidywalności. Daniela Sacerdoti ma bardzo lekki styl, który sprawia, że książkę pochłania się w błyskawicznym tempie. Opisy pobudzają wyobraźnię i nie pozostawiają czytelnikowi wątpliwości z czym aktualnie ma styczność.

Wydarzenia śledzimy z punktu widzenia kilku bohaterów, mamy dostęp do ich myśli, wrażeń, emocji i wspomnień. A to znacznie ułatwia zrozumienie podejmowanych przez nich decyzji i targających nimi wątpliwości. Zwiększa perspektywę na przedstawione wydarzenia oraz daje dostęp do informacji, których pozostali mogą się tylko domyślać.

Dla mnie kolejne spotkanie z Sarą Midnight było ciekawym i pełnym wrażeń doświadczeniem. Z przyjemnością odkrywałam przeszłość jej przodków i ich prawdziwe oblicze. Obserwowałam jak zmaga się z uzyskaną wiedzą i jak radzi sobie z przeznaczeniem. I choć wiem więcej, moja ciekawość nie została w pełni zaspokojona, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena