Koszyk 0
Opis:
Robert Janowski jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią SzabłowskąMiał zostać kolejnym Zimmermannem i wygrać konkurs Chopinowski,  jednak porzucił fortepian dla piłki nożnej. Marzył o szkole teatralnej, tymczasem poszedł na weterynarię i przygotowywał się do roli lekarza krów. Jednak nie potrafił żyć z dala od sceny i sztuki.Najpierw flirtował z rock and rollem ... a gdy przypadkowo spotkał Jonasza Koftę, trafił na deski teatru i zagrał w pierwszej polskiej rock-operze Kompot. Na eliminacjach do musicalu Metro zaśpiewał, ale nie zatańczył i uciekł, myśląc, że nie ma szans. A jednak został przyjęty i przez siedem lat grał w tym kultowym przedstawieniu główną rolę, a nawet podbijał z nim Broadway.Dla widzów telewizyjnej Jedynki jest jednak przede wszystkim uwielbianym prowadzącym program „Jaka to melodia?”O wielu wydarzeniach w jego życiu zadecydował przypadek, zawsze jednak wsparty niezaprzeczalnym talentem. Ta książka jest dowodem na to, że wszystko jest możliwe. To barwna opowieść o ciekawych czasach, zmieniającej się scenie rozrywkowej i muzycznej, a także o showbiznesie i cenie, jaką czasem trzeba zapłacić za wielką popularność. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Robert Janowski, Maria Szabłowska
  • 2016
  • 1
  • 288
  • 205
  • 144
  • 97883240-3551-9
  • 9788324035519
  • ZDE16

Recenzje czytelników

Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią Szabłowską”

Ocena:
Autor:
Data:
Przypadek – to słowo klucz, nieustannie przewijające się przez życie Roberta Janowskiego. Tak jak inni kolekcjonują magnesy na lodówkę, tak popularny prezenter ma swoją kolekcję przypadków.

Nie powinien więc dziwić fakt, że właśnie pod tytułem “Przypadki” ukazał się wywiad-rzeka z Robertem Janowskim, przeprowadzony przez Marię Szabłowską. Chociaż specjalnie nie trzeba go było ciągnąć za język, bo jest urodzonym gawędziarzem.

Kim on to nie miał być?! Drugim Zimermanem, naukowcem ... prawnikiem… Tylko nie, broń Boże, aktorem i muzykiem – tak powiadała jego mama, pracująca jako reżyserka i animatorka w amatorskich teatrach.

I w rezultacie poszedł na weterynarię, którą studiował… 8 lat (!). Bo w tak zwanym międzyczasie pisał piosenki, wiersze, scenariusze, tworzył muzykę do tekstów Jonasza Kofty, poznanego dziwnym trafem, śpiewał w Sekcji Z, a potem w Oddziale Zamkniętym.
Grywał w filmach (głównie homoseksualistów lub dilerów, którzy zawsze źle kończyli) i sześć lat w musicalu Metro (gdzie grał główną rolę i z którym pojechał na Brodway!).

I już nikt mi nie wmówi, że Robert Janowski jest znany tylko z programu Jaka to melodia?
Chociaż, gdy przejmował ten program z rąk Maćka Kurzajewskiego (!), chyba nie przypuszczał, że zadomowi się w nim na 19 lat!

Mogłabym jeszcze taka długo wymieniać, skąd powinniśmy znać Roberta Janowskiego. To człowiek wielu pasji i zawodów, nieustannie się rozwijający, by spełniać swoje marzenia. I przy okazji pomóc spełniać je innym. Jest też niezwykle ciepłym i rodzinnym człowiekiem, zawzięcie stroniącym od miana celebryty.

W “Przypadkach” Robert opowiada o sobie tak szczerze, jakby mówił o najzwyklejszym człowieku, który w dodatku jest zdziwiony tym, że ktoś go chce słuchać.
Do tego garść anegdot z życia na scenie, mnóstwo inspiracji muzycznych i… opowiadanie “Spotkałem anioła”.
______________________________
zapraszam na literackieprzeszpiegi.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Robert Janowski. O jego życiu.

Ocena:
Autor:
Data:
Odłóżmy na bok plotki i przyjrzyjmy się postaci, jaką jest prezenter prowadzący program „Jaka to melodia?”. Dzięki wywiadowi przeprowadzonemu przez Marię Szabłowską dowiemy się o nim wielu rzeczy, o których bez cienia wstydu opowiada szczerze i z przymrużeniem oka.

To człowiek, który miał za sobą wiele wzlotów i upadków, tak jak każdy z nas. Praktycznie już od dziecka był pod okiem mamy, która chciała, aby miał jak najlepsze życie i płatny zawód. Który rodzic o tym nie marzy ... aby ich dziecko miało świetlaną przyszłość? Robert imał się wielu rzeczy. Od zostania pianistą do odkrycia w sobie powołania do pomagania zwierzętom, kończąc na ścieżce muzycznej i aktorskiej w filmach i w teatrze. Opowiada w wywiadzie każdą część życia zawodowego w szczegółach, które nas zaszokują, zasmucą, a nawet rozbawią do łez.
Jest to osoba, która nazywana jest celebrytą, a jak dobre wiemy, to słowo kojarzy się niezbyt dobrze. Miał za sobą wiele przykrości związanych z mediami, które rozsiewały historie z nieprawdziwych źródeł o jego życiu. Okazuje się, że bycie popularną osobą naprawdę często przynosi fatalne skutki.

Co obecnie robi poza prowadzeniem programu rozrywkowego? Czego nauczyło go doświadczenie przez te wszystkie lata? Jak radzi sobie jako weekendowy ojciec? A co najważniejsze, co go skłoniło do założenia programu „Jaka to melodia”i jak wpłynął on na innych Polaków, którzy sami byli jego uczestnikami? O tym również przeczytamy w wywiadzie.

Jeszcze przed sięgnięciem po biografię Roberta Janowskiego, kojarzyłam go tylko z filmów i programu „Jaka to melodia?”. Okazuje się, że to jest naprawdę pozytywny człowiek, o pięknej duszy, który dla niejednych stał się autorytetem. To właśnie on jest znany z musicalu „Metro”, o którym do dziś jest tak głośno. Codziennie przed telewizorami gości w domach milionów Polaków. Książka mocno mnie zaskoczyła, bowiem myślałam, że to będzie kolejna zwykła opowiastka o życiu zwykłego człowieka.

„Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią Szabłowską” - To obowiązkowa lektura dla zagorzałych fanów i ludzi, którzy chcą bliżej poznać Roberta.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena