Koszyk 0
Opis:
Robert Janowski jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią SzabłowskąMiał zostać kolejnym Zimmermannem i wygrać konkurs Chopinowski,  jednak porzucił fortepian dla piłki nożnej. Marzył o szkole teatralnej, tymczasem poszedł na weterynarię i przygotowywał się do roli lekarza krów. Jednak nie potrafił żyć z dala od sceny i sztuki.Najpierw flirtował z rock and rollem ... a gdy przypadkowo spotkał Jonasza Koftę, trafił na deski teatru i zagrał w pierwszej polskiej rock-operze Kompot. Na eliminacjach do musicalu Metro zaśpiewał, ale nie zatańczył i uciekł, myśląc, że nie ma szans. A jednak został przyjęty i przez siedem lat grał w tym kultowym przedstawieniu główną rolę, a nawet podbijał z nim Broadway.Dla widzów telewizyjnej Jedynki jest jednak przede wszystkim uwielbianym prowadzącym program „Jaka to melodia?”O wielu wydarzeniach w jego życiu zadecydował przypadek, zawsze jednak wsparty niezaprzeczalnym talentem. Ta książka jest dowodem na to, że wszystko jest możliwe. To barwna opowieść o ciekawych czasach, zmieniającej się scenie rozrywkowej i muzycznej, a także o showbiznesie i cenie, jaką czasem trzeba zapłacić za wielką popularność. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Robert Janowski, Maria Szabłowska
  • 2016
  • 1
  • 288
  • 205
  • 144
  • 97883240-3551-9
  • 9788324035519
  • ZDE16

Recenzje czytelników

Kilka nutek z życia Roberta Janowskiego

Ocena:
Autor:
Data:
Maria Szabłowska, współautorka słynnej „Wideoteki dorosłego człowieka” namówiła na rozmowę i zwierzenia znanego aktora, muzyka i dziennikarza, Roberta Janowskiego. Zapis tego, o czym opowiedział, można przeczytać w książce „Przypadki. Robert Janowski jakiego nie znacie”. Ten wywiad to nie lada gratka zarówno dla fanów musicalu „Metro”, twórczości muzycznej i aktorskiej Janowskiego, jak i miłośników programu „Jaka to melodia?”. Artysta uchylił drzwi do swojego prywatnego życia ... a przy okazji ujawnił kulisy licznych artystycznych przedsięwzięć, w jakich brał udział.

Robert Janowski, choć dziś kojarzony jest głównie z popularnym programem TVP1 („Jaka to melodia?” z Janowskim w roli gospodarza pojawia się na ekranach od 19 lat!), kilkanaście lat temu rozpoznawany był przede wszystkim dzięki swojej działalności scenicznej. Janowski to wszechstronny artysta, poeta, piosenkarz i kompozytor. Współpracował z Jonaszem Koftą, wcielał się w główną postać w kultowym musicalu „Metro”, wydał kilka płyt, pojawiał się w filmach i serialach. Okazuje się jednak, że o realizację swoich artystycznych marzeń Robert Janowski musiał zawalczyć, bo za namową mamy porzucił starania o upragnioną szkołę aktorską, został weterynarzem i nawet nabrał w tym zawodzie sporo praktyki. I chociaż wydawało mu się, że droga do sceny jest już dla niego zamknięta, przeznaczenie i tak poprowadziło go do teatru.

Portret Roberta Janowskiego, jaki wyłania się z rozmowy, prezentuje człowieka bardzo skromnego, utalentowanego, pracowitego i ludzkiego. To kochający ojciec, lojalny pracownik, artysta zaangażowany we wszystkie aktywności, których się podejmuje. Robert Janowski już w dzieciństwie zaczął poznawać trudy codziennego życia, wychowywał się bez ojca, szukał zrozumienia w osiedlowym środowisku rówieśniczym. Ma za sobą dwa rozwody, lata ciężkiej pracy i wyczerpującą walkę z brukowcami, które w poszukiwaniu taniej sensacji opluwały jego rodzinę, zwłaszcza ukochaną partnerkę. Mimo tego nie traci optymizmu, poczucia humoru i wiary w ludzi. Jak sam mówi, wiele wspaniałych doświadczeń w jego życiu to wynik przypadków, szczęśliwych zrządzeń losu, które przyjmował z akceptacją i otwartością. Janowski daje swoim fanom pozytywny przekaz – nie ma w życiu rzeczy niemożliwych, warto być dobrym człowiekiem i uśmiechać się do życia. Dzięki temu szczęście z całą pewnością nas odnajdzie.

Chociaż książka nie należy do literatury, która zmienia spojrzenie na świat i nie pozwala o sobie zapomnieć, warto poznać bliżej Roberta Janowskiego, który przecież niemal każdego dnia gości w domach milionów Polaków. Tym bardziej, że system wartości artysty zasługuje na rozgłos i chwilę czytelniczej uwagi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Przypadki

Ocena:
Autor:
Data:
Przeczytałam jednym tchem.Robert Janowski w rozmowie z Marią Szabłowską porusza wiele tematów.Od dzieciństwa,przez młodość,aż do chwili obecnej.Ciekawostki o których nie miałam pojęcia.I fakty,przedstawiane przez prasę kolorową całkowicie inaczej.Zachęcam do lektury.
Poza tym,co w książce, chciałabym przytoczyć małą anegdotę.Moja koleżanka dwa razy brała udział w programie ,,Jaka to melodia,,Raz wygrała finał odcinka.W telefonie ma zdjęcie z Robertem Janowskim ... Pokazując je znajomemu zapytała:
-Wiesz kto to jest?
-Nie bardzo.
-Jak to-nie wiesz?Prowadzi ,,Jaka to melodia,,
-Aaaa...no faktycznie,właśnie miałem powiedzieć,że IBISZ...
Kurtyna.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena