Koszyk 0
Opis:
Robert Janowski jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią SzabłowskąMiał zostać kolejnym Zimmermannem i wygrać konkurs Chopinowski,  jednak porzucił fortepian dla piłki nożnej. Marzył o szkole teatralnej, tymczasem poszedł na weterynarię i przygotowywał się do roli lekarza krów. Jednak nie potrafił żyć z dala od sceny i sztuki.Najpierw flirtował z rock and rollem ... a gdy przypadkowo spotkał Jonasza Koftę, trafił na deski teatru i zagrał w pierwszej polskiej rock-operze Kompot. Na eliminacjach do musicalu Metro zaśpiewał, ale nie zatańczył i uciekł, myśląc, że nie ma szans. A jednak został przyjęty i przez siedem lat grał w tym kultowym przedstawieniu główną rolę, a nawet podbijał z nim Broadway.Dla widzów telewizyjnej Jedynki jest jednak przede wszystkim uwielbianym prowadzącym program „Jaka to melodia?”O wielu wydarzeniach w jego życiu zadecydował przypadek, zawsze jednak wsparty niezaprzeczalnym talentem. Ta książka jest dowodem na to, że wszystko jest możliwe. To barwna opowieść o ciekawych czasach, zmieniającej się scenie rozrywkowej i muzycznej, a także o showbiznesie i cenie, jaką czasem trzeba zapłacić za wielką popularność. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Robert Janowski, Maria Szabłowska
  • 2016
  • 1
  • 288
  • 205
  • 144
  • 97883240-3551-9
  • 9788324035519
  • ZDE16

Recenzje czytelników

Przypadki. Robert Janowski, jakiego nie znacie, w szczerej rozmowie z Marią Szabłowską”

Ocena:
Autor:
Data:
Przypadek – to słowo klucz, nieustannie przewijające się przez życie Roberta Janowskiego. Tak jak inni kolekcjonują magnesy na lodówkę, tak popularny prezenter ma swoją kolekcję przypadków.

Nie powinien więc dziwić fakt, że właśnie pod tytułem “Przypadki” ukazał się wywiad-rzeka z Robertem Janowskim, przeprowadzony przez Marię Szabłowską. Chociaż specjalnie nie trzeba go było ciągnąć za język, bo jest urodzonym gawędziarzem.

Kim on to nie miał być?! Drugim Zimermanem, naukowcem ... prawnikiem… Tylko nie, broń Boże, aktorem i muzykiem – tak powiadała jego mama, pracująca jako reżyserka i animatorka w amatorskich teatrach.

I w rezultacie poszedł na weterynarię, którą studiował… 8 lat (!). Bo w tak zwanym międzyczasie pisał piosenki, wiersze, scenariusze, tworzył muzykę do tekstów Jonasza Kofty, poznanego dziwnym trafem, śpiewał w Sekcji Z, a potem w Oddziale Zamkniętym.
Grywał w filmach (głównie homoseksualistów lub dilerów, którzy zawsze źle kończyli) i sześć lat w musicalu Metro (gdzie grał główną rolę i z którym pojechał na Brodway!).

I już nikt mi nie wmówi, że Robert Janowski jest znany tylko z programu Jaka to melodia?
Chociaż, gdy przejmował ten program z rąk Maćka Kurzajewskiego (!), chyba nie przypuszczał, że zadomowi się w nim na 19 lat!

Mogłabym jeszcze taka długo wymieniać, skąd powinniśmy znać Roberta Janowskiego. To człowiek wielu pasji i zawodów, nieustannie się rozwijający, by spełniać swoje marzenia. I przy okazji pomóc spełniać je innym. Jest też niezwykle ciepłym i rodzinnym człowiekiem, zawzięcie stroniącym od miana celebryty.

W “Przypadkach” Robert opowiada o sobie tak szczerze, jakby mówił o najzwyklejszym człowieku, który w dodatku jest zdziwiony tym, że ktoś go chce słuchać.
Do tego garść anegdot z życia na scenie, mnóstwo inspiracji muzycznych i… opowiadanie “Spotkałem anioła”.
______________________________
zapraszam na literackieprzeszpiegi.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kilka nutek z życia Roberta Janowskiego

Ocena:
Autor:
Data:
Maria Szabłowska, współautorka słynnej „Wideoteki dorosłego człowieka” namówiła na rozmowę i zwierzenia znanego aktora, muzyka i dziennikarza, Roberta Janowskiego. Zapis tego, o czym opowiedział, można przeczytać w książce „Przypadki. Robert Janowski jakiego nie znacie”. Ten wywiad to nie lada gratka zarówno dla fanów musicalu „Metro”, twórczości muzycznej i aktorskiej Janowskiego, jak i miłośników programu „Jaka to melodia?”. Artysta uchylił drzwi do swojego prywatnego życia ... a przy okazji ujawnił kulisy licznych artystycznych przedsięwzięć, w jakich brał udział.

Robert Janowski, choć dziś kojarzony jest głównie z popularnym programem TVP1 („Jaka to melodia?” z Janowskim w roli gospodarza pojawia się na ekranach od 19 lat!), kilkanaście lat temu rozpoznawany był przede wszystkim dzięki swojej działalności scenicznej. Janowski to wszechstronny artysta, poeta, piosenkarz i kompozytor. Współpracował z Jonaszem Koftą, wcielał się w główną postać w kultowym musicalu „Metro”, wydał kilka płyt, pojawiał się w filmach i serialach. Okazuje się jednak, że o realizację swoich artystycznych marzeń Robert Janowski musiał zawalczyć, bo za namową mamy porzucił starania o upragnioną szkołę aktorską, został weterynarzem i nawet nabrał w tym zawodzie sporo praktyki. I chociaż wydawało mu się, że droga do sceny jest już dla niego zamknięta, przeznaczenie i tak poprowadziło go do teatru.

Portret Roberta Janowskiego, jaki wyłania się z rozmowy, prezentuje człowieka bardzo skromnego, utalentowanego, pracowitego i ludzkiego. To kochający ojciec, lojalny pracownik, artysta zaangażowany we wszystkie aktywności, których się podejmuje. Robert Janowski już w dzieciństwie zaczął poznawać trudy codziennego życia, wychowywał się bez ojca, szukał zrozumienia w osiedlowym środowisku rówieśniczym. Ma za sobą dwa rozwody, lata ciężkiej pracy i wyczerpującą walkę z brukowcami, które w poszukiwaniu taniej sensacji opluwały jego rodzinę, zwłaszcza ukochaną partnerkę. Mimo tego nie traci optymizmu, poczucia humoru i wiary w ludzi. Jak sam mówi, wiele wspaniałych doświadczeń w jego życiu to wynik przypadków, szczęśliwych zrządzeń losu, które przyjmował z akceptacją i otwartością. Janowski daje swoim fanom pozytywny przekaz – nie ma w życiu rzeczy niemożliwych, warto być dobrym człowiekiem i uśmiechać się do życia. Dzięki temu szczęście z całą pewnością nas odnajdzie.

Chociaż książka nie należy do literatury, która zmienia spojrzenie na świat i nie pozwala o sobie zapomnieć, warto poznać bliżej Roberta Janowskiego, który przecież niemal każdego dnia gości w domach milionów Polaków. Tym bardziej, że system wartości artysty zasługuje na rozgłos i chwilę czytelniczej uwagi.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena