Koszyk 0
Opis:
Ania Bednarek przywykła do uwagi i podziwu. Scena jest całym jej życiem… Do czasu. Splot niefortunnych zdarzeń sprawia, że jej kariera w kanadyjskim zespole baletowym zostaje zrujnowana. Dziewczyna, zagubiona, niepewna własnej przyszłości, wraca do rodzinnego miasteczka. Nikogo nie chce prosić o pomoc, a pod maską pewności siebie i arogancji ukrywa osobisty dramat. Zakrada się do starej willi dawnej nauczycielki tańca ... gdzie uporczywie ćwiczy, próbując odzyskać formę. Czy po roku przerwy uda jej się wrócić do baletu? Ania będzie musiała na nowo określić, kto jest jej przyjacielem, a kto wrogiem. Jaką rolę odegrają w jej nowym świecie znajomi ze Staromiejskiej, dawny narzeczony Edek oraz jego obecna wybranka, właścicielka sklepu z rękodziełem, Weronika? I jakie plany ma wobec niej równie tajemniczy, co dziwaczny mężczyzna, którego dziewczyna nieustannie spotyka? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anna Mulczyńska
  • 2015
  • 1
  • 474
  • 205
  • 135
  • 9788310126320
  • 9788310126320
  • ZCGTZ

Recenzje czytelników

Przyjaciólki ze Staromiejskiej

Ocena:
Autor:
Data:
Po przerwie wracamy na Staromiejską, co mnie niezwykle cieszy!
Weronika i Edek są w szczęśliwym związku, uczucie uskrzydla ich do działania. Oboje, oprócz miłości, mają swoje pasje. Weronika uwielbia swój sklepik z materiałami rękodzielniczymi, w nim się spełnia. Jej praca jest doceniana również na zewnątrz, kobieta otrzymała propozycję zaprojektowania wzorów haftów o tematyce związane z tańcem klasycznym dla magazynu branżowego.
Edek zaś jest na finale remontu restauracji ... Wszystko układa im się świetnie, kiedy pojawia się maleńki cień na tej idylli. Jest nim pojawienie się w miasteczku dawnej dziewczyny Edka, Anny Bednarek.

Anna jest tancerką kanadyjskiego zespołu baletowego. Seria zdarzeń sprawiła, że kobieta musiała powrócić do rodzinnego miasteczka. Nikt nie wie dlaczego i na jak długo… Za jej pewnością siebie i arogancją kryje się jednak dramat. Czy uda jej się znowu stanąć na nogi?
Na pewno wiele osób mocno odczuje jej obecność na Staromiejskiej……

"Powrót na Staromiejską" to ciepła i przyjemna lektura - polecam serdecznie :)

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/03/przyjacioki-ze-staromiejskiej-t2-anna.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Perfekcyjna historia

Ocena:
Autor:
Data:
Co zrobić, gdy los niespodziewanie odbiera nam to, co jest dla nas najważniejsze? Anna, tancerka baletowa, przekonała się o tym dobitnie, kiedy kontuzja stanęła na przeszkodzie jej świetnie zapowiadającej się kariery. Zdruzgotana kobieta buduje wokół siebie mur negatywnych emocji, który z pewnością nie przysparza jej przyjaciół; są jednak osoby, które zawsze potrafią udzielić wsparcia w taki czy inny sposób ... Czy powrót na Staromiejską i odnowienie tamtejszych kontaktów pomoże Annie odzyskać równowagę? A może sama musi nauczyć się kierować własnym życiem?

"Przyjaciółki ze Staromiejskiej" były moim pierwszym spotkaniem z prozą Anny Mulczyńskiej i od samego początku rzucił mi się w oczy jej niezwykle przyjemny styl. Lektura przypominała obcowanie ze sztuką, tak pięknie i bogato czaruje słowem autorka. Trzecioosobowa narracja mieści w sobie zarówno opisy sytuacji bohaterów, ich pasji, jak i otaczającego świata – temu ostatniemu poświęcone jest dużo uwagi, co zdecydowanie można uznać za plus. Trzeba jednak powiedzieć, że nie jest to absolutnie przerost formy nad treścią, a świetne wyważenie elementów świata przedstawionego składające się na ciepły i niepowtarzalny klimat.

Jeśli chodzi o treść, przyznać muszę, że cała opowieść jest niesamowicie autentyczna – autorka nie sili się na niesamowite zwroty akcji czy fantastyczne rozwiązania; w tekście mamy za to samo życie, zbiór codziennych trosk i rozterek, które przydarzyć mogą się każdemu. Na pewno dodaje to tekstowi wiarygodności i czyni go jeszcze bliższym czytelnikowi. Z przyjemnością obserwowałam rozwój wydarzeń, a kolejne strony mijałam zupełnie niezauważenie; opowieść poruszała odpowiednie emocjonalne struny i zdecydowanie mnie angażowała. W tym względzie znów atutem staje się język – właściwy opisowi sprawdził się także w dialogach, które, choć rozbudowane, wypadały bardzo naturalnie.

Po przeczytaniu "Przyjaciółek ze Staromiejskiej" postanowienie mam jedno – jak najszybciej chwycić za pierwszy tom. Jestem niesamowicie ciekawa, jak przebiegały wcześniejsze losy bohaterów, poza tym cenię sobie tak dobrze napisane powieści dla kobiet i czuję, że będzie to kolejny cykl, który obdarzę szczególną sympatią.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena