Koszyk 0
Opis:
Przygody trzech dziewczynek, które w każdym tomie przeżywają nowe perypetie i zdobywają ciekawe doświadczenia. Do książki jest dołączona bransoletka lub zawieszka.
Mniej Więcej
  • Agnieszka Skórzewska
  • 2013
  • 126
  • 205
  • 135
  • 978-83-7895-096-7
  • 9788378950967
  • ZAX76
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Wspaniała seria dla dziewczynek w młodszym wieku szkolnym

Ocena:
Autor:
Data:
"Przyjaciółki od serca" to pierwszy tom bardzo ciekawej serii "Klub Księżycowej Bransoletki". Seria dotyczy trzech dziewczynek Mai, Małgosi i Kamili, które mieszkają w jednym bloku, na jednym z polskich! osiedli. I to jest jeden z czynników, który wpłynął na tak pozytywny odbiór tej książeczki. Nareszcie pozycja dla dziewczynek w młodszym wieku szkolnym (ok. 8-10 lat), dla których napisano książkę "prawdziwą" ... osadzoną w polskich realiach i traktującą o zwyczajnych radościach czy problemach dotyczących paczki dziewczynek. Wszystko jest takie realistyczne - krzyczący sąsiad czy sąsiadka, osiedlowe podwórko i przechadzający się po nim kot, zabawy dziewczynek, lekcje tańca. Jestem przekonana, że nie jedna dziewczynka odnajdzie w tym obrazie siebie - i chyba o to chodzi, nie?
Maja wraz z rodzicami i starszą siostrą przeprowadza się do nowego mieszkania. Już podczas przeprowadzki poznaje dwie dziewczynki - Marysię i Kamilę. Choć Maja nie chodzi do tej samej szkoły co nowe koleżanki to dziewczynki szybko się zaprzyjaźniają. Łączy ich bowiem zamiłowanie do tańca. Dziewczynki uczestniczą w zorganizowanych zajęciach tanecznych w Domu Kultury, ale pragną stworzyć także własną grupę taneczną. Przyjaźń dziewczynek kwitnie. Szybko stają się sobie bliskie. Dla lepszego kontaktu wymyślają nawet specjalny język gestów. Realizują także jeszcze jeden ciekawy pomysł by Maja zawsze mogła wiedzieć co słychać u pozostałych dziewczynek i odwrotnie.
Dziewczynki na znak wierności i przyjaźni noszą podobne bransoletki z wisiorkiem w kształcie księżyca - stąd nazwa grupy. Także młoda czytelniczka może stać się jedną z nich, gdyż do książki dołączona jest taka sama bransoletka jaką noszą dziewczynki. To stanowi jeszcze większą atrakcję :) Bardzo podoba mi się fabuła książki. Jest napisana przystępnym językiem, adekwatnym do słownictwa grzecznych, "ułożonych" czytelniczek w wieku naszych małych bohaterek. Sytuacje przedstawione są bardzo realne i prawdopodobne. Jestem przekonana, że dziewczynki i ich sprawy przypadną czytelniczkom do gustu i tak jak ja będą czekały na dalsze części serii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Idealna dla dziewczynek

Ocena:
Autor:
Data:
Książka godna polecenia dla dziewczynek, przyjemnie się czyta, ciekawe przygody pobudzają wyobraźnię. Warto przeczytać wszystkie części. Polecam na prezent
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena