Koszyk 0
Opis:
Johannes nie jest taki jak jego rówieśnicy. Johannes to siedemnastoletni autyk. Johannes za wszelką cenę chcę zyskać akceptację i przychylność szkolnych kolegów. Jednak otoczenie postrzega go tylko przez pryzmat jego kłopotów w szkole, wybryków i incydentów, w które nieustannie się wplątuje. Johannes, choć bardzo się stara, nie potrafi zrozumieć innych i ciągle popełnia jakieś ... błędy. Wydaje się, że tylko rodzice Johannesa widzą w autystycznym synu dobro i czułość. Poczucie wyobcowania oraz szczególny tok myślenia Johannesa doprowadzają w końcu do tragedii… Przyjaciele zwierząt Antona Marklunda to pełna niepokoju, poczucia samotności i izolacji szwedzka opowieść, która na długo pozostaje w pamięci. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anton Marklund
  • 2015
  • 312
  • 212
  • 138
  • 978837976-254-5
  • 9788379762545
  • ZCJP2

Recenzje czytelników

przyjaciele zwierząt

Ocena:
Autor:
Data:
Johannes choruje na autyzm, codziennie zmaga się dokuczaniem kolegów z klasy i chcąc im zaimponować często pakuje się w kłopoty. Johannes nie może liczyć na pomoc ze szkoły, w końcu zostaje z niej przeniesiony do innej, ale to nie pomaga i chłopak dalej wpada w tarapaty. To nie może skończyć się dobrze… i nie kończy.

Johannes ma 17 lat, mieszka z rodziną na północy Szwecji w małym miasteczku i zdaje się, że tylko jego mama go rozumie. Mona tworzy filmy w swojej głowie ... szczegółowo analizując wydarzenia związane z jej synem. Tylko Mona dostrzega jak wiele rzeczy miało wpływ na to, co się stało.

Przyjaciele zwierząt to nie książka o autyzmie, przynajmniej mi się tak wydaje. Przyjaciele zwierząt to książka, która pokazuje jak wiele rzeczy w naszym życiu ma wpływ na to kim jesteśmy, co robimy i co może się wydarzyć. Historia Johannesa to analiza jego życia, pełna retrospekcji podróż, historia z perspektywy trzech osób, w której wszystko wyjaśnia się dopiero na ostatniej stronie.

Przyjaciele zwierząt to tytuł, który musicie poznać. To nie jest nudna książka o chorobie. To książka o konsekwencjach naszych czynów i o tym jak one wpływają na chłopca, który postrzega świat inaczej.

Nie mogłem się oderwać od tej pozycji wydanej przez Czwartą Stronę . To dziwne, bo na początku nie wiedziałem o co tak właściwie chodzi z tytułem i tym lisem na okładce. Może ta tajemniczość, smutek i klimat książki tak mnie wciągnęły. Dopiero na ostatnich stronach wyjaśniła się zagadka z lisem…

Łukasz Mąsior

Więcej na zdorbraksiazka.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Naprawdę warto przeczytać!

Ocena:
Autor:
Data:
Niesamowita historia rodziny- matki, ojca i syna- autystycznego siedemnastolatka. Niepokojąca, przeszywająca na wskroś swoim chłodem i poczuciem samotności, których pełno jest na kartach tej opowieści. Bardzo przygnębiająca, ale warta przeczytania. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena