Koszyk 0
Opis:
Postać detektywa z Baker Street od lat niezmiennie fascynuje wielbicieli opowieści z dreszczykiem. Jaki w istocie jest Sherlock Holmes, w którego ręce trafiają najbardziej niezwykłe i skomplikowane zagadki kryminalne? Bez wątpienia dostrzega szczegóły, które umykają uwadze innych. Dzięki wyjątkowej umiejętności dedukcji potrafi stworzyć całościowy obraz sytuacji, splatając ze sobą wątki pozornie niezwiązane z prowadzonym śledztwem ... Na pierwszy rzut oka chłodny i cyniczny Holmes potrafi bez reszty zaangażować się w dochodzenie, nie wahając się użyć środków niedostępnych dla postępujących zgodnie z literą prawa inspektorów Scotland Yardu. Żadna ze spraw, których się podejmuje, nie pozostaje nierozwiązana, co dowodzi wszechstronności jego genialnego umysłu. Niezwykłą postać Sherlocka Holmesa przybliża czytelnikowi jego najbliższy współpracownik, a zarazem przyjaciel - doktor Watson. Jego pasjonujące relacje ze wspólnej pracy tworzą niezwykle barwną kronikę dokonań najznamienitszego z detektywów, jednocześnie ukazując obraz Anglii przełomu XIX i XX wieku. Najciekawsze opowieści zawarte zostały w niniejszym tomie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • twarda
Mniej Więcej
 • Arthur Conan Doyle
 • 2006
 • 2
 • 232
 • 240
 • 165
 • 83-7437-139-0
 • 9788374371391
 • L0540
 • 14-16 lat

Recenzje czytelników

Przygody detektywa z Baker Street.

Ocena:
Autor:
Data:
"Przygody Sherlocka Holmesa" Arhura Conana Doyle'a to książka, która powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika opowieści z dreszczykiem. Wydana została przez Wydawnictwo Skrzat w oprawie twardej z ilustracjami autorstwa Surena Vardaniana.

Sherlock Holmes jest postacią wyjątkową i niepowtarzalną. To genialny detektyw. Odznacza się doskonałym umysłem. Przez wielu uważany jest za wirtuoza analitycznego rozumowania. Potrafi dostrzec każdy najdrobniejszy szczegół ... a dzięki umiejętności dedukcji łączyć z pozoru niepowiązane ze sobą fakty w jedną logiczną całość. Ma swoje własne, unikalne sposoby prowadzenia śledztwa, które nie zawsze idą w zgodzie z literą prawa. Nie ma zagadki czy zbrodni, której by nie rozwiązał. I mimo tego, że ma awersję do rozgłosu i często odsuwa się w cień pozwalając innym osobom zebrać laury za rozwikłanie danej sprawy, jego nazwisko budzi respekt i postrach wśród całego społeczeństwa.

Lektura książki pozwala przeżyć siedem niezwykłych przygód z udziałem tego słynnego angielskiego detektywa z Baker Street. Każda z historii jest inna, ale wszystkie łączy jedno - są ciekawe, posiadają wartką akcję, barwnych bohaterów i interesujące zagadki do rozwiązania. O każdej z nich opowiada nam doktor Watson, jego najbliższy współpracownik, a zarazem najlepszy przyjaciel. Sherlock będzie miał pełne ręce roboty. W "Tajemniczym pacjencie" czeka na niego wyjaśnienie zagadkowego zachowania pana Blessingtona i powodu jego samobójstwa. Wielbicieli wątków paranormalnych z pewnością zainteresuje opowiadanie "Wampirzyca z hrabstwa Sussex", w którym to Holmes będzie starał się znaleźć odpowiedź na to, czy żona Fergusona faktycznie jest wampirem. "Sherlock Holmes i historia sekretnych planów" zadowoli wielbicieli historii spiskowych. Mamy tu i zagadkową śmierć, i kradzież ważnych dokumentów mających znaczenie nie tylko gospodarcze, ale również wojskowe. Z kolei "Sześć popiersi Napoleona" to prawdziwa zagadka, a zarazem jedna z trudniejszych spraw, jakie dane było rozwiązywać naszemu bohaterowi. Będzie on musiał wyjaśnić, dlaczego ktoś kradnie, a następnie niszczy popiersia z wizerunkiem Napoleona. Następna historia pt "Tragedia w Dartmoor" przenosi nas do tytułowej miejscowości, a dokładniej do stajni King's Pyland, będącej własnością pułkownika Rossa. Sherlock będzie musiał zająć się sprawą dotyczącą zniknięcia Silver Blaze'a - faworyta w wyścigach konnych będącego chlubą właściciela stajni, a także wyjaśnieniem śmierci jego trenera, Johna Strakera. Przedostatnie opowiadanie - "Diabelska stopa" rozgrywa się w małej osadzie Tredannick Wollas na Półwyspie Kornwalijskim. Problem, z którym ma tu do czynienia Holmes, jest o wiele bardziej tajemniczy, niż wszystkie te, które dotychczas zmusiły jego oraz Watsona do opuszczenia Londynu i udania się w teren. Oto bowiem przy karcianym stole znaleziono trzy osoby, z których jedna była martwa, a dwie pozostałe popadły w obłęd. Jak do tego doszło? To zadanie w sam raz dla naszego bohatera! Ostatnia historia "Trzech Garridebów" to dowód na to, jak łatwo można oszukać drugiego człowieka. Oto bowiem pewnego dnia do biura przy Baker Street przybywa nijaki John Garrideb i opowiada Sherlockowi o testamencie pozostawionym przez bogatego człowieka, Aleksandra Hamiltona Garrideba. Zgodnie z jego postanowieniami John musi odnaleźć jeszcze dwóch dorosłych mężczyzn o nazwisku Garrideb. Jeśli mu się to uda, każdy z nich otrzyma po pięć milionów. Jak widać stawka jest wysoka. Prosi więc Holmes'a o pomoc w poszukiwaniach.

Przyjemnie spędziłam czas podczas lektury książki. Uwielbiam Sherlocka Holmes'a. O jego przygodach mogłabym czytać i czytać, i czytać... Cieszę się więc, że posiadam własny egzemplarz "Przygód Sherlocka Holmesa", bo dzięki temu mam pewność, że będę mogła powracać do tych historii, kiedy tylko najdzie mnie na to ochota. Jeśli i Wy podzielacie moje zamiłowanie i fascynację do tegoż bohatera, polecam Wam książkę, którą dziś Wam przedstawiłam.

Moja ocena: 5/6
recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/przygody-sherlocka-holmesa-arthur-conan-doyle-recenzja-414/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena