Koszyk 0
Opis:
Wakacje zaczynają się dla Tibora nietypowo. W nocy pogotowie zabrało do szpitala babcię, która jest jego jedyną opiekunką. W obawie, że znajdzie się w domu dziecka, Tibor zaczyna się ukrywać. Zawsze interesował się życiem zwierząt, więc pierwsze swe kroki kieruje do zoo. Tam pozna nowych przyjaciół, a potem wypadki potoczą się tak, że za sprawą dziedzictwa cygańskich przodków jego życie nabierze nowej barwy.
 • Bis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Renata Piątkowska
 • 2013
 • 180
 • 205
 • 135
 • 978-83-7551-324-0
 • 9788375513240
 • ZB8WZ
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Przygoda ma kolor niebieski

Ocena:
Autor:
Data:
Jest to kolejna bardzo ciekawa i jakże pomysłowa opowieść. Autorka ma naprawdę wielki talent, potrafi napisać książkę tak, że zarówno młody jak i starszy czytelnik będzie nią zainteresowany. Ja kiedy przysiadłam do tej książki, nie mogłam się po prostu powstrzymać i przeczytałam ją całą za jednym zamachem. Chociaż nie ma tutaj jakieś porywającej akcji, a bohaterami są dzieciaki to nie zmienia to wcale faktu, że książka ta jest świetna :) jest ona nie tylko bardzo interesująca, ale także ładna ... przyciągająca wzrok. Okładka zdradza nam, że w środku znajdziemy lwa i faktycznie nasi bohaterzy będą mieli również przygodę z tym zwierzakiem. W środku także zamieszczonych jest trochę ilustracji. Co prawda nie są one kolorowe, ale mimo tego pasują wręcz idealnie. Nie ma ich także zbyt dużo, ale dzięki temu jest więcej wciągającej treści ;) Całość nie tylko fajnie się prezentuje, ale także po prostu jest fajna! Ja odkładam tę książeczkę na Nikusiową półkę "książek na potem". Poczeka ona na czas kiedy moje dziecko do niej "dorośnie" :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Renata Piątkowska "Przygoda ma kolor niebieski"

Ocena:
Autor:
Data:
„A te granice, którymi ludzie odgradzają się od siebie, z czego są zbudowane? Z urazy, gniewu, pretensji, zimnych spojrzeń”. Przez lata może powstać wielki mur, którego nic nie będzie w stanie przebić. Wszystko zaczęło się od kradzieży roweru, którego straciła jedna z osób mieszkająca w kamienicy. A może wcześniej? Dla Tibora jednak to jest widoczną granicą separacji. Nieprzychylne spojrzenia, plotki pod adresem jego babci sprawiły, że żyła niewinna samotnie w kamienicy pełnej ludzi ... Postawy sąsiadów nie zmieniły nawet jej problemy zdrowotne i mały chłopiec, który został sam bez opieki. Zawiść i radość ze złego sprawiają, że sąsiedzi cieszą się, że cygańskie dziecko trafi do domu dziecka. Tibor postanawia zapobiec takiemu swemu losowi. Ucieka z domu, by służby socjalne nie natrafiły na niego i nie zabrały z dala od domu.
On znajduje sobie inne miejsce – pośród zwierząt – do spędzenie wakacji i przeczekania leczenia babci w szpitalu. Jest jego jedyną krewną. Rodziców stracił jak był małym chłopcem. Jedynym rodzicem stała się staruszka, która przechowuje rodzinny skarb dla wnuka. Groźba kradzieży sprawia, że daje mu go wcześniej. W jego życie wkracza magia, uczy się przyjaźni, otwartości, pomagania. Wakacje w zoo sprawią, że Tibor dozna przemiany i przeżyje ważne dla niego przygody.
„Wiesz, podobno każdy z nas dostaje w życiu jedną rzecz, tę połówkę, której brakuje mu do całości. Ludzie myślą, że to jest druga osoba, ale niekoniecznie. To może być jakiś talent lub przedmiot”. Dla Tibora jest nim jego dziedzictwo, w którego pobliży dzieją się nieoczekiwane wydarzenia. Jego obecność odmienia ludzi i ich nastawienie do własnych błędów. Świat zmienia się na lepsze.
„Przygoda ma kolor niebieski” adresowana jest dla dzieci w szkole podstawowej. Początkowo może wydawać się smętną opowieścią o chłopcu, który stracił rodziców i może na zawsze pożegnać się z babcią. Jednak od chwili wizyty w szpitalu jego życie ulega zmianie.

http://annasikorska.blogspot.com/2014/05/renata-piatkowska-przygoda-ma-kolor.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena