Koszyk 0
Opis:
Wzruszający portret dwóch matek, które połączyła tragedia Nieszczęśliwy wypadek kładzie kres dotychczasowemu życiu Hannah Scott. W rok po podpisaniu dokumentów o przekazaniu organów córki do przeszczepu kobieta wciąż bardzo cierpi. Wtedy poznaje rodzinę Bellów. Ich piętnastoletnia córka Maddie żyje tylko dlatego, że Emily umarła. Zafascynowana tą kruchą więzią ... bojąc się ujawnić, kim jest naprawdę, Hannah nawiązuje niespodziewaną przyjaźń z matką dziewczynki, Olivią. Państwo Bell mają jednak własne problemy. Olivia, jeszcze niedawno gotowa opuścić bogatego, ale despotycznego męża, czuje się z nim związana po przeszczepie, który uratował życie ich córki. Tymczasem Maddie, zmęczona ograniczeniami, jakie narzuca jej słaby stan zdrowia i lęk przed coraz częstszymi wybuchami gniewu ojca, regularnie ucieka w świat, gdzie może być tym, kim chce: świat internetu. Mistrzowsko poprowadzona narracja i sugestywnie zarysowane postaci bohaterów, którzy muszą stawić czoło prawdzie, to główne atuty tej trzymającej w napięciu lektury.     „Wzruszająca nowa powieść Amy Hatvany plasuje ją w doborowym towarzystwie takich pisarek jak Jodi Picoult”. Alison Winn Scotch Amy Hatvany jest autorką kilku bestsellerowych powieści, z których w Polsce ukazał się do tej pory Ogród wspomnień. Mieszka z rodziną w Seattle. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie: amyhatvany.com. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Amy Hatvany
  • 2015
  • 350
  • 216
  • 135
  • 9788379439287
  • 9788379439287
  • ZCKQE

Recenzje czytelników

Przy mnie będziesz bezpieczna

Ocena:
Autor:
Data:
Przy mnie będziesz bezpieczna to kolejna książka o przeszczepach i trudnym życiu dopiero po nim. Kiedy o niej usłyszałam nie podeszłam do niej zbyt przychylnie, bo cóż może oferować kolejna taka sama książka?! Ja rozumiem, że nawet identyczną historię każdy człowiek może odpowiedzieć na sto różnych sposobów... ale czy jeden człowiek umiałby przeczytać później ich chociaż z dwadzieścia? Nie twierdze, że aż tyle udało mi się takich książek dorwać, ale w połączeniu z filmami. ... rzeczywiście wyszłoby tego dość dużo.

Historia opisywana jest z trzech perspektyw ( czyli jeden plus! Tak lubię! ). Jedną bohaterką jest matka dziewczynki, której narządy zostały oddane potrzebującym dzieciom. Drugą bohaterką jest dziewczynka, która, aby przeżyć dostała wątrobę Emily. Ostatnią bohaterką jest matka dziewczynki, która mogła żyć dzięki przeszczepowi. Może jestem bez serca, ale naprawdę niezbyt interesowało mnie jak radzi sobie z bólem i wspomnieniami Hannah. Jak w szkole przystosowuje się do normalnego życia Maddie... może i to było ciekawe, ale ja nie mogłam doczekać się jedynie tych rozdziałów, w których mowa o Olivii. W sytuacji, w której odzyskała swoją córkę powinna być najszczęśliwszą kobietą na świecie-niestety miała z całej trojki najtrudniejszą historię.

Kiedy szczęśliwie wyszła za mąż miała osiemnaście lat. Nie spodziewała się, że ta decyzja oznacza dla niej wieczne piekło. James okazał się najgorszym, czego kobieta może oczekiwać od życia. Zastraszał ją, bił i nie pozwalał jej mieć własnego zdania.
Niesamowicie utożsamiałam się z tą kobietą. Czułam z nią jakieś niesamowite połączenie, smutek, żal, ale i zrozumienie. Po przeczytaniu książki przez kilka dni nie mogłam dojść do siebie.

Nadal uważam, że książka mi się nie podobała... ale jak mogła mi się nie podobać, skoro wywołała we mnie tak silne emocje, nawet jeżeli zawierały się one jedynie w jednej trzeciej całej książki.Chyba jednak nie było tak źle ;)

Z miłą chęcią porozmawiałabym z kimś, kto książkę miał już możliwość przeczytać. Jestem ciekawa waszych wrażeń :)

Co do okładki- nie za bardzo rozumiem z racji tego, że Maddie i Emily nie są tutaj jedynymi głównymi bohaterkami... ale jest całkiem przyjemna. Nie jest źle. Taka wiosenna... idealna na ten czas! :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena