Koszyk 0
Opis:
Joël Pralong w prostych słowach zaprasza nas, abyśmy odważnie wyruszyli w podróż do swojego wnętrza, zmierzyli się z paraliżującym nas strachem czy wręcz – odważyli się na… lęk, z ufnością dziecka powierzyli swoje zranienia, obawy i niepokoje Bogu. Abyśmy – na wzór św. Teresy z Lisieux – odważnie wkroczyli na drogę duchowego dziecięctwa i dzięki Boż ... ej pomocy rozwinęli skrzydła wielkiego orła. Przerażone pisklę, które żyje w nas, zostało powołane do urzeczywistnienia wielkiej przemiany i uświadomienia sobie, kim jest naprawdę. Do wielkiego wyzwolenia i wypowiedzenia w prawdzie słów: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia!” (Flp 4,13). Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie to książka napisana prostymi słowami, szczera i autentyczna, wzbogacona osobistym świadectwem autora, który nie waha się otwarcie mówić o swojej walce duchowej i wewnętrznej przemianie, dokonanej za sprawą Ducha Świętego. To dzieło pedagogiki duchowej uczy wiary, ufności i miłości w codziennym życiu. Joël Pralong -  kapłan w szwajcarskiej diecezji Sion. Autor wielu książek z pogranicza duchowości i psychiatrii (Pokochać samego siebie; Samobójstwo i co dalej?; Słabość i moc: Paweł z Tarsu i Teresa z Lisieux: miłosna pieśń na dwa głosy; Terapia dla duszy; Zwalczyć negatywne myślenie). Szczególną troską otacza młodzież, osoby cierpiące na depresję, rodziny dotknięte samobójczą śmiercią dziecka. Duchowy towarzysz wszystkich, którzy pragną wzrastać w miłości, odzyskać radość życia i odkrywać swoją prawdziwą tożsamość dzieci Bożych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joël Pralong
  • 2016
  • 176
  • 205
  • 135
  • *, 978837516-802-0
  • 9788375168020
  • ZD64N

Recenzje czytelników

Pokonać lęk

Ocena:
Autor:
Data:
Strach pojawia się w obliczu zagrożenia i ma spowodować, że odpowiednio zareagujemy, aby się obronić. Są jednak ludzie, którzy wszędzie dostrzegają niebezpieczeństwo i reagują nieadekwatnie do okoliczności. Uporczywy strach, to już stany lękowe, które nie pozwalają normalnie funkcjonować.

Joël Pralong - kapłan w szwajcarskiej diecezji Sion zajmuje się duchowością psychiatrii. Szczególnie stara się pomagać osobom cierpiącym na depresję i rodzinom dotkniętym śmiercią dziecka ...

W swojej książce pt.,,Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie" radzi, by pomocy szukać w żarliwej modlitwie do Boga. Może to być modlitwa indywidualna lub wspólnotowa.
Dusza człowieka otwiera się na nową perspektywę życia, ale wcześniej człowiek musi pogodzić się z samym sobą, pokonać wewnętrzne sprzeczności, dostrzegać w innych ludziach nie wrogów, ale bliźnich.
Autor przedstawia ciekawą charakterystykę ludzi wierzących:
-Nawiedzony,
-Formalista,
-Wierzący niepraktykujący,
-Faryzeusz,
-Intelektualista,
-Wierzący sercem,
-Zacheusz.
W zabawny sposób pokazuje, jak ludzie pojmują i praktykują wiarę. Przyznam, że spostrzeżenia są bardzo trafne i każdy może odnaleźć w tych opisach siebie.

Joël Pralong dzieli się wspomnieniami ze swojego życia, otwarcie mówi o własnej walce duchowej i wewnętrznej przemianie za sprawą Ducha Świętego.
Jeden z rozdziałów książki poświęcił na przybliżenie postaci św. Teresy z Lisieux, która w dzieciństwie ,,zmagała się z okresowymi napadami chorobliwego strachu, graniczącego z psychozą."

,,Przezwyciężyć lęki. Obudź orła, który jest w tobie" to książka autentyczna, która wyznacza kierunkowskazy do uwalniania się od lęku. Nie daje gotowej recepty, ale pokazuje, że należy osobiście zaangażować się w uzdrowienie, zaufać swojemu wnętrzu, zaufać innym ludziom i Bogu każdego dnia.
http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Przezwyciężyć lęki

Ocena:
Autor:
Data:
Joel Pralong – to kapłan szwajcarskiej diecezji Sion, autor wielu książek psychologicznych. Szczególną troską otacza młodzież, osoby cierpiące na depresję, czy rodziny dotknięte samobójczą śmiercią dziecka. I właśnie książka którą chcę Państwu polecić, to swego rodzaju duchowy poradnik księdza Joela jak przezwyciężyć lęki które tkwią w większości z nas, z którymi nie umiemy sobie często radzić, bądź sięgamy po różne uspokajacze typu: tabletki uspokajające ... lub co gorsza antydepresanty bardzo szkodliwe i uzależniające. A czego się boimy : braku miłości, akceptacji, samotności, odrzucenia, boimy się o nasze dzieci, rodziny, także chorób, starości, śmierci czy koszmarów sennych. A ksiądz Joel przychodzi nam tutaj z pomocą głównie duchową i udziela nam kilku praktycznych wskazówek np. pierwszy i podstawowy problem to modlitwa: czy dobrze się modlimy? Czy w modlitwie osiągamy spokój? Czy nie wymagamy od Pana Boga za dużo, bądź za dużo nie prosimy dbając tylko o siebie? Druga metoda to osobiste zaangażowanie się, nawiązywanie relacji, zaufania z samym sobą, z innymi, z Bogiem – dzień po dniu „Czemu się boicie ludzie słabej wiary…”Woła Jezus w łodzi miotanej przez fale. Jeśli pozwolimy, aby Bóg został uśpiony w naszej duszy – narazimy się na napad paniki i zatonięcie. Z drugiej jednak strony strach to sygnał alarmowy. Strach zachęca do zachowania ostrożności, sygnalizuje bezpieczeństwo, powoduje, że szukamy ratunku, pobudza wiarę i wołanie do Boga. Uzdrowienie nas z lęku to przezwyciężenie wewnętrznych zranień, które w nas tkwią i właśnie w tej książce autor daje nam jasne i szczere wskazówki jak postępować poparte urywkami z Pisma Św. i nauką z tego płynącą. Autor w sposób bardzo autentyczny otwarcie mówi o swojej przemianie duchowej dokonanej przez Ducha Świętego.
Książka w miękkiej oprawie, zawiera 170 stron, napisana jest językiem bardzo prostym i zrozumiałym dla potencjalnego czytelnika. Jest także szczerym i autentycznym świadectwem autora o swojej duchowej przemianie i problemach z dzieciństwa.
Jeśli chcesz wybrać się w duchową podróż, wraz z księdzem przewodnikiem, książka ta jest wspaniałą okazją do pogłębienia wiary, wyzbycia się lęku oraz rozwinięcia skrzydeł tkwiącego w tobie wielkiego orła i do zrozumienia, że „Wszystko mogę w Tym który mnie umacnia…”
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena