Koszyk 0
Opis:
Fascynująca opowieść o dwojgu młodych ludziach, którzy za wszelką cenę starają się uciec od przeszłości i wspólnie odnaleźć ścieżkę nowego życia Życie Luke'a Price’a od zawsze zależało od porządku, kontroli i twardego stawiania czoła światu. Nic nieznaczące związki z kobietami były dla niego rozrywką - sposobem na wyciszenie chorych wspomnień ... z dzieciństwa. Luke rozpaczliwe pragnie zapomnieć o przeszłości, ale – nieważne, co zrobi - ona i tak będzie go prześladować. Los nie sprzyjał Violet Hayes. Już jako dziecko została sama na świecie, bez żadnej rodziny. Towarzyszyły jej jedynie wspomnienia o niewyjaśnionym morderstwie rodziców. Dorastała w domach zastępczych, żyjąc pod opieką nieodpowiedzialnych przybranych rodziców, w otoczeniu narkotyków. Nikt o nią nie dbał, gdy próbowała zwalczyć bolesne wspomnienia o nocy, w której odebrano jej rodziców. Ale niepamięć przychodzi z trudem, kiedy nie można zamknąć za sobą niektórych drzwi, a ona nie mogła przestać śnić o tym, co przydarzyło się tamtego tragicznego dnia. Aby poradzić sobie z życiem, dystansuje się do wszystkich wokół i nigdy nie pozwala sobie na uczucia. I nagle Violet spotyka Luke'a. Obydwoje natychmiast ścierają się, ale równocześnie coś ich ku sobie pcha. Chociaż z tym walczą, powoli otwierają się przed sobą i czują coś, czego jeszcze nigdy nie poznali. Odkrywają, jak bardzo są do siebie podobni. Czeka ich jednak zderzenie z jeszcze jedną trudną prawdą: nie da się uciec od przeszłości... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2016
  • 1
  • 368
  • 205
  • 140
  • 9788365521-77-4
  • 9788365521774
  • ZDFJC

Recenzje czytelników

Przeznaczenie = zagubienie

Ocena:
Data:
Dwójka ludzi, dwójka zranionych ludzi, zranionych przez najbliższych, zranionych przez niebezpieczne i niezrównoważone osoby. Izolacja to ich drugie imię, boją się pokazywać własnych uczuć, ukrywają swoje prawdziwe oblicza. Niewyobrażalny ból cierpienia, który popycha ich do krawędzi własnych możliwości, sprawia, że ich drogi się krzyżują, sprawdzając przy tym ich odporność i cierpliwość do drugiego człowieka w potrzebie, cierpiącego z podobnych powodów, ale w inny, bardziej destruktywny sposób ...


Historia Violet i Luke’a nie jest śmieszna, nie jest sielankowa, jest bardziej jak droga z dużą ilością dziur i za każdym razem, gdy przez nią przejeżdżasz, pozostawiasz coraz większe zniszczenia. Przy nich nasze życie to bułka z masłem. Oni mają tylko dwie opcje zginąć lub przetrwać, nic więcej.

Violet to silna i nieradząca sobie z własnym życiem kobieta, podejmująca złe wybory dotyczące jej zdrowia psychicznego i nieradząca sobie z doborem ludzi ją otaczających. Dziewczyna od dziecka nie miała łatwego życia. Była dzieckiem systemowym, dlatego nie dziwi mnie jej próba chronienia tego, co z niej pozostało. Jej postawa jest imponująca i w tym samym czasie dołująca, bo takie dzieci naprawdę istnieją, trafiają z rodziny do rodziny, aż w końcu lądują na ulicy lub spelunie, w której nie istnieje wizji przyszłości. Violet jednak walczy — nie wychodzi jej to najlepiej — ale to robi, bo wie, że na końcu tunelu jest światło.

Luke. Luke’a poznaliśmy w poprzednich częściach z cyklu „Coincidence”, lubiłam i szanowałam jego postać, ze względu na to, że przeżył i przetrwał piekło. Jednak w tej części dostajemy całkowity wgląd w jego światopogląd i historię. Muszę przyznać, że moje serce krajało się, gdy czytałam o jego matce i siostrze, nie było to przyjemne doświadczenie. Tak jak Violet, Luke jest pewnego rodzaju przykładem tego, jak nie powinno się traktować dziecka. To, co przeżył w bardzo młodym wieku, odbija się na jego teraźniejszości/przyszłości.

„Przeznaczenie Violet i Luke’a” jest książką, którą można przeczytać, nie czytając poprzednich części. Jessica Sorensen nie zawodzi pod względem stylu, ale zawiodłam się, jeżeli chodzi o fabułę, ponieważ przez ¾ powieści nie ma akcji, dopiero końcówka sprawiła, że chciałam czytać dalej. Jest to kolejna powieść Sorensen, która niestety kończy się cliffhangerem, jest to dość frustrujące ze względu na to, że właśnie końcówka książki była najciekawsza i naprawdę chciałabym poznać dalsze losy Violet i Luke’a.

Nie powiem, że Sorensen czyta się źle, zdecydowanie ma w sobie to coś, co sprawia, że nadal sięgam po jej powieści. Pomysł na fabułę pomimo strasznego rozciągnięcia był w porządku, nie mam zastrzeżeń, ponieważ autorka skupiła się na przedstawieniu nam przeszłości głównych bohaterów oraz na działaniach zapobiegawczych przed kompletnym roztrzaskaniem ich serc, skupiła się również na ich rozterkach i próbach podjęcia sensownych decyzji życiowych. Ze względu na sferę emocjonalną i poruszone tematy mogę wybaczyć jej niedociągnięcia i słabo rozwiniętą akcję.

Tych, co znają już Sorensen nie muszę namawiać, by sięgnęli po kolejną część z serii „Coincidence”, jednak jeżeli nie czytaliście nic tej autorki, to są dwie opcji: 1) zawiedziecie się lub 2) pokochacie ją, bo wydaje mi się, że Sorensen jest jedną z tych autorek, którą się lubi natychmiastowo, albo nienawidzi. Osobiście polecam przeczytanie „Przeznaczenie Violet i Luke’a”, ale proponuje również uzbrojenie się w cierpliwość przed jej rozpoczęciem.

Review Junkie, Anna
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Violet i Luke

Ocena:
Autor:
Data:
Nie da się zmienić przeszłości. Nie można odwrócić tego, co się już zdarzyło, choćby było największym koszmarem. Ale zawsze jest szansa na lepsze jutro. Trzeba walczyć o swoją przyszłość, pogrzebać wszystkie dręczące myśli. Przestać uciekać i w końcu się z tym zmierzyć. Cuda zdarzają się każdego dnia, wystarczy w to uwierzyć...
Miałam już wcześniej styczność z twórczością Jessicy Sorensen, jednak wtedy stwierdziłam, że nie jest to raczej literatura wysokich lotów. Tyle ... że Przeznaczenie Violet i Luke'a mnie zaciekawiło i byłam bardzo chętna do poznania losów tych dwojga. Pierwsze wrażenie? Książka nie powala, ale jednak coś dla siebie w niej znalazłam.
Jeśli chodzi o bohaterów, to zostali całkiem dobrze wykreowani, jednakże miałam pewien problem: z żadnym z nich nie potrafiłam się utożsamić. Violet momentami mnie irytowała swoim zachowaniem. Chodzi głównie o pewne zgorzknienie, które dało się u niej zauważyć. To tak, jakby kompletnie nie wierzyła, że niektóre rzeczy jeszcze można zmienić i wszelkie próby uważała za bezsensowne. Na dodatek odpychała od siebie wszystkich, którzy pragnęli się do niej zbliżyć i nie pozwalała sobie na żadne pozytywne uczucia. Przeszłość miała na nią ogromny wpływ, a życie w kolejnych rodzinach zastępczych sprowadziło ją na złą drogę.
Natomiast Luke sprawiał wrażenie nieco pogubionego młodego mężczyzny, którego wciąż prześladowała trauma z przeszłości. Był nieco bardziej przyjazną osobą w stosunku do Violet, ale w środku był tak samo złamany i smutny, a na dodatek z góry będący na przegranej pozycji.
Wątek romantyczny był istotnym elementem tej opowieści. Miłość grała rolę zapomnienia. Sprawiała, że zarówno Violet, jak i Luke stopniowo się otwierali, a nawet nieco zmieniali. Można powiedzieć, że to historia jakich wiele – oboje rozbici i niewierzący w prawdziwe uczucia. Jednak autorka podratowała całość zaskakującym zwrotem akcji, który zaserwowała na końcu, obracając wszystko do góry nogami i dodając jeszcze więcej goryczy...
Podsumowując, Przeznaczenie Violet i Luke'a to książka o walce z traumatyczną przeszłością i o miłości, która potrafi ocieplić nawet te najbardziej nieczułe serca. Nie jest to może żadne arcydzieło, postacie też dają wiele do życzenia, ale koniec końców nie jest to taka zła książka. Po prostu nie przypadł mi do gustu sposób pisania autorki. Ale myślę, że jeśli ktoś lubi motyw trudnej miłości, a na dodatek polubił się z twórczością Jessicy Sorensen, to spokojnie może przeczytać. Ale nie nastawiać się na coś cudownego, aby się nie zawieść.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena