Koszyk 0
Opis:
*Słyszałeś o osobach czytających w myślach lub przewidujących przyszłość? *Wierzysz w istnienie innych rzeczywistości i możliwość kontaktowania się z duchami? *Wiesz, na czym polega postrzeganie pozazmysłowe? Jeśli masz wątpliwości lub po prostu interesujesz się parapsychologią, sięgnij po tę książkę. Dzięki niej poznasz historie osób przekonanych o swoich nadprzyrodzonych umiejętnościach, m.in. medium Florence Cook czy Morgana Robertsona, który przewidział katastrofę Titanica ... Dowiesz się również, w jaki sposób naukowcy starają się wyjaśniać zjawiska paranormalne. A może sam zechcesz sprawdzić, czy drzemią w tobie nadnaturalne siły? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Brian Haughton
  • 2012
  • 224
  • 215
  • 163
  • 978-83-245-1895-1
  • 9788324518951
  • ZAIRA

Recenzje czytelników

Bardzo ciekawa i pięknie wydana pozycja.

Ocena:
Autor:
Data:
Słyszeliście o osobach czytających w myślach lub przewidujących przyszłość?
Wierzycie w istnienie innych rzeczywistości i możliwość kontaktowania się z duchami?
Wiecie, na czym polega postrzeganie pozazmysłowe?
Tego typu zagadnienia porusza książka.
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to piękne wydanie (i ze względu na to wydanie, na jego wysoką jakość daję 5).
Okładka jest usztywniona, książka wydana na kredowym papierze, bardzo kolorowa, przypomina trochę stary album ... z fotografiami w kolorze sepii, cieniowanym tłem. Idealna na prezent.
Jestem sceptycznie nastawiona do metafizycznych zagadnień, ale w książce znalazłam wiele ciekawostek, które mnie zainteresowały.
Pozycja ta nie tylko porusza tematykę zjawisk paranormalnych, ale także dokumentuje je historycznie.
Autor zadał sobie wiele trudu, żeby zgromadzić w jednym tomie tak dużo informacji. Poruszając konkretny temat cofa się do początków zjawiska, przedstawia np. pierwsze osoby, co do których udokumentowano jasnowidzenie, szósty zmysł czy podróż w czasie.
Ciekawe, jako urozmaicenie są liczne testy. Dzięki nim możemy przekonać się czy mamy zdolności medium, czy jesteśmy jasnowidzem, a może drzemią w nas zdolności chirurga parapsychicznego?
Z bliską osoba możecie także przeprowadzić ćwiczenia i testy dot. telepatii, czy eksperyment dot. prekognicji z talią kart.
Co ważne, wszystkie problemy, zagadnienia, jakie autor porusza omawiane są bardzo szeroko w kontekście całego świata, nie ograniczają się tylko do Europy. Poznajemy więc także kulty i osoby związane z parapsychologią z terenów Afryki czy Ameryki.Nawet jeżeli zagadnienie parapsychologii traktujecie z lekkim przymrużeniem okna, książka może być świetną zabawą, a dla osób zainteresowanych tematem jest to pozycja obowiązkowa.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wszystko co chcesz wiedziec na temat parapsychologi...

Ocena:
Autor:
Data:
Nie zastanawiało Cię nigdy, jak to jest z tymi zjawiskami paranormalnymi? Kto posiada zdolności paranormalne? I najważniejsze, czy istnieje coś takiego jak magia? A może to wszystko jest zwykłym kłamstwem, ukrywanym przez zręczne sztuczki. Chcesz wiedzieć? Sięgnij po „Przewodnik po zjawiskach paranormalnych”.

Jeżeli masz wątpliwości lub po prostu interesujesz się parapsychologią, sięgnij po tę książkę. Dzięki niej poznasz historie osób przekonanych o swoich nadprzyrodzonych umiejętnościach ... Dowiesz się również, w jaki sposób naukowcy starają się wyjaśnić zjawiska paranormalne. A może sam zechcesz sprawdzić, czy drzemią w tobie nadnaturalne siły?

Zawsze interesowały mnie zjawiska paranormalne. Aczkolwiek moja wiedza ograniczona była do pojęcia „duchy” i nic więcej na ten temat powiedzieć nie umiałem. Dlatego też, gdy tylko zobaczyłem ten tytuł postanowiłem przygarnąć książkę do siebie.

Rzeczą, która najbardziej spodobała mi się w pozycji jest szata graficzna. Chociaż okładka nie jest powalająca, w środku spotykamy wiele ciekawych zdjęć. Tekst i obrazy umieszczone są na tle, które wygląda, jakby było kartką starej księgi. Nie da się opisać tego słowami. Po prostu wnętrze książki jest cudowne, co w jakiś sposób przyczynia się do szybszego przeczytania pozycji.

Dobrym pomysłem, który przyciągnie wielu czytelników jest umieszczanie testów na końcu każdego rozdziału. Mamy wtedy możliwość sprawdzenia swoich sił w parapsychologii. Testów jest naprawdę wiele i większość z nich próbowałem wykonać. Niektóre nawet mi się udały.

Książka jest zbiorem wielu ciekawostek na temat różnych dziedzin w parapsychologii. Poznajemy wiele nadnaturalnych umiejętności, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Ciekawostki, ciekawostkami, ale często zdarzało się, że zamiast prostego języka, który przyjemnie się czyta, autor opisywał wszystko w dość nudny i sztywny sposób. Wiedziałem, że książka będzie przewodnikiem. Nie sądziłem jednak, iż będzie opisywany on w tak nudny sposób.

Autor potrafił wszystkie informacje na dany temat „ścisnąć” do tego stopnia, że każdy rozdział, a raczej rozdzialik zajmował cztery strony, potem był test i analiza przypadku. Haughton dobrze zrobił wybierając tylko najważniejsze informacje, bo dzięki temu pozycja nie była nudna, a bardzo ciekawa.

Książkę polecam każdemu, kto mniej czy bardziej interesuje się zjawiskami paranormalnymi. Wiedza jaka zawarta jest w tej książce, powinna bardzo przybliżyć Ci świat nadnaturalny. Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena