Koszyk 0
Opis:
Polska późnych lat 90. Tomasz B., dziennikarz i publicysta podupadającego tygodnika, otrzymuje od szefa propozycję wyjazdu do Wiednia na wielką konferencję poświęconą modnym tematom współczesności: prawom człowieka, pokojowi, ekologii. Nie spodziewa się, że zostanie mimowolnym bohaterem międzynarodowej afery, a całe jego dotychczasowe życie rozpadnie się niczym domek z kart. Czy lekarstwem na uwolnienie się od świata pełnego obłudy, którego on sam jest częścią, będzie spotkanie miłości życia ... Czy wręcz przeciwnie, owo nagłe uczucie jaskrawiej jeszcze pokaże słabość Tomasza? Słabość człowieka współczesnego? Jak zachowa się bohater, gdy stanie w obliczu ostatecznego wyboru? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Paweł Lisicki
  • 2009
  • 1
  • 294
  • 205
  • 145
  • 97883-7506-4223
  • 9788375064223
  • Y3175

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
Paweł Lisicki jest eseistą, publicystą, tłumaczem i redaktorem naczelnym dziennika "Rzeczypospolita" do 2011 r., w latach 2011–2012 tygodnika „Uważam Rze”, od 2013 tygodnika „Do Rzeczy”.

Tomasz B. pisze artykuły do podupadającego tygodnika. Jego szef z powodów zdrowotnych nie może wyjechać na ważną konferencję do Wiednia. Tomasz B. otrzymuje propozycję wyjazdu. Na konferencji są poruszane takie tematy jak: ekologia, prawa człowieka, pokój na świecie. Tomasz B. zdradza swoją żonę ... Zakochuje się bez pamięci w Nataszy. Kobieta ma 30 lat. Mężczyzna skończył 50 lat. Dziennikarz wyznaje dziewczynie miłość. Natasza stwierdza, że Tomasz jest nachalny. Kobieta jednak decyduje się na romans. Pewnego popołudnia do dziennikarza przychodzi policjant i informuje go o śmierci Nataszy. Tomek jest głównym podejrzanym o zabójstwo. Mężczyzna zostaje wplątany w intrygę.

Jak dziennikarz przeżyje śmierć Nataszy? Czy żona dowie się o zdradzie? Czy Tomaszowi uda się dowieść swojej niewinności?

Po przeczytaniu książki można wysnuć wniosek, że pieniądze szczęścia nie dają. Powieść zmusza do myślenia.

Polecam tę książkę każdemu. Powieść zawiera sporo wątków. Nie sposób przewidzieć kolejnych wydarzeń. Ta historia umili wolną, wakacyjną chwilę.
Kasia, lat 17
źródło osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena