Koszyk 0
Opis:
Historical fiction, jakiego jeszcze nie było! Wizja współczesnej Moskwy w przededniu... przywrócenia caratu. „Steve Berry oparł swoją książkę na bazie faktów, hipotez i tajemnic”. Angora „Powieść jest zręcznym połączeniem faktów historycznych, mitów dotyczących rodziny carów Rosji i fantazji autora budującej na tym tle akcję powieści kryminalnej. Trzeba też ... przyznać, że jak na kryminał, powieść dosyć wiernie trzyma się faktów”. Magazyn Literacki Książki „Jeżeli zaczniesz czytać, masz noc z głowy”. Poradnik domowy „Fanom książek Dana Browna i Daniela Silvy z pewnością spodoba się Przepowiednia dla Romanowów. Ta powieść, ze swą wybuchową akcją i frapującym suspensem, jest jak przejażdżka rollercoasterem, podczas której czytelnik coraz głębiej wnika się w jedną z największych tajemnic naszych czasów”. Sharon Kay Penman, autorka książki Słońce w chwale Jekaterynburg, 16 lipca 1918 Minęło dziesięć miesięcy od przejęcia władzy przez rewolucjonistów. Biała Armia zbliża się do miasta, gdzie car i jego rodzina więzieni są przez bolszewików. Nadworny jasnowidz Rasputin przepowiada rychłą śmierć rodziny Romanowów, lecz dostrzega szansę na ocalenie jednego z jej członków. Moskwa, czasy współczesne Rosja przeżywa ekonomiczny upadek. Obserwujący to mieszkańcy kraju wierzą, że przywrócenie monarchii może być remedium na wszystkie obecne problemy. Nowy car ma zostać wybrany spośród dalekich krewnych Mikołaja II, przedtem jednak Miles Lord, amerykański prawnik i znawca rosyjskiej historii, ma prześwietlić jego przeszłość. Pewni wpływowi biznesmeni ze Wschodu chcą się bowiem upewnić, czy ich kandydata na pewno da się w łatwy sposób kontrolować… Kiedy Miles Lord zdaje sobie sprawę, że jego życie i przyszłość Rosji zależą od tego, czy uda mu się rozszyfrować zagadkę przepowiedni Rasputina, zaczyna poszukiwać informacji o tym, co stało się z rodziną ostatniego cara Rosji i jej znachorem. Czyżby ktoś z nich przeżył masakrę z 1918 roku, a ta krwawa noc nie była ostatnim rozdziałem w historii dynastii Romanowów? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Steve Berry
  • 2016
  • 3
  • 468
  • 205
  • 143
  • *, 978837999-694-0
  • 9788379996940
  • ZD3UL

Recenzje czytelników

Ród Romanowow

Ocena:
Autor:
Data:
"Przepowiednia dla Romanowów" to porywająca powieść z pogranicza prawdy i fantazji, świetnie napisana i porywająca. Autor w barwny i intrygujący sposób przybliża nam rodzinę Romanowów, prawda historyczna została tutaj ubarwiona fantazją Autora , co sprawiło, że powstała naprawdę niesamowita powieść.
Czytałam z zapartym tchem i wypiekami na twarzy :) Akcja mknie jak burza, a wątki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Bohaterowie są mocno zarysowani, a Autor poświęcił im sporo czasu ... dzięki czemu są rozpoznawalni i oryginalni.

Steve'a Berry charakteryzuje lekkość pióra, dzięki czemu powieść czyta się jednym tchem. Temat Romanowów wzbudza moją ciekawość i staram się czytać materiały na ich temat. Powieść Berry'ego pokazała mi tą tematykę z zupełnie innej strony i dała do myślenia.
Polecam serdecznie "Przepowiednię dla Romanowów" - to naprawdę znakomita powieść!
http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2016/04/przepowiednia-dla-romanowow-steve-berry.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena