Koszyk 0
Opis:
Początek lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Młodzi ludzie szukają swojego miejsca w życiu, wikłając się w uczuciowe perypetie i sensacyjną intrygę… Początek lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Młodzi ludzie szukają swojego miejsca w życiu, wikłając się w uczuciowe perypetie i sensacyjną intrygę. A wszystko dzieje się w szarej strefie ś ... wiata biznesu, który nazbyt chętnie wchodzi w niebezpieczne związki z polityką. Iza po czterech latach małżeństwa ucieka od psychopatycznego męża do Polski. Na promie spotyka Maćka, który pomaga jej stanąć na nogi. Załatwia jej mieszkanie, pracę, wprowadza w swój krąg przyjaciół. I jest nią zainteresowany. Iza jednak nie pragnie miłości, tylko bezpieczeństwa i pieniędzy. Wkrótce na horyzoncie pojawia się interesujący kandydat, potentat w branży komputerowej… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Hanna Cygler
 • 2016
 • 2
 • 320
 • 197
 • 128
 • *, 978837818-861-2
 • 9788378188612
 • ZDB25

Recenzje czytelników

Przekład dowolny

Ocena:
Autor:
Data:
Głowna bohaterka Izabela nie wiodła do tej pory łatwego życia. Jej dawna miłość ją opuściła, a kolejna zawiodła tuż po ślubie, źle ją traktując. Kobieta nie potrafi dłużej wytrzymać, więziona w sidłach męża - postanawia uciec jak najdalej, zacząć nowe życie od zera. W czasie podróży na promie spotyka niejakiego Maćka, który początkowo nie budzi w niej zaufania. Mężczyzna oferuje jej swoją pomoc, wynajem mieszkania oraz dobrze płatną pracę ... Dzięki niemu Iza staje na własne nogi i budzi się do życia po ciężkich przeżyciach. Wszystko niespodziewanie zaczyna się komplikować, a kobieta nie może czuć się bezpiecznie nawet w swoim domu. Przeszłość zaczyna ją prześladować, a nowy znajomy nie zawsze może ją ochronić przed złem świata. Jej relacje z Maćkiem również są dość skomplikowane, ponieważ żadne z nich nie wie, czego chce. Ich dalsze losy przeplatane są różnymi uczuciami, a bohaterowie starają się odnaleźć swoje pewne miejsce do życia.

Zarówno Izabela, jak i nowo poznany Maciej, nie mieli łatwego życia i oboje borykali się już z wieloma problemami. Nie były to jedynie komplikacje rodzinne, w grę wchodziły również wszelakie zawody miłosne, uczuciowe, zawodowe i studenckie. Oboje ciągle tułali się po świecie, szukając siebie i miejsca, w którym będą naprawdę szczęśliwi. Ich życie, w żadnym wypadku nie usłane różami, nie rozpieszczało ich i za sprawą różnych wydarzeń oboje mają silne i mocno zarysowane, doświadczone charaktery. Ich spotkanie od samego początku daje czytelnikowi pewne znaki, które z każdą stroną przekazują nam coraz bardziej znaczące przesłanie. W ich życie wkrada się wiele nowych osób, które nie zawsze dobrze życzą i potrafią zniszczyć życie zawodowe komu tylko zechcą. Bohaterka nie szuka jednak miłości, jej celem jest uniezależnienie się i zarabianie na własne, normalne życie.

Historia opowiedziana na kartach tej powieści od samego początku miała w sobie promyczek, który zachęcał mnie do dalszej lektury i wciągał mnie uczuciowo w losy bohaterów. Opisane zostały ich najgorsze chwile życiowe, niepowodzenia i momenty, w których rezygnowali ze wszystkiego. Autorka wyraźnie ukazuje, że do celu wystarczy ogromne samozaparcie i osoby, które nas w tym wesprą. Bohaterzy odnaleźli właśnie takie osoby i dzięki temu udało im się zdobyć to, na czym najbardziej im zależało. Co to było? Tego nie zdradzę.

Pomimo wielu upadków ich losy zakończyły się tak, jak to sobie wymarzyłam. Ich życie było szaloną karuzelą, która zaskakiwała czytelnika dosłownie w każdym rozdziale. Gdy wszystko szło w odpowiednim kierunku zawsze stało się coś, co zupełnie odwróciło sprawy i zagmatwało akcję książki. Autorka nie pozwala się nudzić i funduje nam wiele emocji, które towarzyszą przez całą powieść. Jestem urzeczona przedstawioną historią i z całą pewnością wkrótce sięgnę po inną pozycję Hanny Cygler. Jej język jest bardzo przejrzysty i potrafi umiejętnie wprowadzić nas w skomplikowaną akcję książki. Wszystko idealnie się zazębia, a finał powieści jest niesamowicie satysfakcjonujący i wzruszający.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena