Koszyk 0
Opis:
Dalsze losy bohaterów powieści "Łatwopalni". "Kiedyś się przebudzisz i dojdziesz do wniosku, że możesz nabrać powietrza w płuca i nie czujesz już tego nieznośnego bólu. Zrozumiesz, że właśnie nadszedł dla ciebie nowy dzień. Po tym przebudzeniu już wszystko będzie inne, bardziej przyjazne i mniej bolesne. Ale całej przeszłości nigdy nie wymażesz". Bohaterowie "Łatwopalnych" zmagają się z własną przeszłością, teraźniejszością, budując mozolnie szczęśliwą przyszłość. Jarek, Monika, Sylwia, Bernie ... Grzesiek, Dorota. Życie wymaga poświęceń i szybkich decyzji. Jednak czy wszyscy są na to gotowi? Kontynuacja historii o gorącej miłości w malowniczych klimatach Dolnego Śląska. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Filia
 • miękka
Mniej Więcej
 • Agnieszka Lingas-Łoniewska
 • 2014
 • 1
 • 284
 • 195
 • 120
 • *, 9788379880201
 • 9788379880201
 • ZBEAG

Recenzje czytelników

Przebudzenie

Ocena:
Autor:
Data:
Moją przygodę z Panią Łoniewską zaczęłam od Łatwopalnych i później czytałam już wszystko.
Przez to czekałam na Przebudzenie z niecierpliwością i zamówiłam ją od razu jak pojawiła się w przedsprzedaży.
Po przeczytaniu mogę stwierdzić, że nikt kto jest fanem książek Agnieszki Lingas - Łoniewskiej nie będzie rozczarowany.
To kwintesencja autorki, jej stylu pisania i tworzenia historii.
Nie będę pisać o treści, gdyż myślę, że jest ona powszechnie znana ... skupię się więc na moich odczuciach i wrażeniach.
Książka jest bardzo emocjonująca, pełna napięcia i wzruszeń. Poznajemy w niej nie tylko dalsze losy Moniki i Jarka, ale i Sylwii, Berniego,Grzegorza, Roksany, Pani Rudzkiej. Jej wielowątkowość jest dużym atutem tej książki. Autorka nie skupia się na konkretnych bohaterach i danej historii, co czyni książkę złożoną i przez to czyta się bardzo szybko – całość przeczytałam w 5 godzin. Poza tym, że dostajemy wyjaśnienia wątków z tomu pierwszego to nie można narzekać na nudę. Autorka dodaje historii pikanterii dokładając nowych pełnokrwistych i wyrazistych bohaterów. Stawia przed nimi przeciwności losu i wystawia na próbę, a ich decyzje nie zawsze są właściwe. Nie są wyidealizowani, nierealni, nieosiągalni.....
Akcja wręcz pędzi, wątki przeplatają się ze sobą płynnie sprawiając, że na czas czytania zniknęłam dla świata, po prostu utknęłam w świecie wykreowanym przez autorkę.
Bardzo podobało mi się, że Pani Agnieszka poruszyła w książce tematy trudne takie jak alkoholizm, przemoc domową, gwałt, zdradę, ale też takie zwykłe jak tęsknotę za drugą osobą, przebaczenie, zrozumienie, niedopowiedzenia czy życie w małej miejscowości, gdzie plotki potrafią zniszczyć nie tylko człowieka ale i uczucia. Taki zabieg sprawia, że każdy kto czyta książkę może identyfikować się z bohaterami i ich historią. Emocje buzują, napięcie elektryzuje, uczucia wzruszają i dają nadzieję.
Tej książki się nie czyta, tą książką się żyje....
To opisany na niespełna 300 stronach kawał prawdziwego życia.
Życia, który każda z Nas ma lub mogłaby mieć....

POLECAM
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Winien Ci jestem wszystko...

Ocena:
Autor:
Data:
Nie będę ukrywać, że spotkanie z „Łatwopalnymi” naraziło mnie na emocjonalny rollercoaster wywołując morze skrajnych przeżyć, a samo zakończenie wprawiło mnie w osłupienie. Byłam wściekła na autorkę, za to, co zrobiła pod koniec utworu ale gdy postanowiła kontynuować losy bohaterów mój żal przemienił się w ból oczekiwania. Kiedy wreszcie w moje ręce trafiło „Przebudzenie” nie potrafiłam oprzeć się lekturze ... I choć miałam wątpliwości czy historia potoczy się po mojej myśli oraz czy pisarce nie zabraknie pomysłów na skomplikowanie życia bohaterów, to byłam pewna, że nie mając ciekawej koncepcji nie pokusiłaby się o rozwijanie tej historii.

Monika nie jest już tą samą zagubioną osobą, ciąża dodała jej pewności siebie. Wie, że musi dokonać wyboru i jest na to gotowa. Postępuje zgodnie ze swoim sumieniem mając świadomość, że jej decyzja bardzo zrani jednego z mężczyzn. Przegrany nie poddaje się jednak bez walki i mimo że z każdym dniem jego szanse maleją, wykorzystuje każdą nadarzającą się "okazję". Dziewczyna z nadzieją patrzy w przyszłość, ale nie ma pojęcia, że nie wszyscy są zadowoleni z rozwoju wypadków i mają wobec niej własne plany.


Wiedziałam, że kolejne spotkanie z bohaterami przyniesie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Byłam ciekawa, w którą stronę pójdzie Monika i choć szybko otrzymałam niezbędną wiedzę, nie przypuszczałam, że autorka bardzo szybko zburzy sielankowy obraz, który stworzyła. I znów wystawi postacie na ciężką próbę. Zrealizowała niemożliwy do wykonania plan, ale zrobiła to w tak przemyślany i wiarygodny sposób, że uwierzyłam w każde jej słowo.

Autorka skupia się nie tylko na konstrukcji fabuły, ale też dopracowuje sylwetki i portrety psychologiczne bohaterów, przedstawiając ich tak realnie, że mogliby być naszymi sąsiadami. Popełniają błędy, mają wątpliwości i zmagają się z własnymi demonami. Pragną miłości, akceptacji oraz odrobiny szczęścia w życiu. I choć bagaż doświadczeń nie pozwala im odciąć się od przeszłości, to stojąc na rozstaju dróg uświadamiają sobie, że by podążać w dalszą drogę muszą dokonać ostatecznego rozliczenia i podjąć niezbędne decyzje. Ciekawym zabiegiem jest wzbogacenie historii o nowe wątki oraz dopuszczenie do głosu innych bohaterów, którzy nie tylko uatrakcyjnili historię, ale też niejednokrotnie odwracali uwagę czytelnika od życia Moniki, która powoli zaczęła schodzić na dalszy plan.

Podobnie jak w pierwszym tomie nie zabrakło różnorodnych i skrajnych odczuć, gdyż pisarka gra na emocjach czytelnika jak na pianinie, uderzając w najbardziej wrażliwe struny. Uczucia towarzyszące bohaterom są tak namacalne, że wylewają się wprost na odbiorcę i nie sposób zachować objętości. Nie zabrakło też śmiałych scen i nutki erotyzmu podanych w bardzo przyjemny i smaczny sposób. Autorka oddała klimat małej miejscowości, gdzie trudno zachować prywatność, a najmniejszy incydent staje się źródłem plotek i sensacji, a prawda przekazywana z ust do ust szybko ewoluuje tworząc opowieści niesamowite.

„Przebudzenie” to książka, przez którą płynie się zbyt szybko osiągając drugi brzeg. Powieściopisarka szybko rozbudza ciekawość czytelnika i bardzo sprytnie ją podsyca sprawiając, że oderwanie się od książki nie jest łatwe. Pierwszy tom był niczym zmysłowe, impulsywne, kipiące od emocji, niepokoju i dramatycznego napięcia tango. Drugiemu zaś bliżej było do będącej wyrazem uczuć rumby, co wcale nie oznacza, że intensywność odczuć osłabła. Nie, one pod wpływem wydarzeń i zmian zachodzących w bohaterach ewoluowały nabierając innych barw.

Kolejny raz Agnieszka Lingas – Łoniewska zabrała mnie w cudowną i pełną wrażeń podróż. Pozwoliła mi wejść z butami w życie ludzi, których los nie oszczędzał. Poczułam smak trudnych i obarczonych konsekwencjami wyborów. Byłam świadkiem zdrady, zemsty, przebudzenia, wybaczenia oraz nowego początku. Jeżeli nie boicie się wystawić swojej wrażliwości na ciężką próbę i macie ochotę na zapoznanie się z historią, której napisania nie powstydziłoby się samo życie to powinniście wejść do świata „Łatwopalnych”. Gorąco polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena