Koszyk 0
Opis:
Bill Hybels, bestsellerowy autor książek Zbyt zajęci by się nie modlić, Potęga Bożego szeptu i Życie, które działa, powraca po wielu latach z nową książką! Prostota to niezwykły poradnik życia duchowego, który już zachwyca i porusza czytelników na całym świecie. Przemęczony. Przytłoczony. Zbyt zajęty. Brzmi znajomo? Dzisiejsze tempo życia może doszczętnie wykończyć zwyczajnego człowieka. Co gorsza, nieustanne zabieganie i troska o rzeczy doczesne powodują, że tracimy z oczu to ... co naprawdę ważne. A co, jeśli życie może wyglądać inaczej? Co by się stało, gdyby odrzucić to, co zbędne i żyć dla tych, których kochamy? Jeśli, kierując się sprawami najważniejszymi, wybierzemy proste życie, będziemy musieli nie tylko zmienić tygodniowy grafik czy uporządkować szafę. Droga prostoty wymaga w pierwszej kolejności oczyszczenia duszy. Dopiero potem można przestać robić to, co się nie liczy ? i zacząć robić to, co ważne. W Prostocie Bill Hybels wymienia najważniejsze problemy, z którymi musi się uporać człowiek, by oczyścić swoje życie. Tylko kładąc wszystko na jedną szalę i żyjąc w nowy, prostszy sposób, będziemy w stanie naprawdę czerpać z życia pełnymi garściami. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Esprit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Bill Hybels
 • 2014
 • 1
 • 368
 • 205
 • 145
 • 9788364647116
 • 9788364647116
 • ZBNF6

Recenzje czytelników

Prostota

Ocena:
Autor:
Data:
„Gdy masz w sercu wiele łaski Bożej, możesz ujrzeć rozmaite sytuacje życiowe we właściwej perspektywie”

Bill Hybels jest protestanckim pastorem oraz założycielem cieszącego się dużą popularnością kościoła Willow Creek Community Church, mieszczącego się na przedmieściach Chicago. Jest cenionym autorem kilkunastu bestsellerowych tytułów traktujących o duchowości chrześcijańskiej, m.in.: „Zbyt zajęci, by się modlić” oraz „Potęga Bożego szeptu” ... Autora cechuje niezwykle charyzmatyczna osobowość oraz szczery i bezpośredni kontakt z ludźmi, które uczyniły z jego parafii najczęściej odwiedzany kościół w całej Ameryce Północnej.

Świat pędzi do przodu, a my razem z nim. Z miesiąca na miesiąc, z roku na rok jesteśmy coraz bardziej zagonieni, coraz częściej „śmiertelnie zapracowani”, nie mamy prawie w ogóle czasu, aby się zatrzymać i zastanowić się, dlaczego robimy to, co robimy. Nasze życie „poszarpane” jest zmartwieniami i obowiązkami, nad którymi czasami trudno nam zapanować. Czujemy się wtedy wtłoczeni w schemat codziennych czynności i to one najczęściej dyktują nam rytm naszego życia. Coraz więcej osób potrzebuje więc czegoś, co będzie scalało ich „rozbiegane” życie oraz pomagało odnaleźć poczucie sensu i spełnienia w codziennej, szarej rzeczywistości. Jeśli i Ty znajdujesz się w ich gronie, to „Prostota” Billa Hybelsa jest właśnie dla Ciebie! Książka ta jest niezwykle inspirującym poradnikiem życia duchowego, która z całą pewnością nie jednemu czytelnikowi pozwoli oczyścić swoją duszę z tego wszystkiego, co zbędę i spojrzeć na swoje życie z nowej, lepszej perspektywy.

„Bóg nie chce, żebyś czuł się zatroskany, byś pogrążał się w destrukcyjnym lęku. Bóg chce, aby cechowały się moc, miłość i trzeźwość osądu, to znaczy, by twoje myślenie było konsekwentne i zdyscyplinowane. Bóg chce pomóc ci pokonać własne słabości, niemoc i niweczące radość zmartwychwstania, które sprawiają, że stajesz w miejscu”

Protestancki duchowny w swojej najnowszej książce zwraca szczególną uwagę na to, iż to właśnie nadmierna ilość naszych codziennych obowiązków prowadzi do tego, że czujemy się przytłoczeni i zniechęceni. W natłoku zajęć często odkładajmy na drugi plan sprawy najważniejsze, a skupiamy się na rzeczach mniej istotnych, przez co nie czerpiemy z życia pełnymi garściami. Autor zachęca nas więc, by na nowo przeredagować swój tygodniowy plan zajęć i zobaczyć, jakie sprawy zaprzątają nam najwięcej czasu, a następnie uwzględnić w nim, obok ważnych spotkań i obowiązkowych czynności, również godziny, który będziemy spędzać z rodziną, czas, który poświęcimy na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań czy wreszcie czas na osobisty kontakt z Bogiem. Wpisując do kalendarza np. że sobotnie i poniedziałkowe wieczory mam zarezerwowane na zabawę z dziećmi, jestem jakoby zobligowany tego przestrzegać i żadna inna, mniej istotna powinność np. spotkanie z ze znajomymi, nie powinna mi w tym przeszkodzić. Autor podkreśla, iż droga prostoty polega na tym, by umieć wprowadzić harmonię między nasze obowiązki, a przyjemności, ważny jest również zdrowy styl życia. Na poparcie swych słów Bill Hybels przytacza znany cytat z księgi Kocheleta: „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3, 1). Wszak trudno się z tym nie zgodzić. W końcu nie samą pracą człowiek żyje ;). Autor daje również wiele cennych wskazówek, jak zarządzać własnymi finansami, jak czerpać większą satysfakcję z pracy, jak radzić sobie z poczuciem krzywdy i zranienia, jak pokonywać swoje lęki oraz jak pogłębiać relację z innymi. To, co mi się najbardziej w książce spodobało, to rada autora, aby wybrać sobie konkretny cytat z Pisma Świętego, a następnie nauczyć się go na pamięć i przypominać sobie o nim w trudnych sytuacjach swojego życia. Stanie się on wtedy naszym mottem życiowym.

Osobiście muszę przyznać, iż z początku podchodziłam do tej pozycji jak pies do jeża. Nie byłam co do niej przekonana, ale po jej przeczytaniu cieszę się, że ostatecznie się na nią zdecydowałam, ponieważ autor w ciekawy i przystępny sposób pokazuje, jak zaprowadzić harmonię w swoim życiu oraz na co dzień żyć w zgodzie z sobą samym, Bogiem i drugim człowiekiem. Nie zgadzam się może w pełni ze wszystkimi argumentami pastora, miejscami książka jest dla mnie zbyt protestancka, to jednak wiele wskazówek w niej zawartych na pewno postaram się wcielić w życie. Natomiast dużym plusem „Prostoty” nie wątpliwie jest to, że autor nie narzuca w niej swojego zdania, a przytaczane argumenty podpiera licznymi przykładami zaczerpniętymi ze swojej długoletniej posługi duszpasterski. A jak powszechnie wiadomo - konkretny przykład z życia danego człowiek, lepiej przemawia niż wzniosłe słowa, będące tylko teorią.

Chociaż książka napisana jest przez protestanta, to z powodzeniem mogą z niej korzystać również katolicy, zwłaszcza że posiada imprimatur Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Serdecznie polecam ją tym, którzy pragną uczynić swoje życie prostszym i bardziej owocnym.

„W swojej istocie chrześcijaństwo stanowi dynamiczną relację między tobą a Bogiem. Modlisz się, On zaś wysłuchuje twojej modlitwy i na nią odpowiada. Szepcze do ciebie, ty słuchasz i odpowiadasz. Wyczuwasz Jego obecność. Jest to tak naturalne jak oddychanie: wdychasz i wydychasz powietrze, słuchasz i modlisz się, kontaktujesz się z Bogiem przez cały czas”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena