Koszyk 0
Opis:
Przyszłość Londynu z naszych czasów i Londynu ukrytego za sekretnymi Wrotami spoczywa w rękach szesnastolatka, który musi wypełnić pradawne proroctwo. Szesnaście lat temu Finmere Tingewick Smith został porzucony na stopniach sądu w Londynie. Sędziowie, którzy wzięli go pod opiekę, urządzili mu życie w nietypowy sposób. Na ich żądanie Fin musi spędzać każdy rok w innej z dwóch bardzo różniących się szkół. I stale kłamać, nawet przed przyjaciółmi, żeby ukryć zwariowane podwójne życie ... Jednak w dniu szesnastych urodzin wszystko się zmienia. Jego opiekun ginie od miecza, lecz przed śmiercią wyjawia Finowi tajemnicę jego przeznaczenia. Za sekretnymi Wrotami leży bowiem inny Londyn - i nad oba nadciąga burza szaleństwa i zniszczenia.I przyszłość obu spoczywa w rękach Fina... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sarah Silverwood
 • 2011
 • 1
 • 320
 • 205
 • 130
 • 978-83-241-3945-3
 • 9788324139453
 • ZA52U

Recenzje czytelników

Dobra ale nie znakomita

Ocena:
Autor:
Data:
"Proroctwo wygnanych magów" ma piękne przesłanie, pełne ideałów. Porusza takie wartości jak honor, odwaga, przyjaźń, lojalność czy poświęcenie.

Finemere Tingewick Smith ma szesnaście lat i prowadzi nietypowe życie. Jego pochodzenie jest owiane tajemnicą, nie zna swoich rodziców, nie ma rodziny, nie wie, skąd pochodzi ani dlaczego został porzucony. Sędziowie, którzy wzięli go pod opiekę nie chcą i nie mogą wyjawić mu prawdy. Jednak, kiedy jeden z jego opiekunów ... Harlequin Brown ginie w niejasnych okolicznościach a z nieba zaczyna padać błotnisty deszcz, wreszcie poznaje tajemnicę swego przeznaczenia. Zostaje wysłany z misją ratowania świata. Czy podoła temu zadaniu? Czy nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei?

Książka "Proroctwo wygnanych magów" zrobiła na mnie dobre wrażenie. Do jej zalet mogę zaliczyć dynamiczną i zmienną akcję, mnogość zawiłych intryg i niesamowite przygody. Trzecioosobowa narracja, historia poznana z kilku perspektyw, prosty i przystępny język to jej kolejne plusy. Nawet pomysł z następnym nastolatkiem ratującym świat czy światem pełnym wymiarów, gdzie za tajemniczymi wrotami skrywa się alternatywna rzeczywistość, który jest już bardzo dobrze znany szerokiej rzeszy czytelników fantastyki, przypadł mi do gustu. Autorka umiejętnie odświeżyła tę koncepcję, a nawet dodała kilka własnych, nowatorskich propozycji.

Niestety, znalazłam też kilka minusów. Jak dla mnie bohaterowie są zbyt czarno- biali, podzieleni na dobrych i złych i żaden nie wystaje poza przyjęte przez autorkę ramy. Poza tym przy jednej postaci, zabrakło mi głębi, genezy postępowania i charakteru. Nic o nim nie wiemy. Cały czas zastanawiałam się, dlaczego postanowił sięgnąć po władzę absolutną, co nim kierowało? Niestety, nie otrzymałam odpowiedzi. B

Nie mogę jednak zaprzeczyć, że książka "Proroctwo wygnanych magów" ma piękne przesłanie, pełne ideałów. Porusza takie wartości jak honor, odwaga, przyjaźń, lojalność czy poświęcenie. Finemere to chłopiec bez rodziny, pozbawiony korzeni. Jednak przy odpowiedniej opiece staje się miłym, grzecznym i odpowiedzialnym chłopcem. Kiedy zostaje zmuszony do uczęszczania do dwóch szkół naprzemiennie i zobligowany do utrzymania tego w tajemnicy, sprostał zadaniu. Mimo, że męczyły go wyrzuty sumienia, a kłamstwo przychodziło mu z trudem dowiódł swojej wartości. Co zaowocowało gdy stanął przed trudniejszym zadaniem. Pomocni okazali się również przyjaciele, którzy postanowili wyruszyć w nieznane, nie pytając o szczegóły w imię przygody i przyjaźni. Bo któż nie chciałby uratować świata?!

"Proroctwo wygnanych magów" opisuje odwieczną walkę dobra ze złem i promuje powoli zanikające ideały. I choć dotyka tematów ważnych to pozostaje lekturą lekką i niewymagającą. Polecam głównie nastolatkom, dorośli mogą się czuć odrobinę rozczarowani.

http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2012/12/proroctwo-wygnanych-magow-sarah.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Miło się czyta

Ocena:
Autor:
Data:
Lekka, przyjemna książka, w sam raz dla osób, które lubią takie klimaty - bardzo podoba mi się motyw przejścia między światami! Ogólnie, powiedziałabym, że wyróżnia się ona pozytywnie na tle innych pozycji, a przy tym miejscami jest bardzo dowcipna.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena