Koszyk 0
Opis:
Tajemnice.Każdy jakieś ma.Czasem większe, czasem mniejsze Kiedy zostaną ujawnione, mogą uzdrowić. Mogą również zniszczyć. Życie Kate Sedgwick nigdy nie było bezbarwne. Dziewczyna pomimo problemów i tragedii zachowała pogodę ducha – nie bez powodu jej przyjaciel Gus nazywa ją Promyczek. Kate jest pełna życia, bystra, zabawna, ma również wybitny talent muzyczny. Nigdy jednak nie wierzył ... a w miłość. Właśnie dlatego – gdy wyjeżdża z San Diego by studiować w Grant, małym miasteczku w Minnesocie – kompletnie nie spodziewa się, że przyjdzie jej pokochać Kellera Banksa. Oboje to czują.Oboje mają powód, by z tym walczyć.Oboje skrywają tajemnice.Kiedy wyjdą one na jaw, mogą uzdrowić…Mogą również zniszczyć. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Filia
  • miękka
Mniej Więcej
  • Kim Holden
  • 2016
  • 500
  • 197
  • 130
  • *, 978838075-100-2
  • 9788380751002
  • ZD8YO

Recenzje czytelników

Sinusoida wrażeń

Ocena:
Autor:
Data:
Rozpadłam się na kawałki, próbowałam się pozbierać, starałam się odłożyć tę książkę. Wszystko na marne. Płakałam pełna uśmiechu, płakałam pełna rozpaczy. Płakałam bo to jedna z piękniejszych historii jakie do tej pory czytałam. Mało jest książek, które zasługuje u mnie na miano najlepszej z najlepszych. Ale jeżeli fikcja literacka, doprowadza mnie do histerycznego płaczu, zasługuje na najlepsze. Zasługuje na każdą sekundę i minutę mojego skupienia wzroku na tekście ... Zasługuję na każdą godzinę i dzień, po skończonej lekturze gdy rozmyślam o niej z każdym możliwym humorem, który mnie po niej ogarnął.

Zarwałam dla niej noc, bo nie potrafiłam się od niej oderwać.
Sinusoida wrażeń.
Przeczytałam i umarłam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

"Stwórz legendę!"

Ocena:
Data:
Nie wierzę, że to się stało… dałam się zaskoczyć! Pierwszy raz od lat dałam się zaskoczyć! I nawet odrobinę nie żałuję, że straciłam czujność.
Kate to wyjątkowa główna bohaterka. Już nie pamiętam, czy kiedykolwiek zdarzyło mi się przeczytać książkę, w której występowała tak pozytywna kobieta z wielkim sercem i niechęcią do litości. Większość bohaterek mówi „nie patrz na mnie z litością!”, a myśli „współczuj mi, bo jestem taka biedna!”. To nie Kate ... W życiu miała dokumentnie przechlapane – to nie podlega dyskusji, jednak mimo wszystko uważa, że jednak nie było źle. W końcu nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Ta dziewczyna to najprawdziwszy Promyczek. Dzieli się swym ogromnym sercem ze wszystkimi, nawet tymi, których bardzo nie lubi. Zawsze pomaga ludziom w potrzebie, nie wyłączając prawie dla niej obcych osób. A teraz szczerze, czy ktoś z Was zna taką osobę? Kate to dziewczyna, która nie skarży się, kiedy jej współlokatorka co piątek wiesza na klamce czerwoną wstążkę, a ona musi spać z nowopoznanym kolegą. Bez słowa płaci za drogie dania swojej ciotki i martwi się jej stanem zdrowia. Mimo przykrych słów i kłótni biegnie pomóc Kellerowi, gdy ten choruje.
A skoro o Kellerze mowa. To w jaki sposób myślał o Kate to chyba najbardziej urocza rzecz, jaką czytałam. Jego zazdrość doprowadziła mnie do szału (człowieku! Nie wiesz co się dzieje, to ją zapytaj, a nie robisz z siebie obrażoną księżniczkę po kursie karate!), ale potem wszystko naprawił. Dzięki Bogu. Keller potrafi stanąć na wysokości zadania – udowodnił to nie raz. Mimo jego strachu przed jedną konkretną osobą, to facet z jajami, nie lubi zostawiać spraw niedokończonych. Potrafi być ogromnie odpowiedzialny, jak kocha to na zabój. I kropka. Trochę boi się spełniać marzenia, ale od dawania mu kopa ma Katie. To prawda co mówią, że jak małe to i zadziorne.
Gus to najlepszy przyjaciel na świecie. Nie wyobrażam sobie lepszego. Słucha uważnie, a nie udaje na odczepne. Potrafi w 100% zatracić się w muzyce. Jego Promyczek również daje sobie radę w tej kwestii. Gustov nie bawi się w podchody, wali prosto z mostu. Płacze, kiedy jest wyjątkowo smutny. Pije i ucieka, gdy sytuacja go przerasta. To facet z krwi i kości, w dodatku surfer i rockman. Dla swojego Promyczka potrafi rzucić wszystko i lecieć na pomoc. Bez wahania przekłada dla niej swoje marzenia na później. Bo Kate na to zasługuje. Po wielu latach pomagania innym, jej samej też należy się wsparcie.
Nie jest to książka o trójkąciku miłosnym. Jeżeli tego w niej szukacie, to się rozczarujecie. To książka o naprawdę dobrym człowieku (który nie istnieje, o ironio -.-), który przez całe życie ma pod górkę, ale nie traci optymizmu. Wierzy, że każdemu należy się pomoc, ale jakoś nie zauważa, że sama również jej potrzebuje. Kate to pierwsza główna bohaterka, która po prostu żyje dniem dzisiejszym. Nie myśli o przyszłości, czy przeszłości, co niektórych może doprowadzać do szału (zwłaszcza tych, którzy żyją dla przyszłości), ale mnie urzekło. Zuch dziewczyna! To bardzo silna psychicznie osoba, która praktycznie nigdy się nie załamuje, a jeżeli już, to błyskawicznie podnosi głowę i dzielnie idzie dalej. W tej książce nie znajdziecie pustych frazesów. Zobaczycie za to działanie. Przezwyciężanie przeciwności losu, to główna dewiza Kate. Radziła Gusowi, by stworzył legendę, ale tymczasem sama się nią stała.
I koniec! Bo jak zacznę spojlerować to poproszę Gusa by skopał mi tyłek. Tej książki nie wolno spojlerować. Dajcie się zaskoczyć!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena