Koszyk 0
Opis:
Chyba nie uwierzyliby, że największa przygoda życia zdarzy im się w murach gimnazjum! Gdy przypad­kowo odkryli nieużywany przedsionek, uznali, że to doskonałe miejsce spotkań dla ich paczki, wystarczy je tylko uporządkować. Wśród starych książek i map znaleźli pamiętnik napisany po niemiecku. Postanowili go wspólnymi siłami przetłumaczyć i w ten sposób poznali zapiski prowadzone tuż ... po wojnie przez niemieckiego chłopca, Hugona. Hugo z rodziną miał lada dzień opuścić miasto, przydarzały mu się jednak niezwykłe wyprawy w czasie, przenosił się bowiem do odległych momentów historycznych Breslau. Wkrótce każde z gimnazjalistów miało zaznać podobnej przy­gody i poczuć historię na własnej skórze… Czy Hugo jeszcze żyje i czy uda im się go odnaleźć? Patroni medialni: Radio Wrocław, Victor Gimnazjalista, Sczecinczyta.pl, Granice.pl, Ksiazkinaczacie.pl Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Magdalena Zarębska
 • 2016
 • 1
 • 316
 • 205
 • 135
 • 978837551-470-4
 • 9788375514704
 • ZD9KP
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Super

Ocena:
Autor:
Data:
Ta książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Autorka nie siliła się na jakieś długaśne wstępy czy opisy historyczne. Wręcz przeciwnie. Mam wrażenie, że tu wcale nie było żadnego wstępu. Ta książka już od samego początku zaczyna opowiadać tę niewiarygodną historie i sprawia, że gdy tylko zerkniemy do środka - trudno nas od tej lektury odciągnąć. Rewelacja prawda? Ja byłam naprawdę mile zaskoczona. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach różnie to z tym czytaniem u dzieciaków bywa ... Są nastolatki, które bez kłopotu sięgają po książki i mile spędzają przy nich czas. Ale jak wiemy, większość w tej chwili unika książek. Trzeba więc mocno się natrudzić, by w ogóle przekonać dziecko by zaczęło czytać. Ważne jest więc to, by książka od razu zainteresowała dziecko. By młody czytelnik nie znudził się już podczas pierwszych stron książki, tylko poczuł, że historie, którą właśnie zaczyna poznawać z pewnością będzie bardzo niezwykła i warto poznać ją lepiej. I powiem Wam, że tutaj tak właśnie jest. Czytałam już wiele książek młodzieżowych, ale ta chyba po raz pierwszy powitała mnie w taki właśnie sposób. Ledwo zerknęłam do środka, a już wiedziałam, że będę czytać tę powieść z zapartym tchem od początku do końca. Miałam wrażenie, że już na samym początku wkroczyłam w sam środek akcji i teraz już się z niej nie wyplączę. Nie będę w stanie przestać czytać. Na okładce tej lektury jest niewielki tekst: "Uważaj! To miasto wciąga!" i tak właśnie stało się ze mną. Zostałam przez tę powieść wessana i nie uwolniłam się od niej do ostatniej strony. Rewelacja! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Projekt Breslau

Ocena:
Autor:
Data:
Nauka języka niemieckiego oraz historii wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Dowodzą tego bohaterowie powieści pani Magdaleny Zarębskiej, autorki książek między innymi dla dzieci czy młodzieży. Okazuje się, że mury gimnazjum kryją w sobie pewną tajemnicę, a mianowicie magiczną skrzynię w zamurowanym wieki temu przedsionku. To właśnie ona daje początek ich wielkiej przygody, w której to odkrywają historię swojego miasta ... kroczą wojennymi ścieżkami i poszukują odpowiedzi na dręczące ich pytanie- co się stało z właścicielem pamiętników, który w powojennym Wrocławiu również odkrył to zaklęte miejsce i tak samo jak oni przemieszczał się w czasie do ważnych momentów w historii Breslau.
Jest to powieść skierowana do młodzieży, lecz myślę, iż niejeden dorosły mógłby z niej czerpać wiele przyjemności. Zwłaszcza jeśli jest to mieszkaniec pięknego miasta w Polsce, Wrocławia. Autorka przybliża historię tego miejsca, jednak nie podaje suchych faktów, idealnie wciera je w przygody grupki nastolatków, tworząc ciekawą opowieść, z której można wynieść sporą wiedzę.
Akcja powieści jest żwawa, bohaterowie barwni, a język prosty przez co odbiorca, do którego jest skierowany tekst nie ma problemów z dynamicznym czytaniem i zrozumieniem. Czytelnik zatraca się w książce i tak jak głosi napis na okładce- wciąga w miasto i jego historię. Ukłon w stronę autorki, że ujęła naukę w piękne opakowanie, przez co osoba czytająca nawet nie zdaje sobie sprawy, że poznając opowiadanie wysuwa nowe wnioski i jednocześnie sama odczuwa chęć poznania historii swojego miasta.
Jednym co mnie całkowicie zauroczyło to pierwsza strona, na której widnieje mapa historycznego Breslau wraz ze zdjęciami, które mają swój urok i klimat. Musicie mi również przyznać, że i okładka jest ciekawa! Wiecie, że gdy z daleka na nią patrzyłam, to nie dostrzegałam, że na niej jest twarz! Ha! Pomysłowe zdjęcie, zdecydowanie.
Podsumowując, powieść polecam nie tylko młodym ludziom, chociaż przede wszystkim im! Myślę, że mogliby naprawdę dużo z niej wynieść, nie tylko poznając historię, ale i się do niej przekonując! Przerażające sytuacje wojenne, a także uroki zabytków, to wszystko tworzy właśnie książkę "Projekt Breslau". A nastolatkowie jako bohaterowie pozwalają spojrzeć na świat swoimi oczami, przez co i nas, dorosłych to coś uczy!

Recenzja znajduje się również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena