Koszyk 0
Opis:
Przekonaj się, że aktywny tryb życia i zdrowe jedzenie mogą wywrócić wszystko do góry nogami. Dowiedz się, jak trenować z głową i mądrze się odżywiać. Zaraź się pasją do biegania, a wkrótce wystartujesz w zawodach! Biegaj z rodziną i przyjaciółmi, poczuj, jak bardzo zmienia się twoje życie!
  • Pascal
  • miękka
Mniej Więcej
  • Praca zbiorowa
  • 2015
  • 256
  • 208
  • 146
  • 97883-76425146
  • 9788376425146
  • ZCJZF

Recenzje czytelników

Projekt: bieganie

Ocena:
Autor:
Data:
W ostatnich latach bieganie zyskało dużą popularność i stało się modne. Coraz więcej osób wybiera ten rodzaj aktywności fizycznej. Motywacja bywa różna: chęć zrzucenia kilku kilogramów, poprawa sylwetki, zmiana stylu życia, poprawa kondycji i wytrzymałości, chęć wystartowania w zawodach. Początki mogą okazać się trudne, bieganie to w gruncie rzeczy wymagający i niewdzięczny sport, który albo się kocha albo nienawidzi.

"Projekt: bieganie" ... jest pierwszą książką o bieganiu napisaną przez polskich blogerów i trenerów. Zawiera przydatne informacje dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych. Podzielona jest na 5 rozdziałów, które w wyczerpujący i ciekawy sposób podają informacje istotne dla wszystkich biegaczy. Pierwsze rozdziały odpowiada na pytania: jak się zmotywować i nie zniechęcać, co robić gdy nie ma się ochoty na trening, jak wyrobić formę i jak do niej wrócić po kontuzji. W dalszych rozdziałach przeczytamy o diecie dla biegaczy z kilkoma ciekawymi przepisami na proste i pyszne dania (jedno z nich już zrobiłam, resztę mam zamiar wypróbować w najbliższym czasie ;) oraz jak trenować, z dużym uwzględnieniem rozgrzewki oraz stretchingu. Ćwiczenia wytłumaczone są w prosty i zrozumiały sposób dodatkowo wzbogacone ilustracjami oraz informacjami o najczęściej popełnianych błędach. Bardziej zaawansowanych może zaciekawić rozdział o zawodach sportowych. Autorzy od podszewki przedstawiają specyfikę zawodów od organizacji przez start po metę. Jeśli chcesz wiedzieć jak przygotować się do zawodów, co jeść i pić przed startem oraz w trakcie biegu, jak standardowo wygląda trasa oraz jak się zachować podczas biegu, ta książka jest przeznaczona specjalnie dla ciebie. Dodatkowo na końcu poradnika znajdziemy spis najważniejszych zawodów biegowych organizowanych w Polsce z miejscami oraz datami startu. Rozdział ostatni poświęcony jest ogólnej aktywności fizycznej, nie jest to rozdział stricte o bieganiu. Dowiadujemy się z niego czym jest aktywny tryb życia, jakie są jego korzyści, na co wpływa i dla kogo jest przeznaczony oraz jak wyrobić sobie nawyk aktywnego stylu życia i nie poddawać się w momentach słabości.

"Projekt: bieganie" to jedna z tych książek przeznaczonych specjalnie dla ludzi, którzy chcą zmienić tryb życia z siedzącego na aktywny, ale za bardzo nie wiedzą jak. Porady i wskazówki zawarte w książce działają motywująco i sprawiają, że od razu chce się wskoczyć w dres i iść pobiegać po okolicy. Co ciekawsze autorzy nie uważają biegania za najlepszą aktywność fizyczną, która jest lekarstwem na całe zło świata. Sugerują jedynie by spróbować, spodoba się - super! nie spodoba się - szukaj dalej tego co pokochasz. Najważniejsze nie jest to co się trenuje, a sam fakt, że uprawia się sport i żyje aktywnie, bo jak wiadomo sport to zdrowie i każda aktywność fizyczna niesie za sobą wymierne korzyści.

Poradnik sprawdzi się znakomicie jako prezent dla pasjonata biegania (raczej tego początkującego, który nie ma dużego doświadczenia w zawodach sportowych lub dopiero je planuje). Prócz ciekawych informacji i garści motywacji książka jest również ładnie wydana, zawiera wiele, kolorowych zdjęć i ilustracji, a ważniejsze informacje, cytaty oraz wypowiedzi znanych osób wyróżnione są w tekście w kolorowy i rzucający się w oczy sposób.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena