Koszyk 0
Opis:
Najlepsza powieść Katzenbacha. Wyjątkowa – i najbardziej niepokojąca. „Washington Post” Niewielu twórców literatury sensacyjnej potrafi wniknąć w umysł zbrodniarza tak głęboko jak John Katzenbach. „People” Tego jeszcze nie było! Zupełnie nieschematyczny detektyw amator, który zaciekle wykorzystuje krótki czas, jaki mu pozostał, na rozwikłanie odrażającej zbrodni. „Kirkus Reviews” Mocny i emocjonalny thriller ... Pełna napięcia intryga i psychologiczna wnikliwość robią niesamowite wrażenie! „Publishers Weekly” Czytanie Profesora jest jak jazda najbardziej przerażającym roller coasterem. Chwytasz gwałtownie haust strachu i ekscytacji – i oddychasz z ulgą, gdy jest po wszystkim. „New York Journal of Books” Katzenbach w szczytowej formie. Jeszcze długo po przeczytaniu tego poruszającego thrillera trudno się otrząsnąć. „Cleveland Plain Dealer” Profesor Johna Katzenbacha porywa wysoki literacki thriller w jeszcze wyższe rejestry. „Hannoversche Allgemeine Zeitung” John Katzenbach błyskotliwie wznosi się ponad monotonię i przewidywalność typowego thrillera z psychopatycznym seryjnym mordercą. „Bayerischer Rundfunk” Widać rękę mistrza. „Neue Presse” Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedział, że już po nim. Pozostały tylko dwa pytania: Jak długo to potrwa? I jak bardzo to będzie straszne? Profesor psychologii Adrian Thomas dowiaduje się, że jego choroba nie da mu żadnej szansy... Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedziała, że już po niej. Pozostały tylko dwa pytania: Jak długo to potrwa? I jak bardzo to będzie straszne? Jennifer często uciekała z domu. Jednak zawsze wracała albo była przyprowadzana przez policję. Ale tym razem policja nie odnajduje Jennifer. Tym razem szesnastolatka jest w miejscu, gdzie nie znajdzie jej nikt… choć będą ją widzieć tysiące ludzi... Losy tych dwojga skazańców połączy przypadek, który każe profesorowi rozpocząć dramatyczne śledztwo. Akademicką karierę poświęcił badaniom nad strachem. Teraz strach mobilizuje go do ostatniego nadludzkiego wysiłku. Strach, że będzie za późno: dla niego i dla nieznanej mu dziewczyny… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • John Katzenbach
 • 2014
 • 2
 • 416
 • 205
 • 130
 • 978-83-241-4981-0
 • 9788324149810
 • ZBFUG

Recenzje czytelników

Profesor

Ocena:
Autor:
Data:
16-to tatka uciekająca z domu.
Para psychopatów z odrażającą stroną internetową on-line.
I w końcu profesor z szybko postępującym "otępieniem z ciałami Lewy`ego" próbujący pomóc policji i zapobiec najgorszemu.
Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Jeden z najlepszych thrillerów, jaki kiedykolwiek czytałam.

Ocena:
Autor:
Data:
Profesor Adrian Thomas słyszy pewnego dnia do lekarza straszną diagnozę-zostało mu zaledwie kilka miesięcy życia, z czego 90% tego czasu spędzi jako osoba całkowicie upośledzona, mająca halucynacje, cierpiąca na bóle głowy, nie poznająca niczego, ani nikogo. Dla osoby po 50-tce będącej do tego momentu człowiekiem niezwykle aktywnym zarówno pod względem umysłowym jak i fizycznym, jest to wiadomość gorsza niż sama śmierć, która czeka go za kilka miesięcy. Nie chcąc takiego końca ... Adrian postanawia popełnić samobójstwo. W drodze do domu zauważa coś dziwnego, co sprawia, iż decyzję o odebraniu sobie życia odkłada na póżniej. Błyskawiczny zbieg okoliczności sprawia, iż podejmuje on ostatni wysiłek fizyczny i umysłowy, żeby uratować życie młodej dziewczyny.
Ową dziewczyna jest Jennifer, która zostaje porwana z ulicy, uśpiona, a gdy po pewnym czasie budzi się w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, od nieznanej osoby słyszy te słowa:
Twoje dotychczasowe życie się skończyło. To, kim byłaś, kim chciałaś być, twoja rodzina, twoi przyjaciele… wszystko, co znajome, już nie istnieje. Jest tylko ten pokój i to, co się wydarzy (…). Od tej chwili należysz do Nas.
Przerażające prawda?! Niemniej przerażona jest nastoletnia Jennifer. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, iż żeby przeżyć musi być silna, wykonywać polecenia, a jednocześnie myśleć, cały czas myśleć.
Makabryczny spektakl, którego bohaterką jest Jennifer, oglądają na ekranach komputerów miliony widzów na świecie. Za dostęp do kanału, na którym mogą śledzić gehennę nastolatki, muszą bardzo dużo zapłacić, ale to ich nie powstrzymuje. Podnieceni bezradnością i niewinnością dziewczyny oraz tym, co może zdarzyć się póżniej, a o czym po części zadecydują oni sami, śledzą dniem i nocą zniewolenie nastolatki. Kosztuje ich to tysiące dolarów, ale w amoku chorego podniecenia nie zważają na to i płacą oraz oglądają. Reżyserami tego chorego reality show jest wynaturzona, chora psychicznie jak dla mnie para - Michael i Linda. Ich sylwetki Katzenbach odmalował wręcz po mistrzowsku ukazując jak dwoje z pozoru normalnych ludzi może się przeistoczyć w monstra owładnięte seksem, kasą i zadawaniem bólu. Kolejne zadania jakie wymyślają dla Jennifer przyprawiają o gęsią skórkę i mdłości.
Jakie szanse odnalezienia ich, przerwania perwersyjnej gry i uwolnienia Jennifer ma policjantka z niewielkiej mieściny i nad wyraz inteligentny, lecz powoli tracący kontakt z rzeczywistością profesor? Tego dowiecie się w trakcie lektury książki. Gorąco do tego zachęcam.
Profesor to bez wątpienia genialny thriller, mrożący krew w żyłach i przerażający tym do czego jest w stanie posunąć się ludzki umysł, jak bardzo fascynuje ludzi zło, wynaturzenie, perwersja, cierpienie innych. Stopniując pomysły chorej pary, swoistą nieporadność chorego naukowca i policjantki oraz coraz bardziej rozbudzające się chore żądze osób śledzących reality show, Katzenbach trzyma czytelnika cały czas w nieustającym napięciu.
Nic dziwnego, iż Profesor, wydany w wielu krajach jeszcze przed premierą w USA, został sprzedany w Niemczech w 125 000 egzemplarzy. Przez 12 tygodni nie schodził z listy bestsellerów Buchreporter. W Argentynie przez 5 tygodni był numerem 1.
Gorąco zachęcam do sięgnięcia po książkę. Gdy rozpoczniecie lekturę, zarwana noc gwarantowana.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena