Koszyk 0
Opis:
Najnowszy thriller psychologiczny wydany w Niemczech jeszcze przed premierą w USA i sprzedany już w 125 000 egzemplarzy. 12 tygodni na liście bestsellerów "Buchreporter" Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedział, że już po nim. Pozostały tylko dwa pytania: Jak długo to potrwa? I jak bardzo to będzie straszne? - Profesor psychologii Adrian Thomas dowiaduje się, że jego choroba nie da mu żadnej szansy... Jak tylko drzwi się otworzyły, wiedziała, że już po niej ... Pozostały tylko dwa pytania: Jak długo to potrwa? I jak bardzo to będzie straszne? - Jennifer często uciekała z domu.Jednak zawsze wracała albo była przyprowadzana przez policję. Ale tym razem policja nie odnajduje Jennifer. Tym razem szesnastolatka jest w miejscu, gdzie nie znajdzie jej nikt? choć będą ją widzieć tysiące ludzi... Losy tych dwojga skazańców połączy przypadek, który każe profesorowi rozpocząć dramatyczne śledztwo. Akademicką karierę poświęcił badaniom nad strachem. Teraz strach mobilizuje go do ostatniego nadludzkiego wysiłku. Strach, że będzie za późno: dla niego i dla nieznanej mu dziewczyny... Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • John Katzenbach
 • 2011
 • 1
 • 416
 • 205
 • 130
 • *, 97883-2414-0428
 • 9788324140428
 • ZA9PG

Recenzje czytelników

"PROFESOR" - JOHN KATZENBACH

Ocena:
Autor:
Data:
Moja chęć na kryminały nadal trwa, więc zabrałam się za kolejny. Tym razem mój wybór padł na Profesora. Nie wiedziałam czego spodziewać się po tej książce, ale gdy przeczytałam z tyłu książki, że to thriller psychologiczny to stwierdziłam, że ta powieść może być bardzo ciekawa. Nie mam jeszcze doświadczeń z takimi lekturami, ale postaram się to nadrobić i częściej czytać thrillery.

Profesor psychologii Adrian Thomas dowiaduje się od lekarza, że jest nieuleczalnie chory ... Bardzo ciężko przyjmuje to do wiadomości. Chce popełnić samobójstwo, ponieważ nie ma na świecie nikogo bliskiego. Jego żona zginęła w wypadku, syn zginął podczas operacji wojskowej, a jego brat odebrał sobie życie. Adrian chce iść w ślady brata jednak w ten sam dzień jest świadkiem porwania młodej dziewczyny. Profesor postanawia odnaleźć Jennifer, ale zdaje sobie sprawę, że nie będzie to proste. Jego jedynym dowodem na to że ktoś ją porwał jest różowa czapka znaleziona na ulicy. Czy Adrianowi uda się znaleźć dziewczynę zanim stanie się jej krzywda?

Książka potwornie wciąga, wręcz uzależnia. Nie mogłam się od niej oderwać. Czytelnik nie ma nawet chwili na nudę. Akcja jest ciekawa i dość szybko idzie naprzód. Pomimo tego, że od samego początku znamy oprawców Jennifer to nie mamy pewności jak zakończy się książka. Z każdą kolejną stroną zagłębiamy się coraz bardziej i coraz trudniej jest nam tak po prostu odłożyć lekturę na później. Cały czas autor trzyma nas w napięciu i dostarcza dreszczyku emocji. Wszystko jest świetnie opisane, więc momentami możemy poczuć się jak uwięziona dziewczyna.

Jestem bardzo zadowolona z wielu opisów, które ukazują psychologię. Chociaż to przerażająca historia to nie znajdziemy w niej makabrycznych szczegółów. Możemy zagłębić się w umysły ofiary, oprawcy jak i tego kto próbuje ratować dziewczynę. Jest to świetne doświadczenie, ponieważ jeszcze nigdy nie miałam okazji tak mocno przekonać się co czuje przestępca i dlaczego popełnia swoje czyny. W tej książce możemy tego wszystkiego się dowiedzieć i myślę, że jest to ogromny plus książki. Czytając tę powieść możemy wiele dowiedzieć się o ludzkich zachowaniach i tym co nimi kieruje.

Okładka nie jest zbyt ciekawa, ale tym razem cieszę się, że nie sugerowałam się okładką, ponieważ książka jest naprawdę świetna i będę polecać ją każdemu kto lubi ten gatunek. Postacie w tej powieści są bardzo różnorodne i wyraziste. Każda ma inne cechy charakteru, które autor świetnie ukazuje. Jednocześnie każda z nich jest bardzo rzeczywista. Jak dla mnie John Katzenbach to świetny pisarz i mam nadzieję, że znajdę jeszcze okazję aby przeczytać inne jego książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam!

Ocena:
Autor:
Data:
Świetnie napisany kryminał. Bardzo szybko się czyta i trudno się oderwać! Katzenbach pisze po mistrzowsku. Całość psuje tylko coraz gorsza korekta w wydawnictwie Amber. Tłumaczenie też pozostawia wiele do życzenia. Czytałem Profesora w języku niemieckim - wypadł dużo lepiej! Ale książkę polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena