Koszyk 0
Opis:
Kontynuacja bestsellerowej biografii byłego Prezydenta Rzeczypospolitej. Rzetelna i stroniąca od hagiografii. Dwaj badacze – Sławomir Cenckiewicz i Adam Chmielecki – opisują wszechstronną aktywność Lecha Kaczyńskiego w czasie jego prezydentury w latach 2005-2010. W pracy odnajdziemy Lecha Kaczyńskiego jako męża stanu reprezentującego interesy Rzeczpospolitej, dowiemy się jak godził obowiązki gł ... owy państwa z życiem rodzinnym. Autorzy przypominają jak działał „przemysł pogardy“ oraz opisują dramatyczne epizody prezydentury, m.in. przyjazd prezydentów Europy Środkowej do Tbilisi w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej. Cenckiewicz i Chmielecki ukazują Lecha Kaczyńskiego jako polityka i człowieka nie wahającego się ryzykować własnym życiem w imię ideałów, które wyznawał. Publikację kończy obszerny rozdział podsumowujący stan dzisiejszej wiedzy o tragedii smoleńskiej. Dzięki pracy autorów otrzymujemy rzetelną biografię Lecha Kaczyńskiego, opartą na relacjach świadków i wnikliwej kwerendzie archiwalnej. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • twarda
Mniej Więcej
  • Adam Chmielecki, Sławomir Cenckiewicz
  • 2016
  • 560
  • 240
  • 160
  • 978838079-049-0
  • ZDBFY

Recenzje czytelników

warto wiedzieć więcej , warto znać prawdę

Ocena:
Autor:
Data:
Książka świetnie napisana. Autorzy stanęli na wysokości zadania.Jak zwykle zresztą. Bardzo interesująca.Pozwala zrozumieć sens i cel pracy dla Polski Prezydenta Kaczyńskiego, a jednocześnie skłania do refleksji nad dzisiejszą Polską. Ale też odsłania prawdę, która była kiedyś fałszowana przez media wrogie Prezydentowi Kaczyńskiemu. Pozwala też zrozumieć dlaczego był i jest tak atakowany przez pełniących tę funkcję w przeszłości, środowiska lewicowe i dzisiejszy tzw. komitet obrony ....... ... Po prostu przy Nim okazują się mali. Polsce potrzeba ludzi wielkich, patriotów.
Gorąco polecam książkę, szczególnie tym , którzy gubią się wśród rozkrzyczanych , skaczących zdradziecko myślących i szkodzących Polsce i Polakom tzw kodowcom.
ciekawa pozycja dla współczesnych Polaków. Warto wiedzieć, warto znać prawdę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Lech Kaczyński

Ocena:
Autor:
Data:
Trzy lata temu ukazała się książka „Lech Kaczyński .Biografia polityczna 1949-2005”- a teraz autorzy oddają do naszych rąk drugi tom biografii Lecha Kaczyńskiego -poświęcony w całości prezydenturze (2005-2010). Obie zaś książki dopełniają się wzajemnie i w całości stanowią biografię polityczną Lecha Kaczyńskiego (1949-2010).
Książka składa się z 5 rozdziałów i stanowi opowieść zaczynającą się od kampanii prezydenckiej w 2005roku ... aż po katastrofę lotniczą i śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki, 88-ośmiu pasażerów feralnego lotu oraz wszystkich członków załogi.
Pomimo sześciu lat jakie upłynęły od śmierci Lecha Kaczyńskiego nie otrzymaliśmy rzetelnej wiedzy na temat okoliczności katastrofy. Duże nadzieje można wiązać z komisją ds. Wypadków Lotniczych powołaną przez obecnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Prezydentura Lecha Kaczyńskiego przypadła na czas przełomu charakteryzującego się upadkiem obyczajów w życiu publicznym i wulgaryzmem języka. W 2005 roku doszło do „schamienia sfery publicznej” i trwa to do dziś. Nagle okazało się, że wszystko wolno powiedzieć, a co gorsza im bardziej wulgarnie, tym większe zyskuje się uznanie.

Naśmiewano się z kalectwa (śp. Przemysława Gosiewskiego), drwiono z żałoby i śmierci (po katastrofie smoleńskiej), naśmiewano się z zagrożenia życia (wypowiedź Komorowskiego o ślepym snajperze strzelającym do prezydenta Kaczyńskiego). Chamstwo i grubiaństwo było tolerowane: Palikota, Niesiołowskiego, Komorowskiego.

Książka ta jest poświęcona głównie dokonaniom prezydenta w latach 2005-2010 lecz także jest próbą rekonstrukcji chorób, jakie nękały polskie życie publiczne.

Prezydent Kaczyński kierując Polską robił wszystko, by dać państwu bezpieczną przyszłość, nie zważając na słupki poparcia i nie ulegając modom i nastrojom. Prezydent Kaczyński był wielkim patriotą i pod tym względem powinniśmy się uczyć od niego tego patriotyzmu.

Katastrofa smoleńska była największą tragedią w historii Polski po drugiej wojnie światowej. Na miejsce katastrofy najszybciej udali się Donald Tusk i Jarosław Kaczyński, każdy z nich poleciał oddzielnie, lecz samolot Kaczyńskiego spowalniano, aby pierwszy na miejsce katastrofy przyleciał Tusk, gdzie czekał na niego Putin, publicznie go ściskając. Gdy przybył Jarosław Kaczyński natychmiast zidentyfikował zwłoki brata, które leżały w błocie, na jakiejś drewnianej platformie, przykryte folią. To po prostu straszne i niedopuszczalne!

Bronisław Komorowski na katastrofie skorzystał najbardziej, bo objął urząd głowy państwa i mówił „Państwo polskie w obliczu katastrofy pod Smoleńskiem zdało egzamin i powinniśmy być z tego dumni” Czy aby na pewno? Czym? - brakiem umiejętności szybkiego podejmowania decyzji? Brakiem podstawy prawnej do wyjaśnienia przyczyn katastrofy? (Klich nie zdążył jeszcze wyjść z domu, a już dostał telefon z Moskwy, któremu zaproponowano przyjęcie 13 załącznika do Konwencji Chicagowskiej. Klich się zgodził, a potem przekonał do tego Sikorskiego i Grabarczyka )

Odszukano także inne zdjęcie wykonane w dniu katastrofy, gdzie Donald Tusk i Putin są uśmiechnięci z rękoma złożonymi w charakterystyczne gesty „żółwików” lub trzymania kciuków. Podobnie wesoła rozmowa została zarejestrowana Tuska i Komorowskiego na lotnisku „Okęcie” podczas przylotu trumien z ciałami ze Smoleńska. To po prostu było niestosowne i nie na miejscu oraz niegodne urzędników państwowych.

Książka przepięknie wydana – w twardej oprawie, szyta. Jestem wdzięczna Wydawnictwu Fronda, że wydało taką bestsellerową biografię prezydenta.

Uważam, że obowiązkiem każdego Polaka i każdej Polki jest przeczytać tę książkę, bo to jest nasza historia, a testament, który po sobie pozostawił prezydent, to by dać Polsce bezpieczną przyszłość, a co dalej będzie z naszą Polską, to zależy tylko od nas!

Moja ocena: 10/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena